Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A műkörmösök jól keresnek?...

A műkörmösök jól keresnek? Megéri elvégezni a tanfolyamot?

Figyelt kérdés
Szerintetek milyen tanfolyamot érdemes elvégezni, amivel könnyű elhelyezkedni és a fizetés is viszonylag jó?
2012. ápr. 16. 01:24
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
21%

Az, hogy sokan (és bocsi, de a tudatlanok leginkább) a műköröm alatt azokat a karvalyos, hegyesre reszelt furcsa izéket értik, amit a buhera körmösök csinálnak, az nagyon elszomorító, és sajnos jellemző az egész szakmánkra.


--->


végiglapoztam a blogodat, csak ilyet találtam :(

2012. ápr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
86%

Fogalmi zavaraink vannak azt hiszem, az általam készített körmök nem karvalyosak. Hegyesek, meg furcsa formájúnak is lehet nevezni őket, de nem karvalyosak.


Amúgy 18 éves kor alatt nem csinálok körmöket, úgy hiszem, nem én fogom bezárni a gyereklányokat a szoliba :D Főleg, hogy én sem járok, hófehérke vagyok...


Az orvoslásról meg: cukin ki lehet forgatni a szavaimat, de szerintem mindenkinek érdemes lenne áttekinteni, hogy mit is tanultunk anno az alapképzésen. Vannak olyan tantárgyak, hogy anatómia, ortopédia, meg bőrgyógyászat... Orvosnak tökre nem mondanám magam, de megtanultunk olyan dolgokat diagnosztizálni, amivel találkozhatunk a munkánk során, és fontos, hogy felismerjük, hogy mikor kell az embert a problémájával orvoshoz küldeni.


GKK

2012. ápr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
22%
alap, hogy tudnod kell, mihez nem nyúlhatsz, mihez vagy kevés.
2012. ápr. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
0%
jó, rendben, nem karvalyosak, csupán gusztustalanok, nem látok köztük különbséget, főleg a boszorkányos hullámosvégű, az aztán.. talán 1 db értelmeset láttam a blogodban. a kézügyességes biztosan szuper, ezeket el kell készíteni, de miért nem festesz vászonra? egyszerűen végiglapoztam és a mesebeli gonosz boszorkányok néztek rám. hogy törlik ki ezzel a feneküket? bírom mikor metról látom hogy kapaszkodni sem bír rendesen, meg az érintős telefonját nem tudja kezelni :) el tudom képzelni mit művel a billentyűzeten, meg mondjuk a barátja nemiszervével.
2012. ápr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim válasza:
100%
A törlésre nálunk általában papír van rendszeresítve.
2012. ápr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
100%

44-es, én mindezt megmutatom neked ha gondolod. A te kedvedért lemértem: ujjbegytől számítva 2,5 cm hosszúak a körmeim, és nincs titkárnőm, akinek diktálom, hogy mit gépeljen, nincs szakácsnőm, sem takarítónőm, sőt, még a wc papírt is egyedül használom.

Van, aki köröm nélkül sem tudja ezeket megcsinálni. Vagy az nem gond?

2012. ápr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
100%
Sosem értettem, miért probléma az, hogy más mit hogyan művel. Nem tökmindegy? Ő tudja csinálni, te nem, őneki van mihez nyúlnia, neked nincs. Azért gyalázatos ám az is, amit itt ezzel a körmössel csináltatok. Nem szeretem a műkörmöket, nekem volt, szétreszelték a körmöm, megbántam nagyon. De ez a csaj tök értelmesen válaszolt a hülyeségeitekre, ti meg csak támadni tudjátok. Nehéz lenne azt mondani, hogy ok, nekem akkorsem tetszik? A kérdezőt meg tuti elrettentettétek már a körmözés gondolatától is, már nincs minek tovább verni a nyálatokat.
2012. ápr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim válasza:
100%
A pszichológus is hasznos szakma....rajtad is tudna segíteni.Amúgy mit lovagolsz a hasznos szakmán?Mi vagy te valami irgalmas szamaritánus?Hasznos szakma,amiből meg tudsz élni,és ha még örömmel is tölt el,ha dolgozol,mert az a hobbid,akkor az maga a főnyeremény.Ennyi és nem több,nem kell túlkomplikálni.
2012. ápr. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
8%

35:

Igen, a plázacicák szemében mindig is idióta voltam, akkor is, mikor olyan dolgok érdekeltek engem, mint fizika, matematika, informatika, meg akkor is, mikor más dolgok is érdekeltek, mint a kivagyiság.


De mint látom nem vagyok egyedül ilyen idióta, mert más válaszolók is hasonló véleményen vannak (gy. k.: nem minden fikázó választ írtam én, sőt jó ha negyedét írtam én).


"A műkörmök szerintem nem egyenlőek a mozgáskorlátozással, a lótuszlábakhoz pedig méginkább nem hasonlítanám. Maga a műköröm célja az, hogy szépítsen. Persze minden esetben vannak szélsőségek, és minden szélsőségnél előfordul olyan, ami már nehezíti az ember életét. "


De a kínai lábcsonkolás is szépítés volt abban a kultúrában, meg a magas sarkú cipő is a jelenben. Emellett meg korlátozzák a szabad mozgást. Ahogy a műköröm is.


"Mint írtam, a vendégeim nagy részének rövid körme van, amiről az avatatlan szem meg sem mondja, hogy műköröm, mert sem színében, sem formájában nem kirívó."


Ilyenre kíváncsi lennék.


47:

Nem probléma, más mit művel, de mivel ezek az önkifejezés formái, ezért jelentéssel bírnak. Nyilván sokmindent jelent a műköröm, pl. a mintázatának is lehet eltérő jelentése, de 2 dolgot biztosan jelent, az egyik, hogy az illető magasan a praktikusság fölé helyezi a szerinte szépnek tűnő dolgokat, másik pedig hogy nincs ízlése.


48:

Ha sikeresen ki tudlak téged rabolni, úgy hogy nem bukok le, akkor az hasznos szakma?

2012. ápr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
80%

"De ez a csaj tök értelmesen válaszolt a hülyeségeitekre, ti meg csak támadni tudjátok."


Ha tényleg elkötelezett a szakmájában, akkor semmilyen támadás nem okoz neki lelki problémát. Válaszai alapján úgy látom így is van.

2012. ápr. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!