Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a pesterzsébeti Kossuth...

Milyen a pesterzsébeti Kossuth Lajos Gimnázium?

Figyelt kérdés
2011. márc. 25. 21:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
16%
Elvileg jó, sok osztálytársam megjelölte. 4-5 átlagú tanulók, szóval nem lehet valami gyenge. :) remélem valamennyit tudtam segíteni.
2011. márc. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
57%
szia! én oda jártam, kérdezz nyugodtan. én szerettem oda járni és nagyon hiányzik! ami osztályunk elég balhésnak számított, nem igazán akartunk alkalmazkodni, de így is mindenkinek jól sikerült az érettségije, pedig nem nagyon törtük magunkat iskolán kívül...
2011. márc. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
77%
Milyenek a tanárok? Milyen a hangulat? Vannak külön programok? Milyen a suli színvonala? Hasonló alap dolgok engem is érdekelnének. Mésélj bármit ami eszedbe jut vagy fontosnak tartod. Köszi!
2011. márc. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
91%

"Milyenek a tanárok? Milyen a hangulat? Vannak külön programok?"


Tanárokból csak végletek vannak. Vagy nagyon jót kapsz ki vagy nagyon szart. Kevés a jó tanár, de minden tantárnál van egy, az pedig lehetetlen, hogy csak ezeket kapd ki. Pl. eleve lemondhatsz az életedről, ha történelemből Takarót kapod. Borzasztó szétszórt, ugrál a gondolatok és mondatrészek közt, tömérdek kifejezést rosszul használ, az egész, amit előad, egy nagy maszlag. Meg sem érted, ha nem tanulsz előre.

A hangulat attól függ, milyen osztályt kapsz ki, mivel nagyrészt velük vagy, nem az iskola többi tagjával. Idővel rájössz, a humoros tanárok is mennyire mesterkéltek, Hargittay és Gali évről évre ugyanazokat a poénokat adja elő, Gali még ráadásul borzasztó fárasztó humorral is rendelkezik.

Külön program? :D Paradox fogalom az iskola történetében. _NINCSENEK_ külön programok. A szervezés egy rakás szar. Igaz ez a hétköznapokra, az ünnepélyekre és a papírmunkára is.

Mellesleg nem egy tanár itt tanult, nem tudom, ez milyen jövőképet kellene mutasson, de számomra nem túl biztató.

2011. ápr. 24. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
75%

tantárgy*

Mellesleg nem a szőlő savanyú, én nagyon sokszor el akartam menni innen, de mindig reméltem, hogy jobb lesz. Senkinek nem kívánok még egy ilyen gimnáziumi négy évet.

2011. ápr. 24. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
31%

előttem szóló kb jól leírt mindent. én mégis aztmondom: mindenkinek ilyen négy gimnáziumi évet kívánok! minden negatívumával együtt szerethető iskola. én hálás vagyok, mert bár kifogtam pár tanárt a rosszak közül, mégis a legfőbb tantárgyakból külön otthoni készülés nélkül ötösre érettségiztem. és ez bizony az iskola és a tanárok érdeme.


ha jól tudom most vannak változások, több nulladik évfolyam indul, újfajta osztályok. sajnálom hogy nekünk nm voltak ilyenek:)

2011. ápr. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszolóknak :) ha még valaki tud valamit akkor írjon :D
2011. ápr. 27. 17:01
 8/83 anonim ***** válasza:
83%

Szintén volt kossuthos.


Nem ajánlom az iskolát. A személyiségem igencsak megváltozott itt, de rossz irányba. A motivációim is zavarosak lettek, reményvesztett voltam, rosszul éreztem magam. Többnyire ne várd, hogy itt emberként kezeljenek téged. Talán a C osztályból el lehet érni valamit, a B osztály a spanyolos rész miatt egy vesztőhely, az A-ba eleve a kicsit degeneráltak mennek. Szerintem sokat elárul az is az iskoláról, hogy színtiszta humángimnázium, vagyis hogy nincsen reáltagozat. A tantárgyak tanításában is ez érvényesül. A humán tanárokkal Dunát lehetne rekeszteni, némelyiket négy év alatt nem tudtam megkülönböztetni a diákoktól. A reálokat pedig " nem tudod magadról levakarni". Kb. nincs esélyed arra, hogy ne kapd ki Galit vagy kémiából, vagy fizikából. Ahogy az előttem hozzászóló is írta, vannak nagyon jó tanárok, de azok aránya korrelál az 1%.hoz. :(


Amúgy legjobban az demonstrálja, amit mondok, hogy az igazgató, aki erőszeretettel állítja be minél pozitívabban hőn szeretett iskoláját, meg úgy a többi tanár is, Eötvösbe és ahhoz hasonló valóban színvonalas iskolákba járatják a gyerekeiket.

2011. máj. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
78%
de legalább úgylátszik aki ide járt, össze tud tenni kettőnél több értelmes mondatot, nem úgy mint az oldal látogatóinak többsége :)
2011. máj. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:
90%
Esetleg az is lehet, hogy ezen képességünk független az iskolától, csupán azt az értelmet demonstrálja, amely által képesek voltunk felismerni a tömérdek problémát, mely lehúzza az iskola színvonalát. A volt osztálytársaink nem fogalmaznak, írnak ilyen szinten, ezt hozzáteszem. Én nem játszóházba kívántam járni, hanem oktatási intézménybe. Bánom, hogy nem magántanuló voltam. Nem veszett volna annyi időm kárba, melyet a tanáraim papagájszerű ismétléseinek és közhelypuffogtatásának végigülése helyett tudás elsajátítására használhattam volna föl. Ez a hely egyedül arra tökéletes, hogy betörje az embert, ezzel pedig mintapolgárt neveljen belőle, persze a szó pejoratív értelmében. Elhintik, hogy fontos, hogy rendelkezz önálló véleménnyel, ugyanakkor ha ez eltér a többiekétől, te pedig meg szeretnéd osztani, egyszerűen leintenek, mintha zavaró tényezőként zümmögnéd körül a tanárt, holott te csak naivan azt tetted, amire egyébként is buzdítottak.
2011. máj. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!