Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a pesterzsébeti Kossuth...

Milyen a pesterzsébeti Kossuth Lajos Gimnázium?

Figyelt kérdés
2011. márc. 25. 21:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/83 anonim válasza:
100%

Az előző hozzászóló kicsit nyersen bár , de megfogalmazta az igazságot " szeretett " iskolánkról. Én is 5 kemény évet húztam le , ebben az agyonsztárolt , kerület "legjobb iskolájának" kikiáltott , amúgy meg színvonaltalan gyenge intézményben.


De , hogy én is ejtsek pár szót volt intézményem gyöngyszem tanárairól.


Finna Imola "tanárnő": A KLG - ben az egyik legrészrehajlóbb pedagógus , elméletileg matematikát tanít , de ezt 4 évig nemigazán sikerült bebizonyítania. Rosszmájúsága felülmúlhatatlan . Az előző hozzászóló ( volt osztálytársam ) már leírta , a színvonalát "emelő" történeteket . De azért , hogy 1 - 2 újdonságot említsek , itt vannak a saját élményeim is. 9. osztálytól kezdve engem is végig szivatott ott ahol csak tudott. Folyamatos konfliktusban voltam vele 4 éven keresztül, természetesen nem én jártam csak , hasonló cipőben. Rendszeres kiszúrásai megnyilvánultak többféleképpen. Pl: ceruzás dolgozataimat nem fogadta el 9. ben , 10 ben egy padszélére rakott üres lapról állítólag "puskáztam" , ezért 2db eggyes ütötte a markom. A fügevénytáblát , amit kölcsön kértem , írás volt benne , elvette és nekem adott elégtelen. 1 -es dolgozat esetén automatikus újraírás ha ott voltál ha nem , ha érted ha nem. Természetesen én sem voltam egy matekguru , ezért próbáltam segítséget kérni tőle , próbáltunk. Ő többszöri kérés ellenére sem tartott korepetálló órát , de ha valaki órán kérdezett " ezt már 9. ben tanultuk " örökös mondásával nyugtázta. Próbált alám tenni más helyen is , több figyelmeztetővel is gazdagodtam tőle , természetesen másnál nem volt probléma csakis nála. Engem is megfenyegetett többször hogy megbuktat , habár az átlagom sosem ment 2.3 alá . De ez őt mit sem zavarta. Édesanyámnak rendszerint küldözgette " szerelmesleveleit " amiben a lehetséges bukásomat ecsetelte. 12. előtt beiratkozáskor kérdőre vonta h-h ide jöttem beiratkozni. Véleménye szerint érettségin megkellet volna buknom. Világ életemben gyenge voltam matematikából , de ő csak hátráltatott , segítség helyett. Ennek ellenére sikerült elérnem érettségin matekból 58% - ot ami nem nagy szó , de önerőmből tettem mindezt. Több hasonló kaliberű "sorstársam" is volt még nála. Nem értem mit keres még a pedagógusi pályán . . .


De , hogy ne csak róla essen szó. Voltak jó tanárok is , habár abból olyan kevés , hogy egye kezemen megtudtam volna csukott szemmel számolni. Ilyen volt Novák Béla Úr földrajz tanár , vagy Takaró Mihályné is akik tényleg szívvel lélekkel tanítottak.


Az előző válaszokban kitértek arra , hogy ez egy nyelvi intézmény. Nos , a mi német tanárnőnktől Kvasznay Évától semmit nem sajátítottunk el. A német csoport 70% - a magántanárhoz járt , köztük én is. Az hogy nyelvizsgám lett , saját magamnak , a szüleimnek és magántanáromnak köszönhető. Természetesen év végén és elején az iskola előszeretettel veri poshadt mellét , hogy mennyi nyelvvizsga született. Csak azt elfelejtik hozzá tenni hogy kb semmi érdemük nincs mögötte. Az iskolában angolos és németes frontról 2 jó tanárt tudnék mondani. Az egyik Imréné Sásdi Bernadett , a másik Ugróczky Rozália. Kvasznayra vissza térve egy mondat erejéig . Én se voltam különb , mint az előző hozzászóló engem is mindig egy közepesnek titulált. Amikor bevittem a bizonyítványomat nem akarta elhinni , hogy az enyém. Másnap már dicsekedett hogy az ő csoportjában egyre több a nyelvvizsgás. Semmit nem segítettel benne nyugodt lehetsz.

Összességében: Nem volt jó iskola a KLG , ha még 1x választanom kellene 100% nem mennék oda. Sokat fényezik , de nem minden arany ami annak látszik. Ez a mondás tipikusan illik erre az intézményre. Az iskolát senkinek nem tudnám ajánlani. Ami jó volt az a közösség (osztály) , az az 1-2 tanár akit említettem. Ők segítettek kibírni eme hosszú évek viszontagságait.

Amit idáig elértem az kb csak önerőből volt , a KLG csak a nevét adta hozzá. De ők megjósolták a szüleimnek 9. ben hogy nem vesznek fel majd sehova. Üzenem nektek hogy elég pontom lett az ELTE ÁJK karára is.


Röviden ennyit a KLG ről. A közös kalandunk végre valahára 2016 ban befejeződött.


Üdvözlettel: Péter

2016. aug. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/83 Kriszo74 válasza:

Nahát, én ide jártam 30 éve '88-'92 -ig. Nem mondhatom, hogy kellemes emlékek fűznek ide. De azt jó volt olvasni hogy sokan, akik tanítottak, még mindig tanítanak. Gali, Kartali. Kartali még osztályfőnököm is volt. 2-3 évig.

Akkor még nagyon erős reál irány is volt. 3 részre osztották az évfolyamot. Én matek faktra jártam. 12-en jártunk az évfolyamból. Ott úgy megtanultam a matekot, hogy annak még ma is hasznát veszem.

Számtech faktra is jártam, Az nagyon jó alapot adott az élethez. A szakmám is ehhez kapcsolódik. Rendszerszervező vagyok.

Azért is hálás vagyok, hogy a helyesírást megkövetelték tőlem. Nagyon nagy hátrány az életben, ha helytelenül írsz.

Viszont van sok rossz emlék is. Irodalomból, történelemből alaposan megkínoztak, biológiából és kémiából is.

2019. júl. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/83 anonim válasza:
100%
Szar iskola.
2021. szept. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!