Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a pesterzsébeti Kossuth...

Milyen a pesterzsébeti Kossuth Lajos Gimnázium?

Figyelt kérdés
2011. márc. 25. 21:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 anonim ***** válasza:
94%
Egy évig ködben éltem, mondván hogy milyen jó suliba is kerültem, mert TÉNYLEG NAGYON szerettem volna odajárni. Fel is vettek, de aztán lehullott a jó hire miatt keletkezett lepel.. Rengeteg rossz tanárt kaptam. Hiába a nevek meg a tekintélye a tanároknak ok nélküli. Megkaptam Hajdút és Takarót a 2 legtöbbet elváró tanárt a suliban. Megkaptam Galit mindkét tantárgyból ami egyenlővé vált a halál közeli állapottal. Az angoltanárt Lázárt meg se emlitem mert mint utólag kiderült nem miatta megy olyan jól az angol, mint amit a jegyeim mutattak.. De a legrosszabb az ofőm volt aki matektanár nevet nem irok, mert akkora egy nulla mind emberileg mind tanitásilag hogy meg se érdemeli. Kérezem én milyen osztályfőnök az aki egy büdős szót nem szól 31 diákjához egész életében 4-el meg kivételez megállás nélkül? Persze mikor sajnos rezgett a léc nálam egy tantárgyból akkor azonnal betalált engem, hogy én ezt hogyan képzelem, meg segit új iskolát keresni. Emellett fogadóórán mindenféle szarnak osszehordott engem mikor összesen 2 szót nem beszéltünk a mai napig. Nagyon nem törődöm és igénytelen ember és sirás határáig fenyiti több osztálytársamat is ha ez meg az lesz... Megpróbált beleszólni a magánéletembe is, hogy hogyan az most mindegy. És sajnos az önbizalmamat is elvesztettem mert nem ment annyira jól a tanulás mint ahogy azt magamtól is elvártam volna. Szóval én meguntam hogy az életemet terrorizálja egy ilyen nőszemély emellett meguntam hogy a magas elvárások közel sem egyenlőek a tanárok által oktatott mennyiségnek. Meguntam hogy napi 3 óra csak a kémia és a fizika tanulása és emellett ott van még 13 tantárgy. Igy nyáron iskolát váltottam és informatikusi pályán folytatom tanulmányaimat. Pedig én voltam az iskola történetében az ELSŐ SZEMÉLY aki 8.-ban minden szakot bejelölt a suliban. Nos most megyek 11.-be és igen nem s KLG kapuin fogok belépni ősztől. Amúgy még annyi hogy jól kisülhet a dolog HA jó tanárokat kapsz, ha nem a legjobbakat akkor nagyon megbánhatod a dolgot. Utáltam a sulit, egyedül az otthagyott barátok fognak NAGYON-NAGYON hiányozni, de mivel ma már semmi akadálya, hogy tartsam velük a kapcsolatot ezért nagyon örülök, hogy eljöttem onnan. Köszönöm, hogy végigolvastad. 16/F
2011. aug. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/83 anonim ***** válasza:
35%
ugyanmár, Galinál előre meg lehetett szerezni a dogakérdéseket :D
2011. aug. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 anonim ***** válasza:
100%
DE NEM MA! xD Sajna bevett módszer nála már a felelés minden órán.. : S És olyan kérdéseket adott amitől még az 5-ös tanulók is kefét nyeltek.. Akkor én a 2-es 3-asommal mit mondjak? : D
2011. aug. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 anonim ***** válasza:
97%
Gyűlölettel vegyes örömmel olvasom ezeket a sorokat, és gratulálok ahhoz a merész döntéshez, hogy váltottál. Viszont az is kijön, hogy az iskola még csak tovább rosszabbodik, ami szinte hihetetlen. :/ Galinak olyan zavarodott az elméje, h már rég nyugdíjazni kellene. Egyébként tudom, kiről beszélsz ofő alatt. Ő konkrétan bevallotta már, h matekból anno mindig szar tanuló volt. Igazán jó alap egy matektanárnak. Én még relatíve kaptam elfogadható tanárokat, de a napjaim így is rémálmok voltak. Egyszerűen az iskola hangulata is egy eldugott külvárosi börtönére emlékeztet, ahol a tanárok legfeljebb kedveskedő börtönőrök, de a többség még az sem.
2011. aug. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 anonim ***** válasza:
96%
Muszáj volt váltanom, mert nem tűröm hogy az emberi mivoltomat földbe tiporja egy tekintély nélküli nő.. Visszaszólni meg nem lehet, mert tutira én húzom a rövidebbet.. Amúgy sajnos tényleg nagyon romlik a szinvonal és a tanárok hozzáállása a tanitáshoz sajnos kritikán aluli. Sok mindent elmond az általam megkapott tanárokról hogy CSAK 4 szeret tanitani akikből 1 helyettestanár, 1 pályakezdő és egy másodéves "sima" óraadó. Őket viszont kedveltem is. Gali teljesen hülye lett.. Hülyébb mint volt a krónikák alapján. Egyedül Novák Béla bácsit kedveltem nagyon még (ő a 4. tanár), de sajnos neki is az egészsége nem szolgál már annyira jól mint anno és pokoli sok lemaradás halmozódott fel Földrajzból. És mint előttem mondták reál tantárgyakból nincs tanár alternativa igy 10. osztály befejezésével se végeztünk még a 9.-es!! anyaggal.. : / Tehát föci érettségi szinte kilőve.. Szóval nagyon süllyed a szinvonal és még süllyedni fog sajnos ha nem lesznek gyökeres változások.. Már pedig BIZTOS hogy nem lesznek!
2011. aug. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 anonim ***** válasza:
96%

Bugyognak bennem a meleg, rózsaszín, szív alakú boldogságbuborékok, amiért ennyien így látják még a helyzetet. Én is 4 tanárra emlékszem, aki jó volt (jól tanított és korrekt is volt emberileg), a többi (11 jutott most eszembe) egyszerűen nulla. A többségüknél nem csak arról van szó, hogy VAGY kedves, VAGY jól tanít, mindkét tulajdonság hiányzott belőlük! Kérelmeknek, vádak elleni védekezésnek nincs helye, az ofők nem védenek meg, nagyon sok a negatív megkülönböztetés, pikkelés. Egy tanár minden lelkiismeret-furdalás nélkül kigúnyol az egész osztály előtt egy-egy diákot. Ha tényleg teljesen udvariasan emelsz szót egyfajta bánásmód vagy osztályzás miatt (megismétlem: teljesen udvariasan), annak levét egész kossuthos pályafutásod alatt inni fogod.

Sajnos a reáloktatás mellett a nyelvoktatás is nevetséges (angolból 1 jóhoz volt szerencsém, de a többi tanáraim, és amiket más nyelvtanárokról hallottam, igencsak elkeserítő. Kínosan lassú tempó és rossz módszer kombinációja jellemző. Az itt kezdett nyelvből csak akkor lesz nyelvvizsga vagy legalább 5-ös érettségi, ha magántanárhoz jársz, pedig egy gimnáziumban a csoport jobb felének meg kéne tanulnia 4 év alatt középfokon.)

2011. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/83 anonim ***** válasza:
71%
úgy látom én nagyon szerencsés vagyok, hogy pont a jó tanárokat fogtam ki, már amiből lehetett :)nálunk majdnem mindenkinek lett nyelvvizsgája, többeknek felsőfokú, és az érettségik is jól sikerültek magántanárok nélkül, pedig nem voltunk egy kedvenc osztály!
2011. aug. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 anonim ***** válasza:
94%

Korábban is az érettségit hoztad fel. Ne haragudj, de te valóban úgy véled, hogy a 3 fix középszintűnél bárminemű tudás kell a 80% eléréséhez? Matematikából elismerem, de az sem egy emberpróbáló tantárgy. Kellő intelligencia meglétével gyakorlatilag, ha érettségi előtti utolsó hónapban is készülsz csupán, akkor is megírod ötösre (mondjuk vicc az egész, mivel megadott feladattípusok vannak). A 4. tárgy legyen nyelv, én általános iskolai ismereteim meglétével írtam ötöst belőle. Itt abszolúte semmit nem sajátítottam el, még gyakorlásra sem volt jó ez a 4 év, sokkal inkább felejtésre. Pedig ötös voltam év végén is. : ) Ötödik tárgy nem is játszik, egyszerűen, mert az a választottad, persze, hogy készülsz belőle (azért finoman megjegyzem, hogy nálunk nem teljesítettek túl fényesen ebből), de eleve miért kell külön rákészülnöd egy középszintűre? Nem az lenne alapvető, ha úgy oktatnának minden tárgyat, hogy 4. év végén le tudd tenni belőle a középszintet is? Mellesleg nincs is szükség arra, hogy az emelt szintű érettségi témájához evezzünk ahhoz (mert később meg fogom ám tenni), hogy óriási repedéseket találjunk az iskola oktatási moráljában. Ahogy korábban elmondták, a reáloktatás egy nagy rakás nulla, a közepén jól beékelve még egy rakás kutyaszarral. Matematikát még kipréselik, mivel a 3 fix tárgy közé tartozik, de kérdem én, hol van a fizika-, kémia-, biológiaoktatás? A béka segge alatt SEM. Még abból sem sajátítottam el semminemű tudást, amiből 4-5-ös voltam. És tudod, miért? Malacnál mit kell csinálni? Bevágni SZÓ SZERINT, amit LEDIKTÁL. Fel tudod te ezt fogni? Mi az, hogy egy tanár DIKTÁL? Előadnia kellene, nem diktálnia. Nem azt kérem ostoba, érdektelen kis tiniként, hogy legyen élvezetesebb, vagy, hogy vonja magára a figyelmem. Nem, neeem. Nekem nincsenek ilyen harmatos-rózsabimbós álmaim Magyarországon. Egyszerűen azt szeretném, ha kerek mondatokban, összefüggően előadná az óra anyagát. Pompás, számomra érthető kis vázlatokat tudok én is írni egy JÓ könyvből. Vannak szép kis tollaim, szövegkiemelőim, színes filceim. Általános első osztályában írni és színezni is megtanítottak. No de itt jön a zseniálisan kiötlött 22-es csapdája: Malac még könyvből is borzalmasat rendelt. Komolyan el sem tudom képzelni, hogy agyának mely sötét zugában született ez a lehetetlen ötlet, miért lázadt ennyire a Mozaik-könyvek ellen. Galit nem győzi szidni senki, ahogy fentebb láttam. Egyszerűen téboly számomra, hogy még nem küldték nyugdíjba. Azonfelül, hogy mókuskerékben szaladgálva ismételgeti újra és újra ugyanazokat a mondatokat, monotonitásával puskaként kilőve az óra menetéből a legszorgalmasabb tanuló összpontosított figyelmét is (direkt sem csinálhatná nagyobb profizmussal), rendkívül offenzív módon képes viselkedni (noha gyanítom, ez sokkal inkább defenzív célt szolgál). Néha kifejezetten engedékeny (hangsúlyozom, túlzottan is), máskor pedig egy ártatlan kérdésért is a nyakadnak ugrik, ezzel elvéve az óra keretéből legalább 20 percet (hozzáteszem, ez oktatási technikáját tekintve sokkal inkább mennyei párlatból származó áldás a diák számára, mint vétek a tanár részéről). Kegyetlen módon felhozom a beszédhibáját is. Sajnálom, de BESZÉDHIBÁS tanár NE OKTASSON, legfeljebb testnevelést. Ezt olyan diákként mondom, aki megtapasztalta ennek hátrányait. És nem fogom szegény beszédhibás helyébe képzelni magam. Tudod, miért? Mert az ő részéről ugyanúgy rohadt önző dolog, hogy vállalva azt, hogy a „fogyatékossága” rontja több száz fiatal esélyeit, elmegy tanítani, mert neki az az álma. Nekem meg az volt a veszett nagy álmom, hogy nem érettségi után kell megtanulnom autodidakta módon a fizikát.

Akkor most vágtassunk tovább az emelt szintű érettségi témájához. Mi a fészkes fene az, hogy érettségi tárgyból NEM INDUL FAKULTÁCIÓ? Ja, igen, lett helyette egy heti egyalkalmas, félórás szakkör (persze ez is elmaradt sokszor). : DDD No, nem mintha maga a fakultáció minőségében oly lenyűgöző és napsütéses lenne, hogy abból a frusztrációból és fájdalomból épülő ketrecből jobb kezed előre emelve kiszabadulnál, amint jelentkezel egy csodás heti plusz másfélórás élvezetre Galival, ahol ő maga már azért osztogatja a jutalomötösöket, mert megírtad a házit. Tudod, ahogy elnéztem az emelt érettségik követelményét, tényleg nevetséges volt az emeltesek aránya az évfolyamban. Gyakorlatilag főként a négy év követelményét kérik vissza, plusz némi ráadást, de ezt nem rovom fel az iskolának, a pluszt te magad meg kell tanuld (ebben mondjuk segítHETNE az iskolai fakultáció), ha valóban érdekel az a tárgy, és azzal akarsz továbbmenni. Na de olyan elképesztően fifikás ez az iskola, hogy itt már a követelménytől visszarettensz. Szóval mindent összevetve, ha azt mondod nekem, hogy te bizony földrajzból, biológiából, kémiából, fizikából stb. képes lettél volna helyben minden Kossuthon kívüli időráfordítást nélkülözve ötös KÖZÉPszintű érettségit írni, földhöz csapkodom a fenekem, és a legmélyebb emberi tisztelet örömkönnyeit hullajtva körbetapsollak.

2011. aug. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/83 anonim ***** válasza:
88%
minden igaz amit leírtál, én csak azt mondtam, hogy szerencsésnek érzem magam, mert a számomra fontos tárgyakból az iskolához képest a legjobb tanárokat kaptam, valószínűleg ezért tudok örömmel gondolni a sulira. persze a négy év alatt én is rengeteget bosszankodtam ezek miatt, de utólag nem bánom, hogy ide jöttem. nekem csak erősítette a személyiségemet a folyamatos "küzdés", nem rombolta. meg persze rengeteg dolog dolog volt amit imádtam az iskolában, hiszen az nem csak a tanárokból áll!
2011. aug. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

A C-ben(magyar-német kéttanny. osztály) is tanítanak ezek a tanárok?? Előző válaszolók, ti milyen osztályba jártok/jártatok?

2011. aug. 29. 15:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!