Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a pesterzsébeti Kossuth...

Milyen a pesterzsébeti Kossuth Lajos Gimnázium?

Figyelt kérdés
2011. márc. 25. 21:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos nem tudom csak így címezni a válaszomat, mert egy nick kirakásához is kevés vagy... "


Nos ugyan nem nekem szólt, de érdeklődnék, mi szükség volt a személyeskedésre.

2012. jún. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 Vombatus Ursinus válasza:
21%

Úgy látom, hogy itt egy grafomán hülye próbálja lejáratni a Kossuth Lajos gimnáziumot. Nagyszerű iskola pedig, igen-igen jó tanárokkal (helyenként pedig kifejezetten briliáns pedagógusokkal).


Az, hogy t. kommentelő az élete összes keserűségét belesűrítette 3-4 hozzászólásba, az azt mutatja, hogy neki bármilyen iskola szar lett volna, ahol nem az ő elvárásai szerint tanítanak és nem úgy kérnek számon, ahogy a t. kommentelő elképzeli.

2012. szept. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 anonim válasza:
30%

Elég dühösen olvastam a kommenteket,ezért muszáj beleszólnom ebbe…aki szerint ez az iskola egy börtön,az valószínűleg összekevert valamit: szóval tisztázzuk,ez a pesterzsébeti Kossuth Lajos Gimnázium.

Szóval,az oly sokat említett Gali tanár úr,aki szerintetek olyan borzalmas,minden egyes héten hétfőn és kedden reggel 7kor bent van az iskolában,hogy segítsen a diákoknak,mert ő is tudja,hogy a kémia nem éppen a kedvencek közé tartozik…ott van minden reggel,hogy akinek kell,az javító dolgozatot írhasson,hogy aki hiányzott,pótolhasson,hogy aki nem ért valamit,annak újra elmagyarázza. Szerintem ezzel mindent elmondtam…

Másik sokat említett tanár,Takaró tanárnő…nos, ha tényleg akkora baj,hogy nála tutira megtanulod a törit,akkor valóban,ő egy borzasztó tanár. Szigorú,de jóindulatú,elvárja,hogy tanulj,ha készülsz az órákra,neki is jó hangulata lesz,és nagyon rendes tud lenni.

Többi tanárról is aligha tudnék rosszat mondani,jóindulatúak,jól tanítanak,és bátran kijelentem,még fegyelmet is tudnak tartani…

Tudom,erre fog jönni az,hogy biztos C-s vagyok,és az A-val meg a B-vel van a baj,ezért mondom,hogy a B osztályba járok…

Az iskola közösségéről annyit tudok mondani,hogy én imádom a saját osztályomat,élmény minden nap ide bejárni.

Nagyon szeretem ezt az iskolát,remélem nem sokan fognak hinni annak a néhány előttem szólónak,és többen olvassák majd ezt,mint azokat...

2012. szept. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 anonim válasza:
30%
...elfelejtettem,hogy Gali tanár úr Pécelről jár be reggel 7re...gyengébbek kedvéért,az bizony messze van.
2012. szept. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/83 anonim ***** válasza:
100%

# 72 Persze, érvek helyett gyere személyeskedéssel. Most, hogy leírtad, a tanárok jók (pont) és mi rosszul tudjuk (pont) máris meg lettünk győzve.


# 73 Galiról: szerinted például annak mi az oka, hogy más tanárnál nem kell korrepetációra járni és pótdolgozatokat írni, nála pedig igen? Természetesen ha enélkül jelentősebb lenne a bukási arány, azért a tanár körmére néznének. Így a tanár nem megelőz és megoldást keres, hanem a tüneteket kezeli.


Egyébként számomra az az alap, hogy ha rákeresek valamire, hogy abból majd választani szeretnék (iskolától egy mobiltelefonig), a negatív kritikákban van a legtöbb fontos dolog. Leírni, hogy "ezek az emberek itt hülyék, az iskola pedig király" szerintem nem segít sok emberen. (Ajánlott olvasnivaló: kognitív disszonancia.)


Újra mondom, mert sokan bukdácsoló hülyének tartanak: ennek ellenére jó jegyeket szereztem (viszont nem a tanároktól tanultam, illetve a 4-5-ös jegyek mögött nem állt igazi tudás, főleg a Gali által tartott tárgyakból), de az iskolába járás értéke közelít a nullához. A legtöbb óra a tanár miatt teljesen haszontalan volt, ideális esetben ennek nem így kéne lennie (és igen, tisztában vagyok azzal, hogy otthon is kell tanulni).


Ha értékelnem kéne az iskolát, 10-es skálán 4 pontot adnék neki.

2012. szept. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Hallgatóság!!


Véleményem a tanárokról:

Hajdú Zsolt: Az igazgató helyettes, egy nagyon segítőkész rendes tanár kellően szigorú de az órái jó hangulatban tellenek szerintem kiválóan fel tud készíteni bárkit bármilyen szintű magyar érettségire

Lázár Judit tanárnő: angol tanár egy kedves aranyos bájos tündéri kis tanárnő a légynek sem ártana..persze ennek meg van a hátránya..nála nem nehéz 5-nek lenni

Volant Vivien: Nekem szimpatikus a személyisége, de elég jól ki tud gúnyolni ha nem vagy neki szimpatikus.. Tanárnak szerintem jó!

Radnai Katalin: a német földrajz tanár..érdekes sokáig utáltam mert nagyon nem volt szimpatikus és elég rossz tapasztalataim voltak vele kapcsolatban, de neki is van jó oldala szigorú elég kemények az órái. Sokan nem értik amit tanít.

Finna Imola: iskolán gyöngyszeme.. nem akarok senkit se lehordani de ez a nő..hihetetlen amiket művel a diákokkal..van egy érdekes 'viszonya' egy diáklánnyal..férjezett.

Gali Gyula: az örök poén mester fizika-kémia tanár. maradj csöndben az óráján aludj vagy nem tudom csak ne hívd fel magadra a figyelmét.. általában ez beválik, de ha rá jön az öt perc akkor egy órán kioszt 20 darab egyest. Emberileg nagyon rendes akármikor újra írhatsz nála akármilyen dolgozatot heti kétszer reggel hétkor mindig szívesen fogad, de tanárként csüngeni kell a szavain, hogy megértsd, hogy mit magyaráz, sokszor még így se megy, előfordul, hogy túl bonyolítja a dolgokat.

Gersei Zsolt: szerintem egy nagyon rendes jó indulatú tanár, és még segítőkész is.

Hargittay Gergely: vagy a sokak által 'HG'-nek nevezett magyar-német tanár. Elég szigorú, nagyon komolyan veszi azt amit tanít. Reméld, hogy szeret, mert ha nem akkor nem leszel nála 4-es 5-ös.. Nagyon szeret szívatni. Viszont attól nem kell félned, hogy nem fogsz tudni semmit se, mert nála elé kemény az élet.. Érdekes külső szemmel, egy hosszú hajú rocker tanár aki ha belép a suliba előveszi a komoly énjét, sulin kívül nagyon jó fej tud lenni.

Horváthné Bujdos Margit: töri-angol tanár. Történelemből nem rossz tanár, jó indulatú, rendes és ha jó kedve van még mosolyog is.. de ha nem szeret akkor mindent támadásnak vesz, igencsak öregszik szegény nagyon feledékeny már. Szigorúnak szigorú. Angolból már annál kevésbé tudok róla elmondani hasonló jókat.. egy igazi átképzett tanár, anno orosz tanár volt és átképezték, ez igen erősen érződik, néha perceket kellet várni hogy kinyögjön egy-egy mondatot.

Idrisz Ágnes: egy nagyon rendes jó lelkű jó hangulatú spanyol tanárnő. A saját tantárgyát nagyon vágja, jól tud tanítani csak nincs rend az óráján. Ha bármit nem értesz nagyon szívesen segít.

Juhász Árpádné: testnevelés tanár. Nagyon rendes jó indulatú csupa szív tanárnő.

Kartaly István: matek-fizika szakos tanár. Rendes tanár, de elég rossz viccei vannak. Néha idegesítően kiabál, néha meg nem veszi át rendesen az anyagot.

NYÍRŐ KLÁRI: vagy régi nevén Kertészné Nyírő Klára. Nem tudom, hogy ennyire unatkozik és ezért változtatta meg a nevét vagy csak hogy legyen róla megint szó... Elég idegesítő tanár nagyon sokan nem szeretik. Rendszeresen felszedeti veled a szemetet a folyosón mikor ott van a lába előtt, de le nem hajolna... Minden osztályból van akit utál, meg akit szeret, ha utál akkor tök mindegy mit csinálsz úgy se lesz jó, de ha szeret akkor ülhetsz a padon egész órán és rád se szól.

Magyar László: az iskolában csak malacként emlegetik, de ez semmi sértő Ma(gyar) Lac(i). Nagyon perverz, nagyon szereti szívatni a fiúkat, míg a lányok ha egy kicsit is lejjebb húzzák a fölsőt akkor már is jobb jegyet kapnak. Sokszor kerül összetűzésbe mindenkivel.

Medgyes Sándor: az iskola ének tanára. Szerintem nagyon jó fej. A humora az egyik legjobb az iskolában, ahogy lassan beszél és közben kifiguráz. Az ének órákon legyél csöndben, majd ha már a zenéket hallgatjátok csinálj amit akarsz leginkább írd meg valamelyik leckédet. Az első két év alatt szigorú lesz de a harmadik évre nagyon meg fogod kedvelni.

Novák Béla: rajz-földrajz tanár. Sokszor úgy gondolja, hogy az egyetemen tanít és úgy is bánik a diákokkal.. ez nem biztos, hogy helyes. Legyél csöndbe az óráján nevess a poénjain.

Skrapitsné Rádai Zita: spanyol tanár. Nagyon szigorú nála nagyon sokat kell majd tanulnod!

Susanna Jakab-Cárdenas: német idegennyelvű tanár, nagyon aranyos mindig mosolyog és nagyon segítőkész.

Szabó Judit: angol tanár. Szerintem jó tanár, bár nagyon furcsa a kiejtése (nagyon egyszerű).

Takaró Mihályné: magyar történelem szakos tanár. Elég szigorú. Nagyon megoszlanak a vélemények róla. Szerintem rendes és jó fej és jó tanár is, de vannak sokan akik nem szeretik, mert hogy nem normális, utolsó években nagyon sokat követel..

Ugróczky Rozália: angol tanár. Nagyon kemény,de nagyon jó angol tanár. Egyedi poénjai vannak, de ha ő lezt a tanárod azt hiszem tanulni el kell kezdened.

Zsida Mária: a könyvtáros Marika néni, nagyon aranyos és segítőkész szegény már nem nagyon ad órákat, mert a csípőjével vannak problémái, szerintem nagyon kár érte.

Kertai Éva: spanyol tanár. Nagyon szeret beszélni sokszor többet is mint kéne, de nagyon érdekes élettörténete van..

Papp Zoltán: egy fiatal angol tanár. Szerintem 'PZ' egy nagyon jó angol tanár, nagyon jól tanít mi lányok kifejezetten szeretjük.

Rácz Géza: az óraadó info tanár. Sokan nagyon szeretik én nem szerettem soha, nem volt szimpatikus, ahogy egy két emberrel bánt.. A lányokkal nagyon elnéző volt a fiúkat meg sokszor szívatta..

Rudi Bettina: spanyol tanárnő. Elég szigorú de nagyon segítőkész spanyol tanárnő. Nagyon ért ahhoz amit csinál.


Az iskolának állítólag nagyon nincsen pénze, az iskola nagyon kicsi és egyre növi ki magát, szükség lenne még egy szárnyra szaktermekkel. Kívülről szinte omladozik, bár a wc-k és az ablakok ki lettek cserélve egy pár éve. A takarítók nem takarítanak semmit minden reggel ott kaszinóznak és hallgatják a kis rádiójukat és beszélgetnek, ezért sokszor nagyon nagy kosz van.

2013. jan. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 anonim válasza:
100%
félévkor 427 diákból 77 megbukott ebből mindenki vonja le a következtetéseket
2013. febr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 anonim válasza:
24%
Én az iskolát egyszerűen imádom a társaság fantasztikus a tanárok is nagy formák. Kedvenc Tanárom Takaró tanárnő akit igaz az előbb támadtak de azok egyike sem igaz . Gersei tanárúr a leglazább tanár az egész suliban,szívesen használja a fiatalok szavajárását pl. a kedvenc új szava a GECCS. A tanárok úgy viselkednek veled ahogy te velük,ha normálisan készülsz az órára akkor ők is normálisak veled. :D Mindenkinek nyugodt szívvel ajánlom KLG ha színvonalas és vicces 4-5 évet szeretne magának !
2013. máj. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 kovacsibi válasza:
80%

Egyáltalán nem ajánlom az iskolát .! Oda jároo de nagyon negbántam . Amíg valaki szeretne boldog lenni és tartani a kapcsolatot a családtagjaival és a barátaival és boldogan akarja eltölteni a gimis éveit az ne ezt az iskolát válassza!! Borzasztó hely!! Nem csak néhány diák képzeli magát többnek hanem a tanárok is elhiszik hogy ez itt valami híres nevezetes iskola! Az egész helyet a ridegség járja át! Ha az egész anyagot megtanulod az sem elég ! Ezt nem csak én gondolom így ! Nagyon sok enbert ismerek aki gyűlöli ezt a szart (már elnézést a kifejezésért) néha azon gondolkozok, hogy elmegyek!

Ui:aki szereti az életét maradjon távol Erzsébettől és a Kossuthtól!!!!!!!

2015. dec. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 anonim válasza:
35%

Ez a világ legszarabb gimnáziuma.Az sem esett le 9.-ben a tanároknak, amikor 2 diáktársammal heti rendszerességgel részegen jártunk órákra.Ez 10.osztályban is folytatódott,de mivel egyik "részeges" diáktársam elment csillapodtak a nagy ivászatok a suliban.11.-ben , amikor már fenyegettek az érettségivel, kezdtem komolyan venni az iskolát,de persze egy-két részeg nap itt is becsúszott.12.ben már kevesebb volt az olyan nap amin ittunk de már az ivást is a vécé helyett a folyosón végeztük.

Tanárok:Az évek során több tanárral is meggyűlt a bajom ilyen többek között Finna Imola tanárnő is,aki többször bukással fenyegetett úgy hogy bőven 2 egész felett álltam, ezek mellet 11.ben dolgozatírásoknál megoldásokat diktált az egyik diáknak akibe szerelmes volt.Órán flörtöltek, ráadásul még arról is szó esett hogy Herczeg Petra tanárnő mekkora pénisz szeret.Nem lehet elfelejteni azt sem amikor Finna tanárnő egy diáklánnyal smárolt.

Papp Zoltán:Egy rendes tanárnak ismertem meg,de ő is kimutatta a foga fehérjét a végére.végén úgy álltam bukásra hogy 2.37 volt az átlagom és félévkor is átmentem,de ez nem is zavart volna ha nem mondom meg neki 11.ben hogy a némettel szeretnék foglalkozni és jó lesz a kegyelem kettes is a tárgyából.Ezek mellett a jó jegyeim 4-esek és 5-sök nem voltak bent a naplóban sem a tanár úr noteszében.Ezeket végül meg se kaptam.Csak azért mentem át mert az év végi 400 szavas szódogám 3-as lett.Érdekes módon egyik osztálytársam, akit szintén a szódolgozat megírására kötelezett, nem tudta 2-esre megírni ezt a dolgozatot.De a tanár Úr annyival lezárta ,hogy a barackpálinkát szereti.

Novák Béla:messze a legjobb és legrendesebb tanár, attól függetlenül hogy egy dolgozatban 42es pontszámból 38 pontos topográfia dolgozatom 2-es lett,amíg osztálytársam 34-gyel 5-öst írt.Az indoklás annyi volt hogy nem színeztem be a mérsékelt övet.

Kvasznay Éva:4 évig(C-sként kezdtem de átkerültem a B-be) hallgattam nála hogy mennyire rossz vagyok németből és hogy meg fog buktatni.Azt is mondta hogy még senki sem bukott meg a német érettségin a diákjai közül, de én leszek az első.Ennek ellenére 11.év végén sikeresen letettem a német nyelvvizsgát,de a helyzet ezek után sem változott én továbbra is 2-es voltam , azok akik meg 4-5-ször futottak neki a nyelvvizsgának, azok meg 5-ösök.Kicsit hasonlóan éreztem magam, mint iskolám korábbi tanulója , bizonyos Polgár Péter, akit ugyanígy kezelt mint engem.Ő egyébként kezében a DSD-vel megkérdezte hogy akkor mégis tud-e németül vagy mit keres nála ez a papír

Csaba Attila:Őt csak azért írom ide, mert nem tudja se4nkinek a nevét, és hogy melyik osztályba jár.12.ben összesen 4 óráján voltam bent

Összesítve:A tanárok egyáltalán nem segítőkészek, inkább kárörvendőek.Az osztály jelentős része órákon semmit nem csinál mert a tanárok ezt nem követelik meg.Az iskola nagyon ügyel a biztonságra ,ezért tudtunk minden nap kimászni a kerítésen, és ezért tudtak egyszer minket megkéselni a szomszédban lakók.Az iskolában rendszeres alkohol és drogfogyasztás történik.

Én idén 2016-ban ballagtam el az iskolából, rengeteg szép,de ugyanennyi rossz emlékkel.Soha nem felejtem el azt a helyet ahol 5 évig szenvedtem.A fájdalmat egy-két tanár(pl Novák Béla, Gali Gyula) és a pár diáktársam feledtette velem.Bár világ életemben szar tanuló voltam,itt a gimiben soha nem volt az átlagom 3 egész felett, mégis 4,2-vel tudtam leérettségizni.

Köszönöm azokat a felejthetetlen órákat ,azt a rengeteg egyest, a sok figyelmeztetőt,miszerint bukásra állok.

Egy élmény volt


Üdvözlettel:Szilágyi Zsombor

2016. aug. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!