Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak én vagyok lelkileg...

Csak én vagyok lelkileg összetörve, hogy a felsőoktatási törvény tönkreteszi a jövőmet?

Figyelt kérdés

végre eldönti az ember,hogy mi akar lenni. küzd érte. kitűnő gimnazista,két nyelvvizsgával,emelt érettségivel. nem cigány nem terhes,nincs pluszpont.

hogy lehet mégis bekerülni a gazdaságos 5%-ba amit fizet az állam? hogy várják el a nem politikus szülőktől hogy 6-7százezreket egy félévre kiadjanak?ha megélni is nehéz.

küzdök,harcolok, de gyalázat hogy írjam alá a hallgatói szerződést HA felvesznek és még tartsam az átlagot,és 5%-ba kerüljek be.

szégyen mondani,de jelenleg utálok magyarnak lenni. és ha egy évvel előbb születek nincs gondom ilyenre.. hajrá kormány, de néplázongás lesz...


2012. jan. 6. 21:11
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
77%

Igen, nem vagy egyedül...mire rájöttem mit akarok...pff...és kezdhetem előröl...a fszom is kivan az egésszel...

Anya szerint itt is ugyan az lesz Orbánnal, mint Khadafival...

És valahol igaza van...a nép meg fogja unni... A BKV is...ne mondják már hogy nincs pénzük...Mikor a 25 milliós juttatások voltak akkor volt és egyszer csak vége???

Már én is unom a magyarságot...

2012. jan. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
73%
Két nyelvvizsgára meg emelt érettségire hogyne lenne pluszpont?
2012. jan. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
79%
Mivel ez ma már legalább a 4. hasonló kérdés, szerintem nem, nem vagy egyedül.
2012. jan. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
67%
én is nagyon levagyok törve, de majd megprobálok vmi földöntúli érettségit produkálni, bár ahogy ez a kormány működik.. szerintem elintézi orbàn hogy kilegyen az a 250 bejutó......
2012. jan. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:

emelt nyelvvizsga német le van sz*rva mert kapok az emelt németre (ez tavaly +40 lett volna)

angolra meg azért nem kapok,mert nem lehet elérni plusz 100 pontot csak hátrányossággal,ill. 2 emelt érettségivel.(apró betűs rész..) így kapok 50 pontot és ennyi,hiába van emelt és középfokú nyelvvizsgám..

2012. jan. 6. 21:24
 6/52 anonim ***** válasza:
68%

Miért, ha elvégzed a képzést, és négy év múlva kiderül, hogy a frissen végzetteknek csupán 5%-a kap adott szakmában állást, akkor jobb?

Farok felvágva rohansz krumplit sütni, meg fillérekért asszisztensnek?

Ugyan már!


Így egyelőre jelentős, FELESLEGES kiadásokat spóroltok meg az államnak.

Egy tipp, ha már leendő diplomásoknak nincs ennyi eszük: a szomszédos országokban, pl. az osztrákoknál, a magyaroknak fenntartott helyek töredékére sincs tanuló.

Nem csak akkor lehet kicsattogni, ha már kezedben a diploma!

Menj ki TANULNI, és ha már ott vagy, akár maradhatsz is.

Nem hiszem, hogy nagy hátrány lenne, ha egy idegen nyelvet anyanyelvi szintre megtanulsz, és a szakmai részét is kened-vágod két nyelven.


Tessék menni csomagolni!

2012. jan. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
75%

Ha kitűnő gimnazista vagy és két nyelvvizsgád van, akkor VAN esélyed bekerülni egyetemre. Csak a gimnáziumok csinálják ezt az egész parát az érettségi meg a felvételi köré. NEM olyan nehéz ám bekerülni. Mi is teljesen ki voltunk készülve, hogy sehová nem vesznek fel, mert a Corvinuson milyen magasak a pontok és (akkor még 80 volt a max plusz pont, tavaly, hogy pontos legyek) hogy lehetséges nyolcvan pluszpontot szerezni és egyáltalán, úgy éreztük fizikai képtelenség 430-nál több pontot szerezni. Francot, két nyelvvizsga és egy emelt, rögtön megvolt 80 pluszpontom, jó tanuló voltam, a tanulmányi pontokkal nem volt gond, az érettségit minimális erőfeszítéssel is simán le lehet tenni 5-ösre (tudom, az jó kevés pont, de nem 80%-ot fogsz elérni, hanem jóval többet). Az én felvételimkor a nyelvvizsga pontot szállították le, azon is ki voltunk készülve. Ha van emelted és két nyelvvizsgád és kitűnő tanuló vagy, NINCS miért aggódnod. Ahogy engem is felvettek, téged is felvesznek. Nyugi.

19/L

2012. jan. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:

a családom semmi támogatást nem kap. fizetnek mindent, és még az orvoshoz sem jutnak el a munkájuk miatt,mert nem kapnak időt rá. adóznak, jutalékokat fizetnek, soha semmi támogatást nem kaptak. szerinted jogos,hogy milliókat befizettek és egy petákot nem látnak belőle, annyit se,hogy a gyerekük aki el akar érni valamkit,küzd érte,és az állam esélyt se ad? még az oktatását sem támogatja?

tavaly ezekkel a pontokkal az ORVOSIRA lehetett volna bekerülni,most meg sehova! joggal vagyok felháborodva,hogy alaptalan döntéssel teszik tönkre a fiatalok életét. és még az emberek csodálkoznak,hogy most majd mindenki külföldre megy tanulni! JÓL teszik. csak sajnos én azt sem tehetem meg hogy Ausztriába menjek, nem ám azt,hogy a féléves 900ezres képzést kifizessem.

joghoz tartom a röghöz kötést,de ezeket a drasztikus csökkentéseket nem.

aki meg könnyen beszél,az biztos nem most akar jelentkezni,ilyen lehetetlen helyzetben...

2012. jan. 6. 21:31
 9/52 anonim ***** válasza:
50%

Persze, de ki fogja fizetni a kinti tanulását? Egyébként azzal egyetértek, hogy joggal csökkentik az arányt.


A kérdezőnek meg: már tavaly sem lehetett nyelv érettségit és nyelvvizsgát egyszerre elszámoltatni. Német volt a választható tárgyam, angol a nyelvem és azért nem emelteztem angolból, hogy elszámolják a felsőfokúmat. De 100% lett az angol közepem, 96 a németem, szóval nem kell ezen kiakadni. Ha ügyes vagy, úgyis bekerülsz.


19/L

2012. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
Kitűnő bizonyítvány mellé 50 pluszpont az nálam 450 pont. Ezzel akárhol bent vagy az 5 százalékban.
2012. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!