Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak én vagyok lelkileg...

Csak én vagyok lelkileg összetörve, hogy a felsőoktatási törvény tönkreteszi a jövőmet?

Figyelt kérdés

végre eldönti az ember,hogy mi akar lenni. küzd érte. kitűnő gimnazista,két nyelvvizsgával,emelt érettségivel. nem cigány nem terhes,nincs pluszpont.

hogy lehet mégis bekerülni a gazdaságos 5%-ba amit fizet az állam? hogy várják el a nem politikus szülőktől hogy 6-7százezreket egy félévre kiadjanak?ha megélni is nehéz.

küzdök,harcolok, de gyalázat hogy írjam alá a hallgatói szerződést HA felvesznek és még tartsam az átlagot,és 5%-ba kerüljek be.

szégyen mondani,de jelenleg utálok magyarnak lenni. és ha egy évvel előbb születek nincs gondom ilyenre.. hajrá kormány, de néplázongás lesz...


2012. jan. 6. 21:11
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:

Jaj, dehogynem fizeti. És ez butaság. Szerencse mindig kellett. Sosem volt olyan, hogy biztosra mész. MINDIG az élet minden területén, minden vizsgán, minden randin, minden úttestre lépéskor, mindenhol KELL szerencse. És ha megérdemled, meglesz. Ha nem, néha akkor is, mert isten, a sorsa, vagy a bánat se tudja, jól szórakozik rajta. Gondolkodj pozitívan! Tanulj! És felvesznek az egyetemre és az állam fizetni is fogja. Csak bízz magadban és ne ásd el magad. Inkább keress kiutat a helyzetből. És hidd el, hogy lehetne sokkal rosszabb is. Nem csak azt kell nézni, hogy kinek mennyivel jobb nálad, hanem azt is, hogy kinek mennyivel rosszabb, mert bizony a sor mögötted álló része gyakorta hosszabb, mint ami előtted van.

19/L

2012. jan. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
100%

lassan az állami támogatás is megszűnik.. aztán a pénzesek majd mennek egyetemre, a többiek meg segédmunkásnak, az idősek meg utcára kerülnek a remek gazdasági helyzet miatt.... nem nagyon tudok mást elképzelni

itt kéne hagyni ezt az országot, mindenki menjen amerre lát aztán a kormány magára marad xd

2012. jan. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:

Minden nyugati országban fizetni kell az egyetemen. És lehet próbákat tenni arra, hogy esélyegyenlőséget teremtsünk, próbálták már. Kapitalizmus, kommunizmus. Mégis mindig oda jutunk vissza, hogy aki gazdag, annak jobb lehetőségei vannak és a gyerekei is gazdagok lesznek. Ilyen az élet. Ez mindenhol így van. Nyugaton, keleten, északon, délen. Nem lesz kormány, aki ezen változtatni tud és akar. Én itt ilyenkor nem a kormányt védem, a legkevésbé sem vagyok kormánypárti, csak mondom. Rosszul csinálják, amit csinálnak, ez kétségtelen, rossz helyzetben van az ország és csak rontják ezt az helyzetet. Az alapvető bajunk már hosszú évtizedek, sőt évszázadok óta az, hogy kelettel és nyugattal ellentétben, képtelenek vagyunk kivenni a zabszemet a seggünkből és ELFOGADNI azt, ami van. Nem nekünk megy ám a legrosszabbul a világon és erre illene ráébredni.

19/L

2012. jan. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
67%

Kövezzetek meg, de én egyetértek ezzel a változtatással.

Igen is spóroljanak ott, ahol lehet. A híradó leközölte, hogy a közgáz, jogász és egyes bölcsész karokat fogják komolyabban érinteni a változtatások. Nos, a helyzet az, hogy aki most kezdi ezeket a szakokat, már MOST borítékolhatja, hogy munkanélküli lesz, mert annyira sokan vannak, hasonló képesítéssel, hogy az már felháborító.

Hidd el, azokat a szakokat nem érinti ez, amik kellenek és amikkel el lehet majdan helyezkedni.

Nevetséges, hogy a jogászok 5 évig élik az állam pénzét, majd elmennek tök mást dolgozni, Dr-ként, mert kutyát sem érdeklik.

2012. jan. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
50%
A.magyar állam ~ "85%-nyira" el van adósodva. Ha ugyanúgy menne mimden, akkor 2 éven belül álamcsőd lenne, ami azt jelentené, hogy minden közszolgáltatás megszűnne, az oktatás is, és elég brutál következményei lennének. Gazdaságira mennél, gondolom ezt megérted, hogy szükségszerű lépés volt.
2012. jan. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
22:26-os válaszoló: Ha megvan az alap diplomád pl. Bsc-n akkor még egy Bsc-re már nem támogat az állam, de Msc-re mehetsz támogatottként.
2012. jan. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
Én is egyetértek abban, h csökkentsék a közgázos helyeket, DE nem ennyivel!És nem ilyen gyorsan! Ezt mind fokozatosan kellett volna bevezetni! Hülyeség a köbön! Tönkre fognak menni a közgáz egyetemek, főiskolák! Persze,ha a neve nincs főiskolák bezárnak nem hat meg, de mi lesz a Corvinussal, BGF-fel, PTE-KTK-val? Nem tudják a diákok kifizetni az önköltséget! Miből? Diákhitel? Akinek van egy kis esze nem most fog eladósodni! Azért annyira nincs pénzük ezeknek az egyetemeknek, h fenn tudják tartani magukat! Nagy érvágás ez az egész felsőoktatásnak, oktatóknak, mostani hallgatóknak, nem csak akik most akarnak felvételizni. Persze a kormány jön azzal, majd h a munkáltatók,cégek megfinanszírozzák az egyetemeket, hallgatókat...aha álmodozzanak csak. Van a munkáltatónak elég kiadása a szar adórendszer miatt, nem majd még egyetemeket támogatni...
2012. jan. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
51%

Egyes cégek igenis támogatják a nevesebb egyetemek egyes szakjait. Ez nekik egy hosszú távú, de megtérülő befektetés. DE nem azokat támogatják, amelyik szakterületről szabadon válogathatnak, mert 12 egy tucat. Hanem a hiányszakmákat. Tudom, hogy ez nektek most nem vigasz, csak leírtam, hogy ez a dolog azért még működik.

Sajnos ott tartunk, hogy a gazdasági és sok bölcsésztudományi szakról le kell mondani. Csak annyit tudok javasolni, hogy kezdjetek gondolkodni alternatívákon. Értem én, hogy sokaknak ez az álma és vért izzadva is összeszedik a 490-500 pontot, de a férőhely nagyon korlátolt. Ezért most mindenki belehúz, mert nem lehet lazábban bejutni. És elszaporodnak a max pontos emberek. Márpedig az a 4-500 legeslegjobb ember sem fog beleférni a 250-be. Hát még a többi. "Csak a bolond fut olyan kocsi után, ami nem veszi fel."

2012. jan. 8. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
100%

19L és a többiek: nagyon szép hogy simán bejutottál a corvinusra, és majdnem max pontod volt, de ez idén itt most nem elég. Minden évben 300-400 ember éri el a maximális pontot, és minden 5. felvételiző gazdasági karon szeretne tanulni. ÖSSZESEN 250 embert vesznek föl államira az országban, 4900 helyett.


Az unokahugom mindeből 5-ös, 5-ösre is fog érettségizni, lesz (480ból) 460 pontja, és biztos hogy fizetniük kell a továbbtanulását.


Mostantól ha egyetemre akarsz menni:

1. gazdagok a szüleid

2. úgy lépsz ki egyetem után az életbe, hogy van min 2 millió ft tartozásod, de inkább több (nem mindenkinek sikerül befejezni "normál" időben a képzést)


Kedvesek vagytok hogy bíztatjátok, de ti a 15 legjobb tanuló között voltatok felvételikor? Ha nem, most fizetnétek rendesen, sajnos :(

2012. jan. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok (71%)


Kifelejtettem, hogy van két középfokú nyelvvizsgája.


Mondta valaki, hogy jó hogy csökkentik a létszámot, mert úgysem lesz a 2000. közgazdásznak állása. ITTHON lehet hogy nem lesz, de máshol, jó nyelvtudással lett volna, így meg esetleg egyetemre se tud menni :(


Áldom az eget hogy 2 évvel korábban születtem, és nem esem bele ebbe.

2012. jan. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!