Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak én vagyok lelkileg...

Csak én vagyok lelkileg összetörve, hogy a felsőoktatási törvény tönkreteszi a jövőmet?

Figyelt kérdés

végre eldönti az ember,hogy mi akar lenni. küzd érte. kitűnő gimnazista,két nyelvvizsgával,emelt érettségivel. nem cigány nem terhes,nincs pluszpont.

hogy lehet mégis bekerülni a gazdaságos 5%-ba amit fizet az állam? hogy várják el a nem politikus szülőktől hogy 6-7százezreket egy félévre kiadjanak?ha megélni is nehéz.

küzdök,harcolok, de gyalázat hogy írjam alá a hallgatói szerződést HA felvesznek és még tartsam az átlagot,és 5%-ba kerüljek be.

szégyen mondani,de jelenleg utálok magyarnak lenni. és ha egy évvel előbb születek nincs gondom ilyenre.. hajrá kormány, de néplázongás lesz...


2012. jan. 6. 21:11
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
51%

Tanultam, felvételiztem és betegre stresszeltem magam, de ennek a mibenlétébe hadd ne menjek bele. Megértem, hogy megnehezíti a helyezeted a kormány intézkedése, de hidd el, hogy nekem is nehezebb volt a helyzetem, mint az egy évvel előttem érettségizőknek, talán nem ennyivel, de megoldjátok, ahogy mi is megoldottuk. Rám pedig ne legyél mérges azért, mert a kormány kibabrált veletek, engem meg tavaly felvettek. 450-60 pont nem elrugaszkodott dolog, hidd el. Egy emeltem volt, két nyelvvizsgám, amiből csak az angol felsőt számolták el 40 pontért, holott a 2010-es bagázsnak még 50 pont járt és megcsinálhatták, hogy mellé angolból tettek emeltet. Elszámolták nekik mindkettőt nekünk már nem. Kész. Töriből mentem emeltre, minden másból alapra, plusz volt 40 pontnyi nyelvvizsgám. 472 pontom lett. Szóval be lehet kerülni. Akarni kell és tenni érte.

19/L

2012. jan. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
Ó igen. Most is menne. Ha újraszámolják a pontjaimat 483 pontom lenne. Azzal... igen, felvennének. Téged is felfognak.
2012. jan. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:

A 19 éves leányzónak maximálisan igaza van.

Igen, baromira nem irigyellek, és k.vára örülök neki, hogy nem most kell felvételiznem. De akkor sem lehetetlen a bekerülés, ha csak ennyi hely van.

Egyik nagyon jó barátom elhatározta, hogy a legmagasabb ponthatáros helyre megy, és megcsinálta. 472 ponttal. Pedig nem volt sem hátrányos helyzetű, sem terhes (főleg, hogy fiú:D).

Nekem orvosira volt 461 pontom lett. Pedig nem tartom magam zseninek. OKTV-n még a második fordulóba se jutottam be. De ez volt az álmom, megerőltettem magam és megcsináltam.

Ha nem sikerült volna, akkor megpróbáltam volna még egyszer.


A röghözkötés a rosszabb fele. Azt már nem biztos, hogy vállalnám.

2012. jan. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:

kedves kérdező


ha valóban anyanyelvi szinten beszélsz németül, próbáld meg az OKTV-t, ha ott benne vagy asszem az első 3-ban oda vesznek fel ahová akarod! :)

2012. jan. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
33%
A mostani érettségi színvonal mellett, két emeltet nem nehéz 90% fölé megírni ha tanul az ember.
2012. jan. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
Piszok rossz. Nekem egy államilag támogatott diploma után kell most a költségtérítéses másoddiplomás mesterképzést megcsinálnom. Képzelj el engem, évi 600 ezer Ft lesz. És muszáj, ha nem akarok éhenhalni, csak még nem tudom, hogy hogy.
2012. jan. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
52%

Én egyszer voltam OKTV megyein, de közelében se voltam az országosbe kerülésnek. Volt olyan osztálytársam, aki kétszer is OKTV helyezett lett, de mivel maximalizálva vannak a pontok, úgyanúgy csak 80 pluszpontja lett, mint nekem.

Se szociális pont, se sport eredmény, se oktv nem kell ahhoz, hogy 460-70, akár 480 pontod legyen. Ha tudom, a zsidó törvényeket 480 pontom lesz, mert 100% lesz a töri emeltem is. De nem tudtam, mert unalmas téma volt és csesztem átnézni. Ez van. Amúgy még annyira sokat tanulni se tanultam. Szóval tényleg, simán megcsinálható. Ettől függetlenül teljesen igazad van, hogy szar helyzetben vagytok. De hát ilyen az élet, majd találtok kiskaput. Az mindig van.

19/L

2012. jan. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
52%
Na erre találták ki a törvényt, már ne haragudj. Nem akarlak megsérteni, de pontosan ez a célja. Csak egy okot mondj, hogy miért finanszírozza neked az állam a MÁSODdiplomádat. Szegénylém, hogy fizetned kell a másoddiplomás képzésért... De tényleg...
2012. jan. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:

nekem az elsőt se fizeti,nem ám másodot...

amúgy a legszomorúbb: hiába vagy csúcsszuper,hiába tanulod halálra magad. ez már nem elég. kell a szerencse is...

2012. jan. 6. 22:32
 30/52 anonim ***** válasza:

Nem szerencs ez...mert én szrra se fogok menni mert egy nyelvet se beszélek itt meg szinte mindenki 2-t anyanyelvi szinten is akár...és ki a fszt érdekel az hogy OKTV-n hanyadik voltam matekon...senkit, diplomát nem adnak a nyelv nélkül...nem hogy örülnél hogy te minimum 30 embernél ennyivel is több vagy (mert az osztályomban senki nem bír nyelvet tanulni)...

Mindenkinek van gyengéje...és nem fog olyan szakra menni ami nem megy neki...És talán igen, valahol ha dönteni kell akkor a legjobbak kerüljenek be, akik nem fognak kiperegni az első félév után...

2012. jan. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!