Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak én vagyok lelkileg...

Csak én vagyok lelkileg összetörve, hogy a felsőoktatási törvény tönkreteszi a jövőmet?

Figyelt kérdés

végre eldönti az ember,hogy mi akar lenni. küzd érte. kitűnő gimnazista,két nyelvvizsgával,emelt érettségivel. nem cigány nem terhes,nincs pluszpont.

hogy lehet mégis bekerülni a gazdaságos 5%-ba amit fizet az állam? hogy várják el a nem politikus szülőktől hogy 6-7százezreket egy félévre kiadjanak?ha megélni is nehéz.

küzdök,harcolok, de gyalázat hogy írjam alá a hallgatói szerződést HA felvesznek és még tartsam az átlagot,és 5%-ba kerüljek be.

szégyen mondani,de jelenleg utálok magyarnak lenni. és ha egy évvel előbb születek nincs gondom ilyenre.. hajrá kormány, de néplázongás lesz...


2012. jan. 6. 21:11
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:

"Tavaly 33 ember ért el 480 pontot, 71 470 felettit"


71 ember ért el 470 feletti pontot. Ha az ÖSSZES gazdasági szakra megy, még mindig van majdnem 150 hely.

2012. jan. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
100%

"71 ember ért el 470 feletti pontot. Ha az ÖSSZES gazdasági szakra megy, még mindig van majdnem 150 hely."


Csak azt felejted el, hogy amég 4900 hely volt, addig minenki lazábbra vehette, ezért nem érték el a max pontszámot az életük árán is. Most, hogy csak 250 hely van, mindenki rohadtul belehúz, így hamar meglesz, az a 2-300 maxpontszámos felvételi.


Képzeld el, hogy egy futóversenyen veszel részt, elérsz valamilyen eredményt.

És képzeld el, hogy azt mondják, aki nem lesz dobogós, azt lelövik. Te is mindjárt kétszer olyan gyorsan futnál, hidd el nekem!

2012. jan. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
0%
Ez hülyeség szerintem. Mindenki annyira tepert, amennyire tudott. Én is tudtam, hogy 425 pont elég lenne, mégsem azt lőttem be, hanem úgy voltam vele, összeszedek amennyit csak tudok.
2012. jan. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
Dehogy hülyeség. Én például tudtamn, hogy ahova megyek, nem nagyon kell 360 pontnál több. Nem is emelteztem, nyelvvizsgát sem csináltam. Viszont ha 400-420 pont kellett volna, emelt szinten érettségiztem volna több tárgyból.
2012. jan. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 szmnt válasza:

Kedves kérdező!


Egy cipőben járunk, azzal a különbséggel, hogy én már tanulok turvend-et (ami ugye közgász) de nem tetszik, mert nyomatékosabb a szakmai része, mint maga a közgász. Na mindegy. Elterveztem októüberben, hogy átjelentkezek gazdmen-re , sulin belül. Gondoltam teszek egy emelt törit, simán lesz egy 450 pontom így.. Erre 1 hete meghallatom ezt a remek hírt. Kétségbe estem, mert esélytelen lesz bekerülni közgázra így, és én mindenképp ilyen jellegű dologgal szerettem volna foglalkozni. Pont tegnap találtam szerintem egy remek szakot, amitől kicsit ódzkodok, de van benne elég sok közgáz (menedzsment), de még is MŰSZAKI képzésbe tartozik. Ez pedig, a Műszaki Manager. Van benne műszaki ismeret, ami nem az álmaim ne továbbja, de a tanterv másik felét ez az inkább gazdasági vonalon haladó managment, pénzügy teszi ki. Bekerülni nem is lesz olyan nehéz (lekopogom), de korábban 365 369 körül mozgott,igaz az egyik kötelezően matek, de mellé mehet a töri, amivel megtudod dobni a pontjaidat. Most idén lehet magasabb lesz annak függvényében, h többen felhagynak a gazdasági szakra való jelentkezéssel.

ÉS ha ezt sikerül elvégezned, lesz egy MŰSZAKI diplomád ( mert ez más néven GAZDASÁGI mérnök), illetve megfogod tanulni a gazdaság, menedszment összefüggéseidet, és két értékes 'szakma' lesz a kezedben, ami sokat érhet.


M

2012. jan. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Azért azt remélem érzed, hogy ez nem lesz igazi műszaki diploma. És ezt a munkáltatók is tudják. A műszaki menedzsernek csak éppen annyi műszaki ismeretet tanítanak, hogy gazdálkodni tudjon ezen a területen. A szakmai dolgok felületét is alig karcolja. Ez ugyanúgy gazdasági diplomának számít egy munkahelyen.


Mi is (műszaki) tanulunk közgazdaságot, meg egyéb gazdasági ismereteket, jogi ismereteket, különféle menedzsmenteket, mégsem leszek ettől sem közgazdász, sem jogász, sem menedzser.

2012. jan. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 szmnt válasza:
Tisztában vagyok vele, hogy ezen a szakon nem fogja elsajátítani mondjuk egy villamosmérnök tudását, de ha érdekli a közgáz, akkor ez egy remek lehetőség. Nem is az a feladat egy ilyen szakot elvégzőnek, hogy autókat tervezzen, hanem elsősorban menedzselje egyéb műszaki cégeknél, illetve kapcsolatot teremtsen , a vezetés , menedzselés, és maga az 'alkotás' része között, hiszen mindkettőből sajátít el kellő tudást.
2012. jan. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:

El kell keserítselek, műszaki menedzser másodéves vagyok:


Gazdasági karon van, úgyanúgy nehéz lesz a bejutás, ez is gazdasági szak.


BME-n gondolkozol?


Ha nem a kedvenceid a műszaki tárgyak, eléggé utálni fogod az egészet, több műszaki tárgyunk van, mint nem. (kémia, biológia, digitális technika, műszaki mechanika, gépészeti ismeretek, fizika- 7kredites-, anyagismeret, közlekedéstudományi alapismeretek. A BCE-s turizmus ehhez képest fáklyás menet.

2012. jan. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 szmnt válasza:

Utolsó:


Nem érinti ezt a szakot ez a ominózus 250-es kapacitás, hiszen ez MŰSZAKI képzés. Senki nem mondta, hogy könnyű lesz, eleve nem lehet az egy mérnöki szak. A BCE turizmusról meg annyit, hogy BCE-n a turvend csak felvan fújva, nem egy ismerősöm jött át BGF-re, a szinvonaltalan képzés végétt..

2012. jan. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
szerintem bele számít a 250be.
2012. jan. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!