Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak én vagyok lelkileg...

Csak én vagyok lelkileg összetörve, hogy a felsőoktatási törvény tönkreteszi a jövőmet?

Figyelt kérdés

végre eldönti az ember,hogy mi akar lenni. küzd érte. kitűnő gimnazista,két nyelvvizsgával,emelt érettségivel. nem cigány nem terhes,nincs pluszpont.

hogy lehet mégis bekerülni a gazdaságos 5%-ba amit fizet az állam? hogy várják el a nem politikus szülőktől hogy 6-7százezreket egy félévre kiadjanak?ha megélni is nehéz.

küzdök,harcolok, de gyalázat hogy írjam alá a hallgatói szerződést HA felvesznek és még tartsam az átlagot,és 5%-ba kerüljek be.

szégyen mondani,de jelenleg utálok magyarnak lenni. és ha egy évvel előbb születek nincs gondom ilyenre.. hajrá kormány, de néplázongás lesz...


2012. jan. 6. 21:11
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:
kedves 7. válaszoló. tavaly én is fütyülve bekerültem volna. csakhogy 4900 gazdaságis helyből idén már 250 van. vagyis 22 főiskola,közel 10 gazdaságis szakirány,vagy minden szakra 1 ember.. nem 400,420 pontot kell elérni,hanem 490-et,hogy bejuss arra a 250 helyre,amiből talán 20 hely van a neked tetsző szakmára..
2012. jan. 6. 21:33
 12/52 anonim ***** válasza:
68%

Orvosira elég alacsony pontokkal be lehetett jutni. Hová is szeretnél bekerülni és hány pont volt az tavaly?


Amúgy a diploma nem egyenlő az élettel meg a boldogulással, ez nagy tévedés.


19/L

2012. jan. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:

És honnan tudod, hogy 490 pont kell? HONNAN? Sehonnan. Nem az állam dönti el, hány pont kell. Ha a legjobb 20 jelentkezőből a 20.nak is 500 pontja lesz, akkor annyi kell. Ha csak 450, akkor annyi. Tavaly 33 ember ért el 480 pontot, 71 470 felettit. Továbbra is kérdem, HOVÁ szeretnél bekerülni?


19/L

2012. jan. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:

közgazdaság ill. számvitelre.

4900 embert úgy vettek fel,hogy 420 pont kellett nekik. akkor a 250 ember szerinted milyen eredménnyel fog bekerülne,ha a jelentkezők száma nem változik,és ugye nőtt a plusz pont is... tehet 250 ember,és az nem egy szak,hanem egy ágazat.. költői kérdés: vajon emelkedik-e a ponthatár?

2012. jan. 6. 21:39
 15/52 anonim ***** válasza:

nem kell emelt, csinálj egy jó közép angolt, és amellé felső nyelvvizsgát


én is így csináltam, töri 96, angol92, ennek az összege duplázva

ehhez jött a felső angol, meg a sport, és így lazán túlteljesítettem a 400 pontot

2012. jan. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:

mindenesetre nem adom fel. elég kilátástalan,de talán talán..

amúgy németből csinálok emelt szintet, de szinte anyanyelven beszélem a nyelvet,így 95% alatt nem szeretnék teljesíteni emelten sem :)

elnézést az indulatokért,de ilyenkor bánja meg az ember,hogy 5 éves,és nem 4 éves gimibe jár. tavaly 5x jobb esélyeim lettek volna. de mit tenni nem tudok, háborgok, küzdök. de 10-15 év múlva hiányszakma lesz mind,megemelik a felvehető keretszámot és indul minden előlről. csak a szomorú,hogy pont én és a most érettségizők szorulunk ki

2012. jan. 6. 21:46
 17/52 anonim ***** válasza:

Nekem 2 emeltem lesz...nulla nyelvvizsga...és nem is tudom hogy lesz meg...egyszerűen nulla vagyok belőle...

Mindegy is... a két emelttel megvan a 100 plusz pont. Vagy csinálom ezt a kettőt nagyon jó százalékra és duplázom... vagy az összes többire is figyelek és akkor is elérhetek jó eredményt...most néztem meg egy várható pontomat... és én olyan max 340 et vártam...erre 410 jött ki xD ...fura volt, de igaz...szóval ennek hála annyira pánikban már nem vagyok...

Rá kell jönnöm, mint mindenkinek, hogy csak tanulni kell és jó lesz...ha meg nem vesznek fel...jöhetsz te is a mekibe...és nyugi...egyetemisták között is lehetsz, mert ők is veled fognak melózni...nem leszünk különbek tőlük xD

2012. jan. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:

Emelkedik a ponthatár, egy szóval se mondtam, hogy nem emelkedik. Emelkedik. De próbálj már meg józanul gondolkodni egy kicsit. Biztos lesz olyan, akinek 500 pontja van, zsenik mindig vannak, de ez nem jelenti, hogy a ponthatár is ennyi lesz, ugyanis azt nem a legjobbhoz mérik, ha az létszám szerint felvehető legrosszabbhoz. És ha felvehetnek mondjuk 20 embert X egyetem Y szakjára, akkor nem tudom hány jelentkezőből az első húsz után meghúzzák a határt. Az lesz a pontszám. A cigányok és a terhesek nem jelentenek konkurenciát, mert hiába lesz szociális pontjuk, 2-esre fognak érettségizni. Nyelvvizsgát mindegy, hányat teszel,mert maximalizálva van a pont, aki két emeltet tesz MAXIMUM 10 ponttal kaphat többet, mint te, de két emeltet tenni nem olyan egyszerű és csak az vállalkozik rá, akinek muszáj. Az emelten amúgy is nagyot lehet bukni, mert bár 60%-tól ötös, ha te 60%os emeltet csinálsz, azzal egy deka előnyöd sincs. Mindenki UGYANEZEKKEL az esélyekkel indul, érted. Egyikünk se mágus, de össze lehet szedni közel maximum pontot. Szorítsd össze a fogad és tanulj. 420 pont tavaly nem volt sok. 462 volt a legtöbb azt hiszem. 480-ból. Akkor 500-ból mennyi lehet a legtöbb? 480? És ez az "elit" szakra kell csak, a nemzetiközi gazdálkodásra, minden növekedni fog, de ARÁNYOSAN, nem úgy, hogy ami tavaly 390 volt az 500 lesz, meg ami tavaly 462 volt, az is. Fenét. Ami tavaly 420 volt, felmegy 450-60-ra. És? Lesz annyi pontod. LEHET annyi pontod. Nem egy embernek volt.

19/L

2012. jan. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 A kérdező kommentje:

hadd találjam ki. te felvételiztél bekerültél tanultál. de most menne? ilyen nyomás alatt? ekkora versenyhelyzetbe? 250 hely töredékére?...

szerintem joggal lehetek csalódok a kormányban,és felháborodott. tanulni fogok, küzdeni fogok, de 450-60-70 pont? és még röghöz kis leszek kötve? és még el kell érnem az adott átlagot mindig? és még ki tudja mi lesz mire végzek? ez a demokrácia..?tényleg ezt "akarjuk"...?

2012. jan. 6. 21:58
 20/52 A kérdező kommentje:
"csalódott" ; "is"
2012. jan. 6. 21:59
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!