Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 16 évesen hol tudok munkát...

16 évesen hol tudok munkát találni Londonban?

Figyelt kérdés

Jövő nyáron tervezem pár barátommal, hogy 2 hónapra kimegyünk Londonba. Tudjuk fizetni az utat, de az lenne a legjobb, hogy amíg ott lakunk tudjunk dolgozni is, így az utazás árát vissza tudnánk dolgozni. Szórólapozás stb?

Vagy találhatok ennél jobb munkát is?

Középfokon megy az angol.


Az is segítene pénz spórolás szempontjából, hogy hol szálljunk meg? Vannak kint élő magyarok és ők olcsón fogadnak?


Köszönöm előre is.


2009. aug. 13. 19:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
20.51-es írónak.Akkor a szomszédaid annyira el voltak keseredve,hogy csak a rosszat mondták az országról.Pedig elhiheted nekem,hogy vannak itt olyan dolgok amik sokkal olcsóbbak mint otthon,de van ami persze drágább..A kaja mint írtam nem drágább,sőt 1-2 dolog sokkal olcsóbb.PL:sajt készítmények,birkahús,tengeri élelmiszerek..De pl: a marhahús drágább egy kicsivel..Otthon sokkal finomabb a kenyér,de egyáras..A ruhák is olcsóbbak,itt sokszor akciós áron veszel ruhákat..Én pl: mindig akciósan veszek magamnak sport cipőket.NIKE,Puma vagy Adiddas cipőt kapsz már 20 fonttól..A lakás meg hát az olyan amit kibérelsz..Én szép,tiszta lakást bérelek,központban,és park mellett..Sok magyarnak nem sikerül,de ezért nem az országot kell becsmérelni...Egyébként a sógorom is hasonló véleményen van mint a szomszédod.Ő is kijött ide Angliába,ráadásul neki könnyebb volt mert itt voltunk mi segítségnek..Lakás problémája nem volt,segítettünk a papírok elintézésében is..neki annyi dolga lett volna,hogy munkát keressen...Mivel ő váltig állította,hogy otthon tanult angol nyelvet,és nagyon jól megy neki,itt kint hideg zuhanyként érte,hogy nem értett senkit..Másfél hónapig csak nyávogott,hogy nem tud angolul,és várta a sült galambot...Persze,hogy nem vették fel,pedig az ügynökségekhez beadott CV-ben kiemelte,hogy van jogsija,targoncai vizsgája stb...De itt kint semmit nem ér a jogsi ha nem tudsz kommunikálni,és elvárják,hogy minden szakmáról legyen angol fordítás.Ha van szakmája az embernek akkor vagy kérik,az angol referenciát,vagy különbözeti vizsgát kell tenned..nem ment neki,ezért haza ment..Otthon nem azt mondta,hogy "bebuktam,mert nem tudok angolul,és nem kellettem" hanem,hogy milyen szar Anglia,és milyen drága,koszos hely..Ebből csak 1 igaz:hogy tényleg koszos...(Manchester különösen az,de pont ez az egyik olyan város amit gyárvárosnak neveznek)Azért ha tudod volna a szomszédod angolul talált volna munkát...nem mondom,hogy könnyű,főleg most a válság miatt,de jó nyelvtudással,és egy kis bátorsággal tud az ember munkát találni...
2009. aug. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nyelv miatt nem kell aggódnom szerencsére. Könnyen megértetem magam. Vannak ismerőseim szerte a világban, Panamától - Brazíliáig és Franciaországtól - Japánig..

A nyelv jól megy. Sőt.. már inkább a franciára és a portugálra fektetem a hangsúlyt. Szerencsére a brazil barátaim tanítanak engem. Még keveset tudok. De egy év múlva minden nyelven fogok tudni minimum alap fokon vagy talán középfogon, mert portugálból lesz magán tanárom. Angolból pedig szerintem már le tudnám rakni a középfokút, de ami fontosabb, hogy értem, ha hozzám beszélnek angolul. 1 év múlva pedig remélem még jobban fog menni. Bár az akcentusom az szörnyű lehet.

2009. aug. 15. 02:49
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

01.45-ös vagyok.Irigyellek,hogy ennyire megy neked a nyelvtanulás,és ha tényleg van "érzéked" hozzá akkor ne is hagyd abba..Ha egyszer használnod kell bármelyik nyelvet,neked is jól fog esni,hogy nem hiába fektettél bele annyi energiát.Csak így tovább:):)

Az akcentusod meg ne zavarjon,mert itt kint ahány nemzetiségű ember annyiféle angol nyelv..A skótokat még a született angolok is alig értik meg:):)

Van egy kínai kis barátnőm,ő például amikor angolul beszél,sokszor megkérem írja le,mert nem értem..(nem tudják ki mondani az Ó betűt,így eléggé érdekes párbeszéd szokott lenni.....Szóval hidd el nekem a te akcentusod egy skót után szinte zene egy angol fülének:):)

2009. aug. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Igen, szerencsére megy az angol.. Bár a franciával vannak gondok, de az is menni fog, ha kicsit rászánom magam.

Akkor szerencsére az angolok bizonyára hozzá szoktak a sok emberhez, akiknek van akcentusa :)

2009. aug. 15. 13:14
 15/18 anonim ***** válasza:
erről jutott az eszembe, te nm vagy tanköteles? vagy ez nem így működik, halaszthatsz?
2009. aug. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
És ha nem kapsz semmilyen munkát 16 évesen?Inkább majd 20 évesen menj ki.Szüleid kiengednek?
2009. aug. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
2,5 évet éltem Angliában, jól beszéltem a nyelvet, mégis 1 évbe került, mire munkát kaptam.. Szerencsére a párom jól keresett, így meg tudtunk élni.. Jártam meghallgatásról meghallgatásra, míg végül pincérkedtem napi 10 órában.. húzós volt, mert megkövetelték a túlórát is amolyan angolosan :) (tipikus tudnál maradni fél órát, legalább csak 16-ig...) és kénytelen voltál maradni.. nem kerestem rosszul (itthoni fizuhoz képest) de sokat kellett várni a helyre, és mire dolgozhattam.
2009. szept. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Két ismerősöm is kiment Londonba, a srác 21 éves és csak érettségije van, angolul se beszélt semmit és egy hét alatt lett 2 munkahelye, egy gyár és egy pékség. A csaj bébiszitterként tudott elhelyezkedni, ez is gyorsan ment, 1-2 hét alatt és ebben az a jó, hogy nem kell szállást bérelnie mert a családnál lakhat.

Ha befejeztem a tanulmányaimat és nem tudok elhelyezkedni, akkor én is tervezem, hogy kimegyek, mert szerintem megéri.

2010. aug. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!