Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A 7 jogi kar közül (ELTE,...

A 7 jogi kar közül (ELTE, Károli, Pázmány, Debreceni, Szegedi, Pécsi Miskolci, Győri) melyiket válasszam Levelezőn? Preferenciáim a leírásban!

Figyelt kérdés

Megköszönöm a segítséget a 2023. szeptemberi képzésre jelentkezem (23.február 15. a határidő!).


Miskolci a legolcsóbb (10x230k ami 2,3 millió összesen.)

Károliról , Győriről hallottam, hogy könnyebbek.

Olyat keresek ahova a legkevesebbet kell bejárni, és legkisebb energia befektetéssel elvégezhető akár rite fokozatban.

Van már egy jó diplomám, és egy jól fizető főállású munkám 5x8 órában. Hétvégék szabadok, péntek necces de délutánonként azokat is szabaddá tudom tenni. Mennyire rugalmasak? Mennyire kötelező a bejárás az alábbi egyetemeken? Célom a legolcsóbban , legegyszerűbben jogi diplomát szerezni, akár nem 5 év alatt.

Minden segítséget szívesen veszek.



2023. febr. 9. 19:02
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%
437 ponttal kis szerencsével tényleg becsúszhat egy állami is. 6 évet vagy félévet használtál? Ha csak félévet, nyugodtan jelölj első helyen államin Károlit, ha van levelezőn, semmi veszítenivalód nincs vele, ha felvesznek arra, a maradék féléved elhasználása után automatikusan átkerülsz fizetősre, viszont addig pár évet megspórolnál vele.
2023. febr. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
6 évet írtam az 6 év nem 6 félév (=12 félév) nincs már állami félévem. 280 a ponthatár levelezőn mutatja a színvonalat. Továbbra is keresem a legkönnyebben elvégezhetőt, ahol a lehető legkevesebb órára kell bejárni. Lehetőleg péntek este.
2023. febr. 12. 09:43
 23/38 A kérdező kommentje:

KRE-ÁJK O L A jogász 469

KRE-ÁJK O L K jogász 308


ME-ÁJK O L A jogász 430

ME-ÁJK O L K jogász 280


SZTE-ÁJK O L K jogász 282


Pár ponthatár tavalyról. Kérem tájékozódjunk , mielőtt válaszolunk.

Egyébként 415 pontom lesz, természetesen a meglévő diplomámért nem kapok plusz pontot...

2023. febr. 12. 09:47
 24/38 A kérdező kommentje:

SZE-DFK O L A jogász 432

SZE-DFK O L K jogász 306


ELTE-ÁJK O L K jogász 280


PPKE-JÁK O L K jogász 320


DE-ÁJK O L A jogász 454

DE-ÁJK O L K jogász 284


PTE-ÁJK O L K jogász 280



Mint látjátok államira esélytelen bejutnom, és már amúgy is elhasználtam 12 félévet, maximum 1 évem maradt bent (?) , pár kar nem is indít államit levelezőn, a 415 pontommal viszont az összes önköltségesre bejutok.

2023. febr. 12. 09:52
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

"Pár ponthatár tavalyról. Kérem tájékozódjunk , mielőtt válaszolunk."


Kicsit visszavehetnél a nagy arcból, örülj, hogy a 4. ugyanilyen kérdésedre válaszolunk anélkül, hogy jelentésre kerülne, hogy sokadjára teszed fel. Ezek a ponthatárok vàltozhatnak, semmi nincs kőbe vésve, a 6 évre meg azért kérdeztem rá, hogy nem írtad-e el, mert nem gondoltam, hogy ennyit elhasználtál egy korábbi szak miatt.


Nekem nagyon az jön le, hogy te kb kibúvókat keresel, hogy ne kelljen tanulnod. Elárulom neked, hogy a "legkönnyebben" elvégezhető jogi egyetemen is napi 3 órát minimum tanulnod kell szorgalmi időszakban is, vizsgaidőszakban pedig szabadságok, és egész napos tanulások. Mellesleg mindenütt vannak aláírásért zh-k bizonyos tárgyakból évközben is, és mindenütt lehetnek kötelező előadások és szemináriumok, ezekről ha hiányzol vagy beszámolóköteles vagy tananyagból, vagy aláírást se kapsz, és felveheted majd még egyszer. Gondolom te is akarsz egy foglalkozásdoktorit a neved elé, csak tenni meg minél kevesebbet szeretnél érte, erre utalsz ezen megnyilvánulásaidban.

2023. febr. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
Nem egészen. Az, hogy 6 évet már elvégeztem egyetemen szerintem mutatja, hogy nem kibújni szeretnék a tanulás alól, és van már némi tapasztalatom. És a doktori is megvan már a nevem előtt :) Szimplán érdekel a jog, és ezt megengedi nekem a levelező forma, hogy kedvtelésből csináljam főállás mellett. Sosem fogok jogászként dolgozni, nem érdekel milyen minősítésben végzem és hány szemináriumra járok be. Kb. úgy képzeld el mint másnak az okj. Nem szerettem volna úgy tűnni, hogy magas lóról beszélek, lehúztam már annyit tanulásban, hogy tudjam mit szeretnék, ezért sem kerteltem soha. A legkönnyebben, legkevesebb bejárással és időfordítással elvégezhető jogi kart kerestem a kérdésben, ha lenne ilyen kérdés már kifejtve kérem linkeld.
2023. febr. 12. 11:16
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi sok kamut kár, tudjuk már a stílusodból is, hogy ez sokadik kérdésed.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


Elmúlt napokból két ilyen kérdés ezen kívül. Hirtelen mennyien szeretnék "kevés energiabefektetéssel" elvégezni.


Egyébként sántít kicsit a válaszod, mert egyrészt ha tényleg ott van a doktori a neved előtt (nem tudom, hogy orvosi, vagy egy PhD), nem itt írnál ki 3-4 kérdést is, meg nem úgy kezdenéd, hogy hol kell a legkevesebb energia, másrészt meg ha valóban akár orvos akár valamilyen PhD kutató vagy, munkádból kifolyólag, ha normálisan teljes erővel végzed, eszedbe nem jutna jogra menni, meg úgy bármire, hanem szakterületeden tevékenykednél, és itt képeznéd magad még tovább napi szinten, meg publikációkat írnál, tanulmányoznál stb.


Szóval ha igaz is, akkor emiatt nem jössz jól ki belőle, mert nem itt kajtatnál gyk-n, hogy hova menjél, meg úgy egyàltalán nem is érthető. Ha semmit sem kezdenél vele, és nem kapsz plusz doktorit vele, tényleg nincs értelme. Szóval nem kell semmi kioktatás, hogy még mi tájékozódjunk, kb köszönd meg, hogy válaszoltunk, és próbáltunk tanácsokkal ellátni. Semelyik jogi kérdésnél nincs ennyi részletes válasz szerintem.

2023. febr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg minden egyetem honlapján van tanterv, tematika, meg tárgyleírás. Meg tudod nézni, hogy melyik tárgyból mit követelnek, sok helyen írják, ha kötelező jelen lenni is. Ha tényleg van doktorid, ennyit magadtól is meg kell tudni nézni ennyi tanulás után, és sokkal tisztább képet kapsz, mint egy itteni anonim módon magát jogásznak kiadó Kolompár Jóska segédmunkás válaszolótól. Meg ott a TO, kérdezhetsz tőlük is és választ kapsz ezekre.
2023. febr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Az első valóban az enyém, a második viszont nem :D. Hát nem mozgok jog körökben, egy kérdés nem került sokba itt feltenni (igaz többet is.) Igazából kaptam is választ valóban jogi levelezőkre járóktól, szóval megérte.
2023. febr. 12. 12:39
 30/38 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat, nem kötekedni vagyok itt, felül pontoztam minden választ. Még ha annak is tűnt :D Valóban van különbség a között ha valaki valóban benne van a kérdéskörben, és van aki jóindulatból segít, de nem ért hozzá annyira. Neked is köszönöm természetesen.
2023. febr. 12. 12:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!