Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pázmány Péter Katolikus...

Pázmány Péter Katolikus Egyetem - Molekuláris bionika mérnöki alapszak vélemények?

Figyelt kérdés

Van itt valaki aki ott tanul vagy oda szeretne jelentkezni? Egy kis segítségre lenne szükségem! Milyen az iskolai élet? Milyen alaptudással érdemes oda menni? Mennyit kell tanulni? (Tudom, hogy azért kell rendesen :) ) Milyenek a tanárok? Tanár-diák viszony? Később milyenek az elhelyezkedési lehetőségek? Milyen a fiúk és a lányok aránya (lány vagyok :) )

És ugyan ezek a kérdéseim a Szegedi molekuláris bionika szakkal kapcsolatban is. Tényleg olyan szörnyű mint amilyeneket olvastam róla?

Köszönöm előre is a segítséget! Privátba is várok leveleket!



#egyetem #diploma #PPKE #molekuláris #bionika #mérnök #elhelyezkedés #szegedi tudonyányegyetem #pázmány péter egyete
2015. jan. 9. 20:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok az utolsó válaszolónak, egy nagy áttekintő a Szegedi képzésről már nagyon kellett :) Ment a zöld kéz.


Ha legközelebb valaki kérdezi, akkor ezt a kérdést fogom linkelni.


Nálunk az a különbség, hogy egyáltalán nincsenek ilyen kémia-biosz gyakorlatok (kiscsoportos van, de az inkább bemutató jelleg), és viszonylag könnyű elvégezni ezeket.


Matek szerintem BME szint, még inkább több zh is jellemző.


Erről a szakról, mint alapképzés nem is érdemes beszélni, mert teljesen értéktelen. Csak MSc-vel van értelme, sőt megkockáztatom, PhD is kell, ha valaki komolyabban kutatni akar. Tőlünk PPKE-ről, kb mindenki doktori iskolában végzi MSc után.


Jelenleg az is probléma, hogy szerintem túl sok embert vesznek fel. 90 embernek évfolyamonként 100% hogy nem lesz megfelelő állása. A kutatóhelyek a legjobbaknak vannak csak, ipar meg jelenleg képtelen lenne felvenni ennyi embert célzottan bionikus állásokra, mert kb nincs olyan.


A BIK, avagy a bionikai infópark a Corvin negyedben jó alap lesz, de még kell pár év mire megépül. Ez azért felvesz majd pár kutatót, és a cégeknek logisztikai központ lesz.


Amúgy következő félévtől tudok bővebbet mondani, mert egy nagyon lelkes fiatal srác az egyik 'professzor'. Ő tart majd egy kislétszámú új tárgyat 6. félévtől, aminek az a lényege, hogy hetente bionikával foglalkozó Bp-i cégekhez szervez látogatásokat, plusz mi is javasolhatunk cégeket és megpróbálja megszervezni. Ez azért jó rálátás a k+f iparra is majd.


Tulajdonképpen a másik út, ha saját céget alapítasz. Itt tényleg tanul az ember annyiféle területet, hogy később bármi eszébejut. Nekem elég sok ötletem van, és emellett sokan tényleg amellett, hogy jó tanulók és okosak, kreatívak és lelkesek is startup cégek létrehozására. Ha van egy jó ötlete az embernek, akkor elég komplex alaptudást kap, hogy összeszedje a kellő szakembereket és cimbiket, aztán mehet a startup :)

2015. jan. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze ez mind baromi kockázatos, és tényleg nagyon egyetértek, csak kalandvágyók vágjanak bele, mert ez nem olyan, mint egy gimnázium, hogy elvégzed és garantált az érettségi papír.


Itt egyáltalán nem garantált semmi, legjobb esetben itthon 90 ezres PhD fizetéssel fogsz kutatgatni és ZH-kat javítani, meg gyakorlatot vezetni az elején. A legjobbak megnyerhetnek külföldi PhD állásokat is, és ott már elég jó a fizetés is... épp egyszerres sírtam és nevettem, amikor olvastam egy cikket, hogy szegény külföldi PhD-s postdoc-ok mennyire keveset keresnek az iparhoz és teljes álláshoz képest :D ... ez a kevés 700000 ft-nyi euró volt :D

2015. jan. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Akit érdekel a PPKE-ITK közelebbről, az jöjjön el a nyílt napra január 30-án, ott első kézből lehet infókat szerezni a hallagatóktól, és lesz laborlátogatás is. Meg pizza.

[link]

2015. jan. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
48%
A 19 éves lány véleménye azért, na.... Elég nagyképű ilyen fiatal létére. Teljesen mindegy, hogy kiket vesznek fel, a lényeg, hogy kik végzik el. Vagy szerinted aki nem a Semmelweisen végez orvosként, az nem is lehet jó orvos, mert nem oda volt a legmagasabb a ponthatár? Attól, hogy valakit 300 ponttal vesznek fel, mást meg 480-nal, lehet, hogy az előbbi jobban összeszedi magát pont az alacsony pontszám miatt, vagy egyéb más okból lehet, hogy jobb eredménnyel végzi el. Elég primitív dolog egy egyetemet a felvételi ponthatár alapján beskatulyázni, tekintve, hogy aki nem oda való az úgy is ki fog bukni. Attól, hogy kisebb a ponthatár, a teljesítendő elvárások még nem kisebbek.
2015. ápr. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ez egy komplex kérdés... nem lehet rá egyértelműen válaszolni.


Pécs Mérnök infóra pl valami 250 pont volt a határ, és az emberek 90% leszarom suttyó volt, emiatt a közeg is rettentő demotiváló volt.


Ugyan ez igaz az itteni mérnök infóra is kicsit. Bár nagyon sok barátom van onnan, akik tisztességgel csinálják... de sok sutyerák arc is jár.

Volt is egy felmérés, hogy hányan végzik időben a képzést, és a nevek 70-80%-a bionikás volt, a többi MI-s.

Lehet van némi korreláció a ponthatár és az idejövő emberek motiváltsága között.


Viszont semmi értelme nincs így beskatulyázni szakokat, mert mindkét szakon vannak és lesznek kitűnő szakemberek, vállalkozók, kutatók, tudósok stb.


Maximum a hangulat miatt, és hogy tényleg mindenki az 5-ösre hajt, vagy legalábbis hogy szépen tanrend szerint befejezze a BSc-t, sokkal motiválóbb.

2015. ápr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

... és hogy mondjak valamit, engem ez húzott ki a gödörből. Egyszerűen képtelen voltam nekiállni tanulni az elején, rettentően szorongtam, hogy képtelen leszek megcsinálni. Semmi előképzettségem nem volt, mindent nulláról kellett kezdenem. Ráadásul hozzá voltam szokva, hogy egy délután alatt fel lehet készülni a dolgokra.


Hát nem, ez nem így megy. Eleinte bukdácsoltam, szenvedtem, küzdöttem. Viszont mivel nagyon nagyon jó emberekkel voltam körülvéve, rengeteget segítettek, erőt adtak... és nagyon szégyelltem, amikor nem lett meg a Zh, és a sor végén kullogtam. Szépen lassan felküzdöttem magamat, és mára már jó átlagom van, szorgalmasabb lettem stb. Nekem kellett egy ilyen környezet, mert ha csak olyan embereket látok, akik leszarják az egészet, "majd jövőre megcsinálom, nem járok be, minek...", az magával rántja az embert könnyen...

2015. ápr. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!