Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit lehet tenni?...

Ilyenkor mit lehet tenni? Nagyon durva dolgokat tudtam meg a "barátnőmről"

Figyelt kérdés

Nagyon jóba VOLTUNK!! És most elmondta nekem, hogy iszik drogozik és cigizik! Soha nem gondoltam volna, hogy ilyen! Most kezdtem táncot és rám volt tapadva jött ő is! Nem akarom, hogy miatta ne tudjak járni táncra félek, hogy belekever valamibe vagy még táncon is drog van nála! Ilyenkor kinek lehet szólni? Ha szólok a tánctanárnak kirakják onnan? vagy mit csináljak?

én: 13/L Ő: 14/L


2012. febr. 14. 17:11
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Hát én akkor se akarok ilyen barátnőt! Sajnos elég könnyen befolyásolható vagyok amiről nem tehetek! És ezért félek!
2012. febr. 14. 17:28
 12/23 anonim ***** válasza:
69%

Nem leszel drogos csak mert ő az. Elég gyerekes gondolat.

Ha tényleg a barátja lennél elmondanád az aggályaidat neki, nem pedig a kibúvót keresnéd, hogy hogyan rázd le. Szép barátnő vagy te is és a másik lány is.

Mindketten megéritek a pénzetek!

2012. febr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Akkor ne vegyél róla tudomást és kész, mond meg neki legközelebb hogy nem szeretnéd tartani vele a kapcsolatot, de ne tedd még jobban tönkre az életét azzal hogy beköpöd pl a tánctanárnak, így is elrontja saját magának, ha meg a táncról is kitiltanák mégjobban belemenne a dolgokba és azoknak már te lennél az oka. Olyat meg ne csinálj hogy nem mész táncra, mert ha egy ilyen miatt abbahagynád akkor elve minek kezdted el? felesleges.
2012. febr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Úgylátszik akkor nem volt olyan túl jó barátnőm mert emiatt megutáltam nagyon, ezvan!! De azért köszönöm!
2012. febr. 14. 17:51
 15/23 anonim ***** válasza:
47%
Figyelj, szerintem is az a leghelyesebb, ha egyenesen elmondod neki, hgy nem tetszik, amit csinál és Te így nem szeretnéd a társaságát. Ha nem veszi a lapot és tovább nyomul, akkor keményebben, mond meg neki, hogy hagyjon békén téged. Ennyi és innentől fogva, mintha ott sem lenne. Majd lassacskán csak észbe kap. Vagy fenyegesd meg, ha nem szokik le a drogokról és nem hagy békén téged, akkor szólni fogsz a szüleinek, tanároknak stb.
2012. febr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2012. febr. 14. 18:00
 17/23 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én pl szoktam inni meg beszoktam szívni de csak titokban. Mondjuk én ettől függetlenül nem vagyok rossz ember, csak nem érzem jól magam, ezért csinálom. Szerintem ne szólj senkinek mert ez nem a te dolgod. De ha ilyen barátnő vagy akkor tényleg jobban járna a csaj hogyha kerülnéd..
2012. febr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
A drog alatt a füvet érted? Mert az egy kicsit messze van a drogtól. De neked van igazad 14évesen még hova kell szívni. Lepattintani gyorsan!
2012. febr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
köszönöm!! Hát pontosan nem tudom csak annyit mondott, hogy drog! De szerintem a pia meg az, hogy minden hétvégén részeg és még cigizik is! Hát azt se kéne 14évesen!
2012. febr. 14. 20:01
 20/23 anonim ***** válasza:
78%

Egyrészt egy tanács: nem kell minden mondat végére felkiáltójel, mert így elveszted a nyomatékot.

Másrészt. Ha a lány cigizik/piál/drogozik akkor az valamiért van. Lehet ez családi háttér, kíváncsiság, vagy rosszabb esetben pszichés betegség. Inkább beszélj vele, és igyekezz segíteni rajta, minthogy beáruld mindenki előtt, mert elárulni egy (volt) BARÁTOT undorító gerinctelen dolog. Gondolj bele: te sem örülnél, ha netán tennél valami hülyeséget (mert sajna senki sem hibátlan, és a kamaszkorral úgyis elindulnak a balhék) , és a tanáraid/szüleid a barátnődtől tudnák meg.

Sajnos muszáj felnőttként gondolkodnod vele kapcsolatban, és ha igazi barát vagy, akkor kiállsz mellette. Ha meg nem, hát ott vannak a táncos barátnék.

2012. febr. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!