Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit lehet tenni?...

Ilyenkor mit lehet tenni? Nagyon durva dolgokat tudtam meg a "barátnőmről"

Figyelt kérdés

Nagyon jóba VOLTUNK!! És most elmondta nekem, hogy iszik drogozik és cigizik! Soha nem gondoltam volna, hogy ilyen! Most kezdtem táncot és rám volt tapadva jött ő is! Nem akarom, hogy miatta ne tudjak járni táncra félek, hogy belekever valamibe vagy még táncon is drog van nála! Ilyenkor kinek lehet szólni? Ha szólok a tánctanárnak kirakják onnan? vagy mit csináljak?

én: 13/L Ő: 14/L


2012. febr. 14. 17:11
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Sokkal jobban szeretem a táncos barátnőim. Vele szerintem nem volt olyan jó a barátságunk mert örülök neki, hogy vége!
2012. febr. 14. 22:18
 22/23 anonim válasza:

Azért megérne egy misét, hogy leülsz vele beszélgetni.

Megfogod a kezét, leülteted, természetesen négyszemközt és megkérdezed, hogy miért csinálja.

Kérdezd meg mit használ, milyen gyakran, hogy kerüld kábítószerrel kapcsolatba stb. Bár szerintem, ha így álltál hozzá, hogy azért mert problémája van te már őt nem szereted akkor nem fog olyan könnyen megnyílni, de hátha...

Kérdezd meg, hogy tényleg ezt akarja-e vagy csak olyan társaságba került, ami szinte megköveteli ezt tőle.

Hívd el magadhoz, aludjon ott egy este/hétvégén. Mond meg neki, hogy ott nincs cigi, pia, semmi. És beszélgess vele könyörgöm.

Ha a barátodnak tekinted akkor segíts rajta.


Ha pedig ehhez nincs affinitásod, akkor küldj nekem egy üzit, amiben benne van a neve, vagy egy link a fb-ról.


Ha te nem tudsz neki segíteni, én szívesen megpróbálom, így ismeretlenül is :)


19L

2012. febr. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

A 15-ös vagyok. Lenne egy-két szavam azokhoz, akik lepontoztak, azért, mert egyenesen leírtam, hogy mit csináljon. Leírtam, hogy beszéljen vele, hogy nem tetszik a viselkedése, ha így sem használ, keményebben beszéljen vele, majd ezután jöhet a fenyegetés!


Itt nem arról van szó, hogy, beköpjük a barátunkat, beáruljuk, mert puskázott az órán, vagy egyéb csíntevést követett el. Egy drogossal szemben a lehető legradikálisabb módszer a leghatásosabb. (Persze a drogos érdekében!)

Utolsó Te vagy nagyon naiv vagy, vagy azt képzeled magadról, hogy Te vagy a megváltó, hogy azt képzeled, hogy majd interneten keresztül, hallgatni fog a „szentbeszédedre”.

A másik, hogy nehogy már egy 13 éves lány felelőssége legyen, hogy az idióta 14 éves barátnőjének arra van esze, hogy partyzzon, drogozzon.


Nekem is ennyi idősen az lett volna az első reakcióm, hogy elkerülni, de nagy ívben, az ilyen embert. És most nincs egy drogos ismerősöm sem, pedig én sem aludtam rózsaszín párnákon gyerek koromban, mégsem fordult meg soha a fejemben, hogy droghoz kellene nyúlni.


A lányt igenis meglehet fenyegetni, akár a rendőrséggel is. Majd kiheveri, kinövi a szégyent, hogy kitudódott. Ellenben, ha továbbra is ezt csinálja, lehet, hogy már nem fogja kiheverni a drogot. Lehet eldönteni, hogy melyik a rosszabb.

15-20 éve történt, hogy Édesanyám kolléganője észrevette, hogy a 16 éves lánya furcsán viselkedik, drogot talált nála. Feljelentette a rendőrségen. A saját lányát. A lányt elvitték elvonóra. De MEGMENTETTE a lánya életét. Azóta is hálás neki, hogy ilyen kemény kézzel észre térítették. Azóta a lánynak családja és gyerekei vannak


Egy drogosnál nem használ a szép beszéd, vagy a könyörgés, jaj ne csináld kislányom stb stb. Csak a kemény intézkedések!

2012. febr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!