Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért tagadják egyesek hogy a...

Rubicon87 kérdése:

Miért tagadják egyesek hogy a finnugor nyelvcsaládba tartozunk?

Figyelt kérdés
És közben előjönnek olyan légből kapott dolgokkal, hogy sumerok, hunok stb... vagyunk.

2015. máj. 30. 19:26
 21/99 anonim ***** válasza:
60%

Hagyjátok már abba!

Az hogy a magyar az ősnyelv nem bizonyított.

De a finnugor elmélet sem bizonyított!

Kedves "kérdező": Nyiss meg egy új ablakot és hozd be a google fordítót. Nézd meg hogy az alap szavaink, azok amiket a modernkor és a Kazinczy féle nyelv újítáa előtt használtak. Ha találsz olyan szavakat amelyek egyeznek vagy nagyon hasonlítanak akkor elhiszem (elhisszük) hogy így van.

És én nem így tudom hogy New Yorkban vagy Pekingben így

tanítják. De ha így is van az sem jelent semmit. a finugor nyelveredet csak egy elmélet és semmi sem támasztja alá.

Ha tudsz konkrét bizonyítékot mond, mert tényleg érdekel. :)

De ha csak azt tudod hogy más szerint is így van az nem jelent semmit.

2015. máj. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/99 anonim ***** válasza:
84%

Mert ez őstörténet. Ha kicsit jobban elmélyülsz a történelemben, akkor te is rá fogsz jönni, hogy minden amit az őstörténetről tudunk (bármilyen népről is legyen szó) ingatag. Kivéve persze, ha valamelyiket dogmatizálják valamilyen ok miatt (lásd: Dákó-Román kontinuitás -> annak igazolására, hogy Erdély "ősi román föld")

Az egész csak "talánokon" alapul. Nem lehet tudni, hogy a nyelvészek/régészek/történészek mikor találnak olyan új forrást ami a fenekére fordítja az egészet.


Szóval igazából semmi baj azzal, ha egy nép több őstörténetet is számításba vesz egymás mellett, sőt inkább azt mondanám, hogy ez a normális.


Amúgy én jelenleg történelem-földrajz osztatlanon vagyok egyetemen. Csak azt tudom visszamondani, amit a prof magyaráz nekünk és amit a könyvtári tanulás közben olvasok. Jelenleg azt gondolom, hogy finnugor elmélet a legvalószínűbb, de nem nevezném "légből kapottnak" a többit sem. Számtalan forrás van számtalan őstörténetre a mindenki által ismert hun-magyar azonosságtól a senki által sem ismert kaukázusi "kummagyarokig".

2015. máj. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/99 anonim ***** válasza:
8%

"Az hogy a magyar az ősnyelv nem bizonyított. "


De bizonyított. Egyébként az óegyiptomi írás nem lenne olvasható magyar nyelven.

2015. máj. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/99 anonim ***** válasza:
10%

Perkelek én nektek bizonyítékot eleget az ősi magyar nyelvről:

[link]

2015. máj. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/99 A kérdező kommentje:

" ma 20:31"


és ez mit bizonyít?

2015. máj. 30. 20:58
 26/99 anonim ***** válasza:
75%

bocsi de ez nem bizonyítja hogy olvasható.

csak azt hogy a magyar nyelv baromi régi.

Bár azért ez is nagyon jó :) :)

2015. máj. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/99 A kérdező kommentje:

"ma 20:52"


Tele van bizonyítékkal a padlás. Annyi a gond hogy laikus vagy, pontosabban ez nem lenne gond mivel én is az vagyok, az igazi gond hogy rettenetesen lusta is. A finnugor nyelvcsaládhoz való tartozásunk bizonyított tény. Nézz utána neten.

kezdetnek ez is megteszi.


[link]

2015. máj. 30. 21:02
 28/99 A kérdező kommentje:

"ma 20:52"


akkor lássuk az ezzel kapcsolatos publikációkat, vitákat, könyveket, amik alátámasztják ezt a nevetséges elméletet.

2015. máj. 30. 21:04
 29/99 anonim ***** válasza:
15%
Lássad. De ha lusta vagy utána járni én biztos nem fogok helyetted. Én már láttam.
2015. máj. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/99 A kérdező kommentje:

" ma 21:07"


akkor köszönjük a részvételt :D Többre nem is számítottam. :)

2015. máj. 30. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!