Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért tagadják egyesek hogy a...

Rubicon87 kérdése:

Miért tagadják egyesek hogy a finnugor nyelvcsaládba tartozunk?

Figyelt kérdés
És közben előjönnek olyan légből kapott dolgokkal, hogy sumerok, hunok stb... vagyunk.

2015. máj. 30. 19:26
 51/99 A kérdező kommentje:
Akkor ha kérhetném. Akinek gondja van a finnugor elmélettel, az mondja el hogy miért és mutassa be a saját elméletét a bizonyítékokkal együtt.
2015. máj. 30. 21:53
 52/99 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem egy kicsit eltévesztetted a házszámot... Az ilyen kérdéseket nem a "pórnép"-nek kellene feltenned, hanem mondjuk a Magyar Tudományos Akadémia megfelelő tanszékén kutató tudósoknak.


A fő érv pedig az a finnugor-elmélet mellett, hogy mindkettő agglutináló nyelv, és Európában nincs másik ilyen. Más kérdés, hogy az ősmagyarok valószínűleg nem Európában éltek (esélyesebb, hogy Ázsiában), így bajosan származhatunk a skandináv népektől, következésképp a nyelvünknek sincs ilyen szempontból túl sok köze az övékéhez.

2015. máj. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/99 A kérdező kommentje:
Én a nem az MTA álláspontjára vagyok kíváncsi hanem a "pór" nép véleményére. Annyi biztos hogy kb ez az első válasz ami a kérdésre próbál válaszolni. Viszont a nyelvrokonság és a genetika két különböző dolog.
2015. máj. 30. 22:15
 54/99 anonim ***** válasza:
82%
A magyar nyelvben fellelhető etimonok aránya 68%. Na ezt cáfold meg nagyokos!
2015. máj. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/99 A kérdező kommentje:

"ma 22:28"


forrás?

2015. máj. 30. 22:32
 56/99 A kérdező kommentje:
Látom hiába köszönsz el többször is nem tudsz elmenni. Szóval valami érdemi megjegyzésed van?
2015. máj. 30. 22:36
 57/99 anonim ***** válasza:
82%

"forrás?"


Hát ez nem volt túl hatékony cáfolat.

2015. máj. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/99 A kérdező kommentje:

"ma 22:38"


először forrást kérek utána majd kapsz. Mondtam hogy az ilyen "csak mert azt mondom" dumával máshol kell kopogtatni. Szóval. Forrás?

2015. máj. 30. 22:40
 59/99 A kérdező kommentje:

"ma 22:40"


Látom nem ismered az érdemi megjegyzés fogalmát :) Sebaj. A személyeskedésen kívül tudsz tudsz valami mást is produkálni? Mert ha nem akkor kár volt visszakúszni a küszöböm elé. Már mehetsz is. De nem baj. Nem számítottam többre tőled:)

2015. máj. 30. 22:42
 60/99 anonim ***** válasza:
82%
Te idáig hány állításod forrását nevezted meg? Akkor?
2015. máj. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!