Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Sok ember minden második...

Sok ember minden második szava miért csak káromkodás?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 15:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
82%

én akkor szoktam,ha nagyon mérges vagyok,és meg kell mondanom nagyon jól esik kiadnom magamból,a mérgemet így,akkor is ha primitívnek tartanak.szóval nálam agresszió levezetés.

amúgy meg tanulja is az ember.

2010. dec. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó előtti, egy időben többször is megkaptam a "fuck" kifejezés elképesztően sokoldalú használatát bemutató körlevelet, ha megtalálom, bemásolom neked.
2010. dec. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is a szókincs hiánya, én is sajnos nagyon sokszor nyúlok a csúnya szavakhoz, ha nem tudom kifejezni magam. Alapszavak nem jutnak eszembe és helyettesítem egy-egy trágárral. Ez egyáltalán nem akaratos, sajnos ennyire futja. De ha valamit nyomatékosítani akarok akkor odateszek egy kis káromkodást a végére. Tudom, hogy ezzel nem vagyok nagyobb jani, de úgy hangzik... nem vicc
2010. dec. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem sokan retorikai eszközként alkalmazzák, mivel hatásos. Ha el akarok mesélni egy durva sztorit, egyszerűen jobban "odab@sz", ha van benne 1-2 csúnya szó. De ha már nagyon sok, akkor hatását veszti, és csak sekényes, primitív szövegfolyam lesz belőle.

Aki nem viszi túlzásba, annak jó feszültséglevezetés. De akik túl sokmindent így fejeznek ki, azok számára ellaposodnak, kiüresednek.

Vagy pedig van amikor egyszerűen viccesebb. Pl. ha nem azt mondom, hogy "ilyen kis hosszú izék nőttek ki belőle", hanem "hosszú lófaszok nőttek ki belőle" ehehe. Nem a legfinomabb humor forrása, de megmosolyogtató tud lenni olykor.

2010. dec. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Tika88 ***** válasza:
82%

En ugy tudom hogy a gec..e vagy b...meg, az csak csunya beszed. a karomkodas pedig: a hetszencsegit, az uristenit, a kur va ur ist enit vagy a tolvaj uri s tenit vagy a megvalto uri stenit.

Viszont megfigyeltem hogy a magyarok nem szidjak istent, ossze vissza mindennek el tudnak nevezni de nem hasznalnak ilyeneket, es ez jo...

2010. dec. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
48%
Touret szindrómások:D:D
2010. dec. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
76%
06:27-esnek igaza van. A káromkodásban Istent vagy a szenteket káromoljuk. Egyébként az ilyen embereknek sem kicsi a szókincse, mert ma már annyiféle "szép" kifejezés van, hogy talán jobban ki tudják magukat fejezni, mint kulturált társaik.
2010. dec. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
71%

Mert lehet hogy

1. szerintük menő

2. megszokták

.

2010. dec. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
én is szoktam, mert ezzel jól ki tudpm fejezni magam, nagyobb súlya van, de a szuleim elott nem beszélek így, oket zavarja :P
2010. dec. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
100%
Nekem jó pár barátom van, akik állandóan káromkodnak, alig van szókincsük. Én viszont gyakran használok "idegen" szavakat (eufemizmus, idióta...), amelyekkel hihetetlenül sértően tudok viselkedni, sokkal sértőbben, vagy durvábban, mint ők az anyázással. Persze ahhoz is kell IQ, hogy sértésnek fogja fel azt, hogy az, hogy érdekes póló, eufemizmus a rondára, egy tanulatlan embernek ebből annyi esik le, hogy "Haa? Micótá?"
2010. dec. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!