Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Sok ember minden második...

Sok ember minden második szava miért csak káromkodás?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 15:29
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csak a szókincs hiánya.Egyszerűen ilyen a társadalom,hogy megszokott,sőt elvárt dologgá vált a káromkodás,és a b+-et is a nyomatékosítás,és figyelemfelkeltés miatt használják,nem az intelligencia,és szókincs hiánya miatt.
2011. jan. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Phoney ***** válasza:
80%

Mert egyre elfogadottabb. Ma már valahogy nem gáz, ha nem beszélsz tisztán, vagy 400-as "szókinccsel" kommunikálsz, és tényleg alig ismerek már embert, aki soha nem káromkodik. Ez az elmúlt 10 évben mintha sokat változott volna.


A Grétsys büszkeségről meg annyit, hogy a "fuck" angolul pont ugyanilyen hajlékony és sokrétű. Úgy ahogy van, az egész párbeszédet (angolok számára érthetően és erőltetettség nélkül) le lehet fordítani angolra. Sőt, úgy vettem észre, az angolban (legalábbis a briteknél) még sokrétűbb ez a szó, mint a magyarban...ők akár még szavakba is beékelik, ha épp olyanjuk van. (És mintha elfogadottabb is lenne náluk.)

2011. jan. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
77%
Szókincs hiánya, hiányos műveltség-és illemtudás. Azt hiszik, milyen menők. Ha én valakinek azt mondom, hogy faragatlan tuskó, lehet, hogy meg sem érti. Mindenesetre én nem szoktam trágárkodni, káromkodni is csak annyit, hogy istennyila meg hasonlók.
2011. jan. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
56%

itt egy filmes példa a fuck szóra

0.44-től a nyomozásról csak úgy beszélnek hogy csak a fuck szót használják

http://www.youtube.com/watch?v=LN5eYFH8HZ8&has_verified=1



nem szoktam nagyon káromkodni de jó tudni hogy ha akarnék széles a választék

2011. jan. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
81%
Egyszerűen faragatlanság.
2011. jan. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

A káromkodás a környezetszennyezéssel azonos. De legjobban a felhasználó önmagát károsítja vele.

Mindenkinek joga van önmagát károsítani, de másokat nem!

Ezért javaslom a káromkodóknak, a mellékhelyiség használatát, amennyiben nem tudja visszatartani!

2011. jan. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Az alja nép közt elfogadott az ilyen sajnálatos magatartásforma. A kivétel oly’ ritka. Ide süllyedtünk😢.
2020. ápr. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!