Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Irna nekem valaki a hit...

Irna nekem valaki a hit gyülekezetről? Hisztek az Átkokban?

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 19:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%
Igen hisznek. Szoktak átkozni is közösen, titokban. Amolyan fekete mágia. Ezt az úgynevezett "Imakommandó" végzi, külön szobákban. Rettenetes szavak hangzanak ott el, és a démonoktól kérik a segítséget!
2011. márc. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%

HA-HA-HA-HA-HA

Honnan vesztek ennyi hazugságot?Az nem bűn?

2011. márc. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Imakommandó XD


http://www.youtube.com/watch?v=m-hiv_KxLaE

[link]

[link]


Nagyjából mindent megtalálsz :)

2011. márc. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

[link]


"riporter: - Imakommandó?


volt Hit Gyülekezete tag: - Igen. Amikor például Németh Sándornak jelenése volt a tévében, ahol a Hit Gyülekezete kétes dolgairól kérdezték őt, akkor az imakommandónak előtte három napig Németh Sándor padlásán kellett űzni a tévéből jövő démonokat, amik majd rá akarnak telepedni, amikor elmegy a tévébe."

2011. márc. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
58%
igen én is ezt hallottam és igen is meg tudnak átkozni !Képesek órákat imádkozni h másoknak rosszat kivánjanak.
2011. márc. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%

Szia!


Nem vagyok hitgyülis, de többször megfordultam már ott, ismerem tanításaikat, vannak ismerőseim barátaim akik oda járnak. Ezek alapján azt tudom elmondani, hogy a Hit Gyülekezete egy karizmatikus protestáns közösség.


Inkább érzelmekre alapszik a hitük mint értelemre és meggyőződésre. Elég visszás az anyagiakra vonatkozó tanításuk, és gyakorlatuk, igazából a nagy botrányok mindig ekörül forognak. Nagyon liberálisak az életmódukban, ugyanazt a zenét találod az alkalmaikon, mint a divatos könnyűzenei rádióadásokban, csak éppen keresztény szöveggel. A liberalizmus áthatja életmódjukat is nem veszik komolyan a biblia szerénységre, mértékletességre, egészséges életmódra vonatkozó tanácsait. Krisztus veszélyesnek tartja az ilyen életet:

"Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket..." Mt. 7:22-23.


Ugyanakkor nagyon sok fiatalt térítenek jó útra, akik igazán mélyről kerülnek közéjük! Többnyire vidám, és társadalmilag értékes életet élnek, jószándékú rendes emberek.


Én nem hiszek az olyan átokban, melyet emberek érzelmi indíttatásból elmondanak. Az igazi átok, mindig a bűn következménye, a rossz tudatos választásának eredménye.


Üdv. Péter

2011. márc. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

Az átkozásról csak ennyit:


"Miképpen a madár elmegy és a fecske elrepül, azonképpen az ok nélkül való átok nem száll az emberre." (Példabeszédek könyve:26:2)

2011. márc. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%

Olvasd el ezt a könyvet, és mindent megtudsz róluk.

Az írta, aki valamikor Németh Sándor mellett dolgozott. Tanulságos, érdekes, és baromi vicces. Vannak benne olyan közéleti hivatkozások, amikre pedig én tudom azt mondani, hogy nem kamu, mert ott meg én voltam jelen. :)

Nem mellesleg: Németh Sándor egy súlyos orvosi eset, aki azzal, hogy azt állítja, jelenése volt, az embereket megtéríti. Bár a könyv szerint bevallja, hogy nem volt jelenése. Csak hatalomvágya...

2011. márc. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%
2011. márc. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
35%

Inkább hiszek a saját két szememnek, mint olyan embereknek akik egykor a gyülekezet tagjai voltak, csak épp a gyülekezet nem úgy táncolt, ahogy ők szerették volna, ezért elhagyták a gyülekezetet és megszületett a Fesz van meg egyéb ehhez hasonló médialejáratások.

Ezek mögött nem hitel áll, hanem hataloméhes, egocentrikus, csalódott, beképzelt emberek, akik az egész gyülekezetet de még magát a Bibliát is saját céljaikra akarták használni, mert azt gondolták erről szól a történet.


Ajánlom a témában mindenki figyelmébe a következő beszámolókat:


[link]


[link]

2011. márc. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!