Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Irna nekem valaki a hit...

Irna nekem valaki a hit gyülekezetről? Hisztek az Átkokban?

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 19:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
94%
Én jártam oda. az átkozódást bűnnek tartják. mindig imádkoztak az országért és a miniszterelnökért hogy Isten adjon neki bölcsességet a vezetéshez, pedig akkoriban Viktor volt a miniszterelnök, nem az, akit ők szerettek volna. De ettől függetlenül átkozódást ott nem hallottam.
2011. márc. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 yuda ***** válasza:
56%

Péternek és a kérdezőnek:

Én még fiatal kereszténynek számítok a hit gyülekezetében- csak 20 éve járok oda és csodálkozom ezeken a sületlenségeken.


Ez egy fiatalos, lendületes, jókedvű, bibliát követő, Istent szerető egyház.


Péter beíró hiteltelen, hiszen barátainak mondja őket, majd következő mondatában mocskolja?! hmm. jó barátai lehetnek :D Lelke rajta... mindegy.

igazából nem zavar, csak szórakoztat egy magát teológia profinak beállító ember mennyire következetlen tud lenni... :)

és hogy Istent zavarnák az érzelmek és nincs teológia? Péter Péter... :) Semmi baj, de ha nem tudod miért magyarázol? :)


20 év alatt már sok mindent tapasztaltam, de anyagi visszaélést, vagy ki hogy fogalmaz. . . -ilyeneket sosem- viszont olyat sokat, akiknek az eddig elrontott életüket gyökeres fordulás követte- és ez sokaknak nem tetszik- ezt tudomásul vesszük természetesen- de egyet nem tudunk vele érteni.


Sok szülő megbotránkozott, hogy alkoholista, kábítószeres fia miért javul meg és szemét gyülekezet... bla..bla.. bla? Ilyeneket sosem értettem - de a media ezt kapta fel.


Aki nem csak benéz, hanem pár hónapot ott tölt, azok képtelenség, hogy rosszat tudjanak mondani- kivéve persze a fesz van írójához hasonló hatalom mániás íróhoz hasonlókat, mert karriert akarnak , befolyást -és ha nem kapják meg, megy arágalom--- sajnálom, ha valaki ilyen kétes hírű embereknek hisz inkább- akikről még vallástalan emberek szemszögéből nézve is fröcsög a rosszindulat, örjöngésig görcsöl a vélt igazságában.


Hallani gyülekeztebeni őrjöngésektől kezdve minden szamárágról - ezek nem igazak így- viszont figyelmébe ajánlom mindenkinek egy -egy részt a két szövetségből-

1. Mikál az "őrjöngő" Dávidon is kiakadt ablakból nézve, hogyan örül Istennek, de Isten előtt ez nem botrány :)1.kron.15.29.

2. Jézushoz is kihívták az anyukát, hogy megbolondult fiacskája.. hmm ... Márk. 3. 21. Bizonyára a kulturált normáktól messze eltért igaz? :)

Mindenesetre azt gondolom, akik megbotránkoznak a hit gyülekezetén- azok megbotránkoztak volna Dávidon és Jézuson ... és egy bátor gondolatom: hol vagytok ti, megbotránkozók ilyen fejedelmekhez képest, mint Dávid és Jézus? :)


Csináljuk ahogy tudjuk, csináljátok ti is ahogy tudjátok és hogy ki a krisztusé és ki hogyan uraz, majd eldönti az, akinek joga van hozzá :) - de nem Péternek fogják hívni, ez az egy biztos, hanem Jézusnak :)

2011. márc. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
30%
Fizetett hágyés hozzászóló!
2011. márc. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
73%

Fizetett hágyés hozzászóló!


:DDDDD


Jó a humorod :D

2011. márc. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
32%

Sziasztok!


Őszintén sajnálom, hogy csak az én hozzászólásomat szúrtad ki, amiben ráadásul nyíltan megdícsértem a gyülekezetet - amit persze nem vettél észre - és az építő kritikát sületlenségnek és hiteltelennek tartod, engem pedig következetlennek minősítesz, a többiről már nem is beszélve.


Bartus Laci kritikája sem hiteltelen, őt pedig "hatalom mániás író"-nak titulálni - na ez valóban következetlen dolog.


Az "örjöngés" sajnos igaz, ahogyan Pál apostol írja:

"Azért ha az egész gyülekezet egybegyűl és mindnyájan nyelveken szólnak, bemenvén az idegenek vagy hitetlenek, nem azt mondják-é, hogy őrjöngtök?" (I.Kor 14,23).


Én ott voltam, saját szememmel láttam, és tapasztaltam mit jelent ez a gyakorlatban. Persze le lehet söpörni ezt is a többivel együtt, de attól a kivülálló véleménye nem fog megváltozni.


Sajnálom, hogy a jót nem olvastad el, csak azt amit rossznak ítélsz.


Üdv. Péter

2011. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 yuda ***** válasza:
77%

Péter "építő" kritikáid:

-"érzelmekre alapszik a hitük": szamárság: oda járok, tehát tudom, hogy Isten beszédén alapul, (ld. biblia), de igaz, hogy akit Isten szelleme betölt, az külső szemlélőnek is boldognak tűnik, hiszen az is.Táncra is pördülnek, de ezt szégyelni probléma lenne- hol érezze jól magát egy hívő, ha nem Istentiszteleten? -felhőtlenül- no persze, ha te komor, és tisztelettudó , szolid...akármikhez vagy szokva, akkor bizony ez furcsa lehet, de nem ez az őrjöngés, amiről beszélsz. Ezt nem tanították nálatok, és vajmi kevés esély, hogy valaha is fogják- úgy látom...


"visszás az anyagiakra vonatkozó tanításuk": -fogalmam sincs ezt ismét honnan veszed, mondhatnál példát, mert 20 éve hallgatom, csak bibliából veszik az ide vonatkozó igéket is - nem állam által pumpált egyházról beszélünk ezt észrevehetnéd, hanem a hívők adakozásából állt fenn eddig is, és fog...nem kell higyjél ebben, szerencsére tőlled függetlenül működik, csak legalább ne beszélnél alaptalanul- esetleg ha vannak tényleg barátaid, kérdezz rá nyugodtan! Nincs ebben semmi titok, csak a kákán csomót keresők erőlködnek, és igen, voltak már feljelentések, mindenféle még pártállami stb és most kapaszkodj, a rosszindulatú pletykák ellenére, és pedig elhiheted ha legkisebb szabálytalanság lett volna rég lecsaptak volna rá.. a lényeg, hogy nem találtak semmit- érted a semmi jelentéést? Mindenesetre erőlködj te is, mert a gyülekezet fennállása óta nem hiszem tőled bárkinek is kellene tartania- legfeljebb puffogtatsz pár rágalmat, de ennél komolyabbak is voltak.


-"nem veszik komolyan a biblia szerénységre.. bla bla bla..

Krisztus veszélyesnek tartja az ilyen életet... bla bla... "

feltehetőleg maga a krisztus mondta neked, különben bajban lennél :D Ha nem igaz, akkor újfenn rágalmazó vagy :)


-Úgy látom, teljesen véletlenül írhattál építő dolgot... és elgondolkodnék a helyedben a barát szó jelentésén és azon is, mi az alapos igazság és a rágalom szó közötti eltérés .

Szerintem felületes vagy nagyon és saját vallásodtól elvakultan mondod amit mondasz, ami pedig nem fér bele az elgondolásodba, az egyből istenellenes..., sőt tudni véled Isten véleményét is... :) Erre már nem is találok szavakat.


nyugodtan visszadobhatod a labdát, hogy én rágalmazlak - nem zavar ... :)

azért még elgondolkodhatsz...

2011. márc. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!