Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érheti hátrány azért a gyereke...

Érheti hátrány azért a gyereket az iskolában, mert nem vagyunk vallásosak?

Figyelt kérdés

Most olvastam, hogy az új közoktatási törvénnyel kötelezővé tették a hittant. Nem értek vele egyet, mert így is elég leterheltek a gyerekek, minek még ez is.

Emlékszem a húgom járt hittan különórára, de folyamatosan megszégyenítette a tanára, mert nem járt vasárnap templomba, ezért inkább abbahagyta.

Mi viszont nem vagyunk vallásosak, most azon gondolkodom, hogy a kötelező hittanórán is ez lesz? Vagy egyáltalán mit lép rá a tanár, hogy nincs is a gyerek megkeresztelve? Most már ez is kötelező lesz?



2011. dec. 24. 22:14
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
76%

"Attól, hogy nem hiszel benne nem jelenti azt, hogy nem létezik;)"


Igaz, mint ahogy az is, hogy attól, hogy hiszel benne, nem jelenti azt, hogy létezik is.


Kedves 85%!

Köszönöm, hogy elmagyaráztad egyszerű honfitársunknak. Ennyivel kevesebbet kell gépelnem. Nem csak én, a billentyűzetem is hálás!

2011. dec. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
86%

Visszatérnék az eredeti kérdéshez, ha szabad. :)


Hvőként sem tartom normális dolognak a hittanóra kötelezővé tételét. Az indokaimat nemrég kifejtettem egy másik kérdésben azzal, hogy majd akkor lehet erről beszélni, ha lesz valami konkrétum. Ezek szerint van?


Linket kérek szépen, minél több részlettel. Köszönöm. :)

2011. dec. 25. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem vallasos iskola, ne legyen a hittan ora kotelezo. Ha vallasos iskola, ne kuld oda gyereked, ha nem vagy hivo.

Mar epp ideje, hogy elkezdje valaki tanitani az erkolcsot, hisz sok szulo mar nem igy teszi.

A gorog es a romai birodalom az erkolcs hianya vegett esett ossze, legnagyobb reszben.

2011. dec. 25. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
13%

Valóban az államnak nincs joga kötelezni a vallásos tant.

Már azért se mert egyetlen vallás se mesélget igazat, egy csomó képtelenséget tartalmaz. Ebben a mese formában pedig nem egyeztethető össze a tudományos alapokon nyugvó tananyaggal.


De aki ateista azért szeretném felhívni a figyelmét egy valamire, még pedig arra, hogy léteznek az isteni ERŐK, létezik az életben a lélek és létezHET a halhatatlanság elérése is, --de ahhoz erkölcsöt illemtant is tanulnia kell az embernek

2011. dec. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
85%

@mami:


Tisztelettel megkérnélek, hogy vagy a kérdésekre válaszolj, vagy adj hiteles kiegészítő információkat; ezek híján inkább ne írj semmit. Ma már nem ez az első válaszod, amit olvastam, és aminek nem sok köze van a témához. Szerintem senki nem kíváncsi a világnézetedre, világképedre, amelyre egyetlen hajszállal nem tudsz több bizonyítékot felhozni, mint a hívők a sajátjukra.


Köszönöm.

2011. dec. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
0%
Kedves vitapartnerem. Ha nem tanítják akkor nem is fog hinni benne illetve SAJÁT MAGA se tudja eldönteni! GHa valakit arra tanítasz hogy ne dolgozzon, hogy igyon vagy hogyan k*rvázon akkor úgy is fog élni! Így is elég erkölcstelen rossz világban élünk és nem is csoda, mert sz*rtok az ilyenre! Fontos a hit és senki nem beszélt kötelező hinni benne. Azt írtam a tanítása legyen kötelező ami persze a ti oldalatokról nem tetszik! Te nem fogadod el és nem fordítva! Erről ennyit;)
2011. dec. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
87%

Kedves 72 %-os!

Ha nem tűnt volna fel, a 21. században élünk, ahol az embereknek joguk van hinni vagy nem hinni. Aki vallásosnak szeretné nevelni a gyerekét az tegye meg otthon, illetve az iskolában járassa hittanra. És mi van akkor, ha valaki mondjuk muszlim? Képzeld ilyen is van, nálunk volt ilyen. Őrá is rátukmálnád a vallásodat? A vallás manapság elsősorban egy otthoni dolog, a gyerek ne az iskolában halljon először Jézus Krisztusról vagy a Szent Háromságról. Egy elképesztően önző ember lehetsz, ha a saját meggyőződésedet így rá akarod tukmálni a világra. Én a te helyedben ezzel nem dicsekednék, még anonym oldalon sem, mert ezzel a hívőket állítod be önző és fásult embereknek, holott nem azok, csak néhány -köztük te is - olyan.

2011. dec. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
3%
Ha nem tűnt fel öntörvényű vagy!:) Agresszív vagy a vallással szemben, mert te elutasítod. A vallás nem erőszakolja rád te .....:) Fordulj orvoshoz, mert szükséged van rá. Senki nem erőltette! A tanítás nem erőltetés! Te IQ fighter-.- Legalább a pokolban ezt megvitathatod Luciferkével;)
2011. dec. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom megérteni hogy: az iskolákban miért nem az alaptantárgyak elsajátítására kellene törekedni? Talán valami egyen vallásról lesz szó, egyen gyerekekkel,egyen tanárokkal. A tíz fővallás egyikéről? Vagy választható tantárgy lesz?Már megint ráerőltetnek a gyerekekre olyat amit talán nem is akarnak? Legalább a szülőket kérdeznék meg hogy mi a véleményük ebben a témában. Szerintem egy gyerek még nem képes eldönteni vallási vagy hitbeli hova tartozását arra fel kell nőni. Az erkölcstan inkább elfogadható. Bár ezt a tant már a felnőtteknek is kellett volna tanítani, mert lehet az lesz , hogy vak vezet világtalant.

,

2011. dec. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
5%
Mert valamiben hiszek azért vagy buta???? Te erőszakoskodsz!
2011. dec. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!