Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érheti hátrány azért a gyereke...

Érheti hátrány azért a gyereket az iskolában, mert nem vagyunk vallásosak?

Figyelt kérdés

Most olvastam, hogy az új közoktatási törvénnyel kötelezővé tették a hittant. Nem értek vele egyet, mert így is elég leterheltek a gyerekek, minek még ez is.

Emlékszem a húgom járt hittan különórára, de folyamatosan megszégyenítette a tanára, mert nem járt vasárnap templomba, ezért inkább abbahagyta.

Mi viszont nem vagyunk vallásosak, most azon gondolkodom, hogy a kötelező hittanórán is ez lesz? Vagy egyáltalán mit lép rá a tanár, hogy nincs is a gyerek megkeresztelve? Most már ez is kötelező lesz?



2011. dec. 24. 22:14
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:

csuda dolog ez a vallásos hit---miben kérdezem én, mert Isten vagy lélek a mai napig se lett megmagyarázva.


Hogy is néznek ki? Mik is valójában?


Minden vallás csak transzcendens gondolatok, feltételezések, de semmi konkrétumot nem tartalmaznak a neveken kívül.


Ezért van az hogy megélnek a széltolók, szelleműzők, és elég jó egzisztencia a papi állás is.


szükség van a vallásra szó se róla hisz az emberek életük során kapaszkodókat keresnek a hitben.


Csak egy probléma van az ominózus elnevezéseken kívül--Isteni erő,teremtés, lélek, halhatatlanság--- ezeken kivül, nagyon minimális igazság tartalmul van

2011. dec. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
Kedves mami a levegőt se látod, de létezik. Szellemeket is bizonyították már mivel a mai világ akkorát fejlődött, hogy csak néznél mint Jani a moziban. A széltólok meg nem hisznek csak prédikálnak! Vagyis az olyanok közt keresd akik nem hisznek, de azt úgy se veszed észre, ha te nem hiszel. Ha hiszel benne akkor megtudod különbeztetni a dolgot.
2011. dec. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
0%

Még hogy én ne hinnék? Amikor megtapasztaltam a szellemvilágot? Uramisten nekem írod aki megjárta a poklokat szó szerint, aki szembesült az isteni energiával majd annak jelenésével, de a földi energiáknak másik Jelenésével is?? Aki átélte mit jelent lélek fazonban repdesni keresztül kasul a világunkba fel és le a mélységbe át az izzó láva tömegen?


Látod ezért állítóm!!!, hogy nincsenek és nem korzóznak holt lelkek a valóságunkba, mert minden holttá vált testet elhagy a lélek energia és az első 5 percben eltávozik, mert el kell jutnia a sokak által meglátott" de nem értett, Fényhez. Csak azok térnek vissza, akiket vissza-vissza rángatnak az utolsó-útról egy újraélesztésnél.


Amikor sok ezerszer kiléptem a testemből, állandóan topogni kényszerült energia szálak alkotta lábamnak rajzolta. Miért? Mert ha nem teszem, a Föld fekete energiája--amely tulajdonképpen a gravitációját is biztosítja-- ha akarja- ha nem akarja lehúzza a Földünk belsejébe, az első 5 percen belül!


Ha lett volna holt lélek itt bárhol, akkor minimum egyszer bele kellett volna botlanom életem során.

Gyermek voltam amikor 8 éves kor körül először kiléptem a testemből spontán.

26-30 között tanultam meg már tudatosan, és átlagban heti minimum 2x kiléptem, mert hajtott a kíváncsiság, vagy valaki azt ismertem beteg lett és aggódtam érte. Bármilyen messze volt tőlem megéreztem.


A kilépéseimet 50 éves koromban hagytam abba, mert már amire kíváncsi voltam, megtudtam.De azt is hogy nem folytathatom tovább saját lelkem ereje érdekében.


Ma 70. évembe léptem. Ezért is meséltem el egy blogban, minden élményemet és mind azt amit mindebből tanultam.


Amikor még kilépegettem, senkinek nem mesélhettem el, mert a képességem, többet ért mint ma a politikának a műhold. A műhold csak lefényképez, én viszont áthatolni voltam képes mindenen és amit láttam, hallottam bárhol, azt tudatom megjegyezte. Visszatértemkor pedig mindenre emlékeztem. Ezért volt szükséges hallgatnom-- és azt gondolom ennek köszönhettem azt, hogy az Isteni Jelenés egy hajnalon felrántotta lelkemet.


Egyébként vallásosnak kereszteltek, de csak is a tudományokban hittem sokáig amíg beléjük nem botlottam --mert keresni ilyesmit soha nem kerestem, csak válaszokat életre-halálra, élet keletkezésére.

2011. dec. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:

JA és még valami-- A mai világ valóban sokat fejlődött, de még a tudósok se tudták igazolni azt hogy milyen a lélek.

Mert ha tudnák, akkor azt tudnák alkalmazni a gyógyászatban- vagy épp az agykutatásban-- de nem tudják ezért nem is használhatják.


Helyesebben a gyógyászatban bizonyos mértékben használják és szurkálgatják több ezer esztendeje-- csak épp azt nem tudják még korunkban se, hogy mit is szurkálgatnak?

2011. dec. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
Hallottál már arról, hogy EVP hang? Nem akarlak megcáfolni, de van ilyen. Elég komoly teknika.
2011. dec. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
Valamint a Biblia is ír arról, hogy ne lépjünk kapcsolatba a szellemekkel. Akkor hol veszi fel a kapcsolatot? A fényben?
2011. dec. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
0%

Hol veszi fel a kapcsolatot? Igen a Fénynek nevezetben-- de csak azért nevezik a visszatértek Fénynek mert vakító fehér fényt pillantottak meg az út végéhez közeledve.

De az sokkal hatalmasabb, erősebb és többet jelent, mint egyszerűen fényt....az- az isteni Energia és fantasztikus!


A kérdésedre többet-- nézz be a válaszlevelezésbe ott megadtam a blog címét itt tilos

2011. dec. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
0%

EVP hang-- meglehet kedvesem, de a léleknek nincs hangja, csak sugárzása, rezgése, mint minden másnak.Energia. Amivel tele van a világunk.Nem véletlen az, hogy egy vak is képes kerékpározni és nem megy semminek neki.


Rezgéseket fellehet fogni bárhol, bármiről, csak épp holt lelkekről nem lehet, mert nem maradnak itt a valóság terében.Belemagyarázni... tudod mindent lehet amig olyan párafizikusaink vannak mint Egely György vagy Tátosunk aki a tv stúdióban 3 holt lelket is látott, ráadásul üldögélni...c...c...c...

2011. dec. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
Látod mégsem értesz hozzá "kedvesem". Ha nem sértelek meg, mert ha jól tudom sokkal idősebb vagy nálam. A lelkek is komunikálnak egymással hisz nem némák. Tegyük fel nem hangjuk van. Az evp nem is diktafonXD érted?
2011. dec. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
Na jó ezen ne vitatkozzunk, mert eltértünk a fő kérdésről. Elön azaz idő mikor mindenki megtud mindent. Itt most a hittanról kellene beszélgetnünk. Elnézést, ha igaz amiket írsz, de ez más téma lenne.
2011. dec. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!