Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érheti hátrány azért a gyereke...

Érheti hátrány azért a gyereket az iskolában, mert nem vagyunk vallásosak?

Figyelt kérdés

Most olvastam, hogy az új közoktatási törvénnyel kötelezővé tették a hittant. Nem értek vele egyet, mert így is elég leterheltek a gyerekek, minek még ez is.

Emlékszem a húgom járt hittan különórára, de folyamatosan megszégyenítette a tanára, mert nem járt vasárnap templomba, ezért inkább abbahagyta.

Mi viszont nem vagyunk vallásosak, most azon gondolkodom, hogy a kötelező hittanórán is ez lesz? Vagy egyáltalán mit lép rá a tanár, hogy nincs is a gyerek megkeresztelve? Most már ez is kötelező lesz?



2011. dec. 24. 22:14
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
Na ja, ez az, amit nekem nem volt türelmem végigböngészni, de ha nagyon ráérek, ezt is elolvasom :)
2011. dec. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
91%

:) Nem tudom, hogy találkoztam-e már radikális nézeteddel, de nem zárható ki:) Viszont, mivel én nem ástam magam bele a vallás témakörébe, és szerencsére ingerem sincs, hogy olyanokhoz kommentelgessek, vagy olyanról nyilvánítsak véleményt, amihez nem értek, így vitába még biztosan nem keveredtünk:D Olvasgatni viszont szeretem ezt a rovatot is, mert néha nagyon okos és jó dolgokra lelek egy-egy kérdésben, vagy válaszban. Csak sajnos sok a "szemét" is az értékesek körül:/


Innen csókoltatja a 72%-ost egy nem hívő,(bár ateistának nem mondanám magam), aki tiszteli a vallást (mindet!), és érdekli, annak ellenére, hogy nem gyakorolja, és biztosan nem tette volna ezt, ha anno kapott volna a napi 7-8 órája és rengeteg házija mellé egy 8.-9. hittant is, természetesen osztályzással, mivel értékelés nélkül sem általános, sem középiskolai oktatás nincs (avagy hogyan utáltassunk meg a gyerekkel valamit, amit megtanulni nem lehet, csak hozni otthonról az értékeit, úgy, hogy kötelezővé tesszük, pedig ennek szívből kell jönnie, ellentétben a 4*2-vel).

2011. dec. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:

Ha heti 1, kéthetente 1 órát az erkölcsre szánnak, az szerintem csak hasznos lehet. A mi középsulinkban is volt viselkedéskultúra. Potya ötös, + sok mindent megtanultunk arról pl. mikor nem illik vkit telefonon keresni (este, hétvége), hogy illik valakit megszólítani, mikor kell kinek előre köszönni stb.

Hasznos dolgok voltak.

De a hittanra nem lehet senkit kötelezni, mert már nem abban a világban élünk, hogy a földesúr dönti el a jobbágyainak a vallását is. + ha kötelezővé tennék, akkor úgy lenne helyes, hogy akkor már vallástannal foglalkoznának, vagyis megismertetni a gyerekeket minden létező vallással részletesen.

2011. dec. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
100%

Méghogy troublemaker...

Biztos vagy benne, hogy jól választottál nicket???


Köszönöm a linkeket, mind a kettőt, mindkettőtöknek. :)

Még nem olvastam bele egyikbe sem, mert idő közben egy roppant sürgős privátot kellett megírnom, de ami késik, nem múlik.


Ja, és képzeld, TM, messziről felismerek egy LINKET. :)


Hálám jeléül tényleg írhatok vicceket, vagy zenékről is lehet szó. Egyetlen javaslat: Ne offoljuk már teljesen szét ezt a kérdést, inkább írjon ki valaki gyorsan egy újat. Mondjuk lehetne: "Ismertek normális keresztény vicceket?" vagy ilyesmi. Már ha még ti is fenn fogtok kakukkolni egy ideig.


Addig - vagy közben - meg tessék szépen ezt meghallgatni:


Carol of The Bells -Northland Church

http://www.youtube.com/watch?v=30gLS2R_2rg&feature=player_em..


Üdv. :)

2011. dec. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
77%

BW, én már megyek aludni, de holnap visszatérhetünk a viccelődésre egy "kérdés" formájában :)

Amúgy a Carol of the Bells az egyik kedvencem, ez a verzió pedig egyszerűen fantasztikus, köszi :)

2011. dec. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
97%

Egyre több iskolában érheti. Ennek oka hasonlít a középkori jezsuita tevékenység mentalitásához.

A szabad és tiszteletteljes gondolkodás akkor megengedett, ha az megegyezik a magukat keresztényinek tartott diktátorokéihoz - mert mi másnak tekinthető az, ha valaki a keresztényi toleranciát hirdeti, de maga képtelen gyűlölet nélkül még gondolni is arra, akinek nézetei nem azonosak az övével.

A törvény lehet megengedő, de a törvényt alkotók nem azok, és a törvénytelenséget saját privilégiumként kezelik. Erre egyre több konkrét példát lehet találni.

A probléma nem a vallás, mint gondolkodásmód megismerésének szükségességével, vagy szükségtelenségével van, hanem egyes képviselőik hatalmi gőgjében keresendő.

2011. dec. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
100%

@TM:


Oks, akkor írd ki holnap. :)


Meg írj ki egy zenéset is nyugodtan, mert van ám még egy pár(száz)... Bár akiket ismerek, unni fogják, mert nekik már tegnap elküldtem 17 vagy hány karácsonyit...


Jó éjt. :)


----------


@85-ös:


Ha találkoztál volna, arra biztosan emlékeznél. Szerintem 8 napon túl gyógyuló sérülést okoznak. :)


Az álláspontod pedig nagyon tiszteletre méltó; pont az olyan ateistáktól áll égnek a hajam, akik mindig belenyávognak mindenbe, amihez nem értenek... Kevés köztük az, aki tényleg csak akkor szólal meg, ha mond is valamit. Legalábbis itt.

Sokuk csak azt a szöveget hajtogatja, hogy "nincs is Isten", meg "a hívők ostobák", blablabla... Bezzeg amikor lehetőséget ajánlottam kétszer is a nagy okosságuk bizonyítására, akkor olyan csend volt, mint egy elhagyott szibériai temetőben éjszaka.

Na, jó, harmadik alkalommal már volt két bátor ember, s bár egyiküket amúgy is tisztelem, de azért minden tiszteletem az övék.


Jó éjt neked is. :)

2011. dec. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
0%

"Nem trollkodtam, de elhiszem, hogy fáj az igazság :)"


Ó hidd el nekem semmi se fáj:) Te írtál rám, mert fájt:D Beléd sem kötöttem, de te igen. Ez azt jelenti fájt neked:) Bizony így van. Én csak a véleményemet tartottam ami neked nem tetszett. Ó hát az igazság tényleg fáj;) kösz, hogy említetted ezt a szót. Trollkodtál, mert vallás kategóriában vagyunk és te nem hiszel benne. Szóval hivatalosan is trollkodtál. Ennyire egyszerű:)

2011. dec. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:

28-as válaszoló!

Tudom, én írtam az első választ, csak itt volt olyan, aki szerint jó lenne, ha a hittan kötelező lenne és arra írtam, hogy vajon mi van akkor, ha valaki nem katolikus, vagy nem református, vagy nem evangélikus.

2011. dec. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
Ha más vallást szeretne akkor választható legyen, de amúgy csak egy Isten van szóval....
2011. dec. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!