Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érheti hátrány azért a gyereke...

Érheti hátrány azért a gyereket az iskolában, mert nem vagyunk vallásosak?

Figyelt kérdés

Most olvastam, hogy az új közoktatási törvénnyel kötelezővé tették a hittant. Nem értek vele egyet, mert így is elég leterheltek a gyerekek, minek még ez is.

Emlékszem a húgom járt hittan különórára, de folyamatosan megszégyenítette a tanára, mert nem járt vasárnap templomba, ezért inkább abbahagyta.

Mi viszont nem vagyunk vallásosak, most azon gondolkodom, hogy a kötelező hittanórán is ez lesz? Vagy egyáltalán mit lép rá a tanár, hogy nincs is a gyerek megkeresztelve? Most már ez is kötelező lesz?



2011. dec. 24. 22:14
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 A kérdező kommentje:
Nem vetem meg a vallást, de nem értem miért kell ennek kötelezőnek lennie. Az irodalomórán meg a töriórán eleve tananyag a Biblia és Jézus élete, miért ne lenne ennyi elég? Aki meg vallásos, az járassa a gyerekét különórára, ha akarja.
2011. dec. 30. 18:52
 62/64 anonim ***** válasza:
Na most a kérdésedre megadtad a helyes választ.
2011. dec. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim válasza:
ha lehet választani erkölcstan vagy hittan között válassz saját meggyőződés szerint, éppen ezért demokrácia a demokrácia, mert semmi sem kötelező, az ha valaki nem hisz valamiben az nem azt jelenti, hogy rá is kell erőltetni, én például rendszeresen nem járok templomba, de hitem van, és az ember gyarló, mert, ha nincs kihez fordulnia mindig Istentől várja a segítséget.
2012. jún. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim válasza:

''1993. évi LXXIX. törvény


a közoktatásról


1-3. §3


4. § (1)-(3)4


(4)5 Az állami és a helyi önkormányzati nevelési-oktatási intézményben lehetővé kell tenni, hogy a gyermek, illetőleg a tanuló az egyházi jogi személy által szervezett fakultatív hit- és vallásoktatásban vegyen részt. Az egyházi jogi személy a hit- és vallásoktatást óvodában a szülők, iskolákban és kollégiumban a tanulók és a szülők igénye szerint szervezheti''


Ez csak azt irja, hogy LEHETŐVÉ kell tenni. De nem KÖTELEZŐVÉ!!


Akkor most már én is megnyugodtam, hogy nem a sok hókusz-pókuszt megtanulni a lányomnak.:)

2013. ápr. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!