Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érheti hátrány azért a gyereke...

Érheti hátrány azért a gyereket az iskolában, mert nem vagyunk vallásosak?

Figyelt kérdés

Most olvastam, hogy az új közoktatási törvénnyel kötelezővé tették a hittant. Nem értek vele egyet, mert így is elég leterheltek a gyerekek, minek még ez is.

Emlékszem a húgom járt hittan különórára, de folyamatosan megszégyenítette a tanára, mert nem járt vasárnap templomba, ezért inkább abbahagyta.

Mi viszont nem vagyunk vallásosak, most azon gondolkodom, hogy a kötelező hittanórán is ez lesz? Vagy egyáltalán mit lép rá a tanár, hogy nincs is a gyerek megkeresztelve? Most már ez is kötelező lesz?



2011. dec. 24. 22:14
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim válasza:
Én a Lauder Javne iskolába jártam gyerekként a Zsidó vallási származásom miatt, nem gyakoroltam a vallást, de a Zsidó kultúrát fontosnak tartottam. Nem hiszem, hogy a "vallásosság" miatt egy normális ember problémázna.
2011. dec. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
Egyébként ez az erkölcstan mit takar? Úgy értem nagyjából ugyanaz mint az etika? Nekünk volt etika óránk, nem volt egy nagy durranás, főleg filmeket néztünk (egyébként nagyon jó filmeket, mint a Kísérlet, a Holt költők társasága vagy a Maléna), meg volt belekeverve egy kis ókori filozófia, kb egy óra erejéig. Ezentúl még mi lehet benne?
2011. dec. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
57%

Az erkölcstan és illemtan csupán azért lenne szükséges, mert sajnos nem egyformák a szülők. Nem minden felnöt erkölcsös, nem minden felnőtt van azzal tisztába, hogy mi illik mi nem illik.


A főkérdezőnek pedig, azt gondolom nem lesz kötelező egy állami iskolában a hittan, ezt nem is lehet megtenni. Hisz van több hit világ és mindenki abban hisz vagy arra tanítja a gyermekét amilyen ő maga. A zsidó zsidó vallásra a keresztény, keresztényre a muszlin, muszlinra-- viszont nem lehet annyi féle hittan órát tartani .

Egyébként is a állami iskolában semmi keresni valója nincs a vallási oktatásnak az a templomba való, vagy kimondottan vallási iskolába.


S mint a kérdező is írta, vannak olyan emberek akik materiális gondolkodásuk, ateisták. Azokat senki nem kötelezheti hogy gyermekét hittanra járassa.


Én se engedem az unokáimat hittanra. Mert még gyermekek, inkább itthon mesélek nekik a különböző népek nagyon is különböző hit- világáról, aztán ahogy cseperednek ráérnek arra, hogy eldöntsék mit válasszanak.


Igaz megkereszteltettem őket reformátusra, de azt is inkább az abnormális ember miatt-- lásd a zsidó üldözést.

2011. dec. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 A kérdező kommentje:
Nos, a magyar iskolák gyakorlatából kiindulva: Kötelező vagy etika vagy hittan. Etikatanárokat jelenleg nem képeznek. Ki fogja oktatni? Egyszerűbb akkor találni egy hittantanárt. Aztán járjon mindenki az ő órájára, iskola kötelezettsége kipipálva. Mint ahogy a mi falusi iskolánkban is csak németet lehet tanulni, hiába akartam volna az angolt, angoltanár nincs.
2011. dec. 27. 18:29
 45/64 anonim ***** válasza:
3%
Örülj neki, hogy német tanítás van, mert az unokáim utálják az angolt. Az angol az egyik leghülyébb, primitív nyelv én is utálom.10 fogalomra egy szót használ és találja ki a gyerek mit is kell akkor használnia. Pl. nem ismeri azt a szót dzsem. Ő azt mondja remegős lekvár.
2011. dec. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:

JA még valami kérdező. Ha hittanra akarod beíratni, akkor először ismerd meg a papot ki az és milyen ember--nehogy fanatizálja a gyermekedet. De ha nem vagytok vallásosak akkor miért akarod beíratni a gyermekeidet? A hite valakinek személyes abban hiszel amibe Te akarsz és arra terelgeted a gyermekeidet amerre Te jónak látod.


Az unokáimat én tanítottam hit elméletekre, de csak elmeséltem nekik és minden fajtát, majd döntsék el ha elérik azt a kort, hogy elvetik, vagy valamelyiket választják. Nem a Te életed az Ő életük a hit pedig az élet része a személyiséget is meghatározza--ne Te akard megmondani mit gondoljon és mit érezhet igaznak

2011. dec. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 A kérdező kommentje:

Ki németet akar tanulni, ki angolt. Én angolul elég jól beszélek, és nem találom primitív nyelvnek, ráadásul most már mindenhol kell angolul tudni, a németnek kevesebb hasznát veszi.

A húgom járt hittanra, mert a mostohaapám vallásos, én nem jártam, nem is járatnám kötelezően a gyermekemet. Inkább akkor járjon úszni, vagy valami zeneórára.

2011. dec. 28. 17:22
 48/64 anonim ***** válasza:
100%

Kedves mami, könyörgöm, legalább ne állíts ekkora marhaságokat! Azért örüljön, hogy a gyerekei németet tanulnak, mert az unokáid utálják az angolt? Az angol primitív nyelv? Nem ismerik azt a szót, hogy dzsem? Az egy ANGOL szó! Szabad kérdeznem, mennyire beszélsz angolul, hogy ilyen messzemenő következtetéseket vontál le?

Elnézést a stílusért, de komolyan égnek állt a hajam ettől az okfejtéstől.

2011. dec. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
3%
Mi van, ha én kínaiul akarok tanulni?:) Na nagy okosok? Ha a vallást is választani akarjátok akkor a nyelvet miért ne lehetne? Meg ha nem is akarok nyelvet tanulni akkor miért kötelező? Az az igazság, hogy a vallást megvetittek (egyesek, mint pl. kérdező és kedves családja)....
2011. dec. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
Egyre ügyesebben járatod ám le magad:) Te is olyan valláskárosult vagy, aki csak azért hisz, mert megtanították neki, és kevés esze van ahhoz, hogy önállóan gondolkodjon és mindezt szabad akaratából tegye. Vagy ez túl sok olyan szó, amit már nem fogsz fel, ugye?
2011. dec. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!