Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi ti előfutárai...

Jehova tanúi ti előfutárai vagytok egy új globális világrendnek?

Figyelt kérdés
2012. jún. 2. 07:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
21%
Nem, max. a pszichiátriai intézetek új lakóinak előfutárai.
2012. jún. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
8%
Az 1800-as évek óta létező vallási felekezet. Mi köze a pszichiátriához?
2012. jún. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
14%

^ Egy kis pontosítás: a társaság Amerikában az 1870-es évek óta létezett, de még más néven. A Jehova Tanúi nevet csak jóval később vették fel. Magyarországon pedig a saját forrásuk szerint 1890 óta, más források szerint 1906 óta vannak jelen.


Azt pedig nem tudom, mire gondolt pontosan az első válaszoló; az én értelmezésemben elég durva a kijelentése... De az vitathatatlan tény (felmérések, kutatások alapján), hogy a JT-k köreiben jóval magasabb a depressziósok és egyéb pszichiátriai betegek száma, mint az átlagnépességben.

Továbbá nemrég olvastam egy amcsi felmérést, ami szerint az öngyilkosok száma is megdöbbentően magas: az átlagnak ~ a tízszerese, ha jól emlékszem.

2012. jún. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
14%

A kérdésre válaszolva: nem előfutárai, csak éppen aktuális hírnökei annak, amit a Biblia leír a jövőről. Mindig voltak, akik az igazságot akarták és a lehetőségekhez képest mindent meg is tettek, hogy megismerjék, nem hagyva, hogy az előítéletük és a hagyományaik negatív irányba befolyásolják őket.


Én pszichiátrián dolgozom 16 éve. Van rálátásom a hazai és a nemzetközi állapotokra is. Az objektív vélemények a pszichiáterektől nem említenek az átlagnál semmivel sem magasabb arányszámot a megbetegedésben, a szuiciditás területén pedig végképpen nem, sőt. Egyébként egy róluk szóló, de tőlük függetlenül készített film is megszólaltat pszichiátereket, akik ugyanezt mondják.

2012. jún. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
88%

@ 4:


A kedvedért előkerestem az amerikai állapotokra vonatkozó, előbb hivatkozott cikket; kettőt is találtam:


"According to the Cult Awareness And Information Center and other reports, Jehovah's Witnesses commit suicide at a rate far exceeding (5-10 times greater) the general population."

Forrás:

[link]


"One of many Watchtower murder-suicides took place in McMinnville, Ore on February 23, 2002.  A long time Jehovah Witness family of six was found dead, killed by shot gun blasts.  Mr. Robert Bryant had murdered his wife and four children before turning the gun on himself.  It was learned that the family left California after being shunned by the Jehovah's Witnesses Shingle Springs congregation.  There are many many well documented cases of suicide directly attributed to the Jehovah Witness Watchtower cult."

Forrás: Cikk "Jehovah's Witnesses suicide rate 5 to 10 times above average" címmel:

[link]


Gondolom, ezek elég meggyőzőek...


Én pedig nagyon kíváncsi lennék a te forrásaidra, előre is köszönöm.

2012. jún. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
13%

Sajnállak! Tényként közölsz olyan adatokat, amik nem léteznek. Leírni mindent lehet - ezt te nem tudtad eddig?

Nem úgy néz ki az írásaid alapján, hogy komolyan szelektálnál az információk valóságalapja szerint és valódi adatokkal alátámasztanád.

Amíg ilyen szemétkupacokból tájékozódsz, nem lehetsz objektív.


Nem tudom milyen igazolásra vársz tőlem? Talán olyanra, ahol egy szakember kijelenti, hogy a Tanúk körében sem magasabb a pszichés megbetegedések száma? ilyen speciel van, el tudom küldeni a filmet, ha kell. Milyen adatokra vagy kíváncsi? Olyanra tán, ami arról beszél, ami nincs?!


Mellesleg régóta köztudomású, hogy mindenféle típusú (világ)szervezet közül a rendőrségnél van a legnagyobb számú öngyilkossági ráta sajnos.


A saját szakmai tapasztalataim mindenesetre hitelesebbek, mint olyan weboldalak lejárató cikkei, melyeknek az a céljuk, hogy a szerintük "veszélyes szekták" és kultuszok (akiket persze az ő szempontjaik alapján neveznek annak) milyen óriási személyes és társadalmi kárt okoznak. Az, hogy vannak közvetlenül veszélyes, kis létszámú közösségek is, senki sem tagadja. De azt mindig elfelejtik említeni, hogy az ún. "bevett" egyházak és mozgalmak nagyságrendekkel több kárt és szenvedést okoztak a világnak az elmúlt 100 évben is.

2012. jún. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
30%

Vidiripi


6. kommentelő.

Nekem is van közeli ismerősöm az egészségügyben s ő is mesélt néhány történetet. Igaz ő nem a pszichiátrián dolgozik. Viszont személyes tapasztalattal rendelkezik.

2012. jún. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
75%

@ 6:


Nem kell sajnálni, köszi. :)


"Tényként közölsz olyan adatokat, amik nem léteznek."

Amíg ezekre nincs cáfolat, addig léteznek.


"Leírni mindent lehet - ezt te nem tudtad eddig?"


Dehogynem. Te is azt írsz, amit akarsz, aztán vagy elhiszik, akik olvassák, vagy nem...


"Nem úgy néz ki az írásaid alapján, hogy komolyan szelektálnál az információk valóságalapja szerint és valódi adatokkal alátámasztanád. Amíg ilyen szemétkupacokból tájékozódsz, nem lehetsz objektív."


A te írásaid alapján a szerinted komoly és helyes szelektálás úgy néz ki, hogy amit az Őrtorony Társulat ír, az mind igaz; amelyik weblap / cikk hasonló vagy az őrtoronytanokhoz passzoló állításokat tesz, az is; az összes többi pedig hamis, szemétkupac stb.


Köszi, de én ebből a fajta "objektivitásból" nem kérek.


"Nem tudom milyen igazolásra vársz tőlem? Talán olyanra, ahol egy szakember kijelenti, hogy a Tanúk körében sem magasabb a pszichés megbetegedések száma? ilyen speciel van, el tudom küldeni a filmet, ha kell. Milyen adatokra vagy kíváncsi? Olyanra tán, ami arról beszél, ami nincs?!"


Igen, például ez a film kiválóan cáfolhatná az általam írottakat, akár be is linkelhetted volna a visszakérdezés helyett; úgyhogy kérlek, legközelebb tedd meg. Plusz még bármilyen normális cáfolatot (újságcikk, felmérés, statisztika stb.) szívesen látnék.


"Mellesleg régóta köztudomású, hogy mindenféle típusú (világ)szervezet közül a rendőrségnél van a legnagyobb számú öngyilkossági ráta sajnos."


Ezt nem értem, hogy jött ide, de nem baj.


"A saját szakmai tapasztalataim mindenesetre hitelesebbek, mint olyan weboldalak lejárató cikkei, melyeknek az a céljuk, hogy a szerintük "veszélyes szekták" és kultuszok (akiket persze az ő szempontjaik alapján neveznek annak) milyen óriási személyes és társadalmi kárt okoznak."


Neked hitelesebbek, de egy kívülállónak, mint én vagy bármelyik olvasó, nem azok. Továbbá nem mindenki tartja ezeket a cikkeket lejárató célúnak.


"Az, hogy vannak közvetlenül veszélyes, kis létszámú közösségek is, senki sem tagadja. De azt mindig elfelejtik említeni, hogy az ún. "bevett" egyházak és mozgalmak nagyságrendekkel több kárt és szenvedést okoztak a világnak az elmúlt 100 évben is."


Ennek semmi köze a témához, most kizárólag a Jehova Tanúi közösségről van szó. Kérlek, hogy a továbbiakban ne terelj, hanem maradj a konkrét témánál. Előre is köszönöm.


Üdv. :)

2012. jún. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
14%

""Tényként közölsz olyan adatokat, amik nem léteznek."

Amíg ezekre nincs cáfolat, addig léteznek."


Na, ne torzíts már! A semmit nem kell cáfolni - nem vetted észre, hogy a rágalmazó oldal felejti ki a korrekt bizonyítékokat?


""Leírni mindent lehet - ezt te nem tudtad eddig?"

Dehogynem. Te is azt írsz, amit akarsz, aztán vagy elhiszik, akik olvassák, vagy nem..."


Ha a hit területén érvelek valakivel, akkor mindig igyekszem racionálisan és tudományos alátámasztásokkal bizonyítani, csakúgy, mint Jehova Tanúi is ezt teszik. Még mindig tartom, hogy te viszont bedőlsz a vallásos meséknek és sokszor nagyon messze vagy a valóságtól. Ezzel együtt persze előfordul, hogy szimpatikusan kiegyensúlyozott, vagy jól alátámasztott véleményt fogalmazol meg. Ez sokaknak szimpi benned, de a jelentős keresztényi tanokkal sajnos még akkor is hadilábon állsz.


A film VHS kazettán van meg, hogy a neten fent van-e, nem tudom, de majd rákeresek. Nem csak rólunk szól, más közösségekről is, de alapossággal és objektivitással készült. Megszólal benne több szakember, több területről, mint az említett pszichiáter, vagy éppen az akkori egészségügyi miniszter, Mikola István. És érdekes, Ő maga is kijelentette, hogy remek a kapcsolata velünk a vérkérdésben. (Az egyik, általad is erősen bírált területről van szó) Tudni érdemes, hogy a miniszteri kinevezése előtt az Országos Vérellátó Szolgálat igazgatója volt, vagyis nem hinném, hogy olyanként nyilatkozott, aki nem ismeri pontosan a kérdést!!!


De ez off, ezt is csak a példa kedvéért hoztam fel. Jó lenne pontosabban, hitelesebb forrásból tájékozódni neked is, amíg ezt nem teszed meg, nem fogsz tisztán látni.

2012. jún. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Eddig annyit megtudtam, hogy sok lelki sérült lesz, vagy már van?

A Kérdésemre még nem kaptam pár sornál többet. Így nem igazán értem, mert nagyon sok összefüggést látok a kettő között. Mer a politika és a ti szervezetetek hasonlóan beszél egy új világról.

Várom a válaszokat.

Köszönöm.

2012. jún. 6. 07:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!