Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi ti előfutárai...

Jehova tanúi ti előfutárai vagytok egy új globális világrendnek?

Figyelt kérdés
2012. jún. 2. 07:34
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Hát ezt nem értem ,elmagyaráznád?

2012. jún. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
88%

@ 9:


Olyan unalmas már, hogy mindenki rágalmazó meg hasonlók, aki bármi olyat is ír, ami az Őrtorony szervezet ellen szól; és csak az lehet hiteles és objektív, aki a szervezet mellett foglal állást...

Nem tudom, neked mi lenne a korrekt bizonyíték - véleményem szerint semmi -, de azért mutatok valamit, amit a napokban találtam: Egy tanulmány, amely 8, azaz nyolc darab kutatást foglal össze a témában...


Jerry Bergman PhD - Mental Illness with Jehova's Witnesses


[link]


[link]


Neked viszont azt tudom tanácsolni, hogy NE csak az Őrtorony-irodalomból tájékozódj, mert az nagyon egyoldalú. Tudom, hogy sok-sok JT-ként eltöltött év után nehéz objektívnek lenni, de próbáld már meg, légy szíves. Ha minden mást előítélettel olvasol, akkor nem az igazságot fogod megtalálni...

2012. jún. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%

"Tudom, hogy a beléd ültetett félelem tart vissza attól, hogy merészen magadat vállalva olvasd el."


Ha tényleg tudnád, nem beszélnél ilyen butaságokat! Így bizonyított, hogy fogalmad sincs, miről beszélsz kedves kérdező.


A legtöbb embert a földön határozottan befolyásolják és irányítják az érzelmeik. Az emberek gyakran messze nem objektíven döntenek és viszonylag könnyen befolyásolhatóak, rászedhetők, így a társadalom minden területén ki is akarják ezt a tulajdonságukat használni. A gazdasági mézesmadzag, a reklámipar mind erre épít. De ha csak a legtöbb "tekintélyes" egyház példájára gondolunk, az emberek tömegeit képesen olyan érzelmi alapokon "megtartani" (többségüket persze csak papíron), melyek a hagyományra és a hamis biztonságra építenek.


De ha ezen egyházak ebben ilyen sikeresek - dacára annyi káros (sokszor halálos) mellékhatásnak, akkor miért csodálkoznánk, ha a kisebbek nagy része is hasonlóan ügyes és manipulatív eszközöket használ a hívei elbódítására.

Nincs a világon még egy olyan szervezet viszont, amely ennyire a bizonyítható és tiszta igazságra helyezné a hangsúlyt. Jehova Tanúi természetes tévedéseik ellenére is olyan szintre helyezték az igazság szeretetét, amely nem sok lehetőséget ad az ármánykodásnak, a manipulációnak, megtévesztésnek és amely miatt gyorsan lelepleződik a legtöbb hazugság és ártó szándék.


Nem csoda, hogy Sátán világában leginkább őket érik a legbecstelenebb és legaljasabb szándékból előre gyártott támadások. Nem volt ez másként az első sz.-ban, az első keresztény tanítványokkal sem.


Józan logika következik - legalábbis annak, akik pontosan tudják, hogy Jehova Tanúinak milyen elvárásaik vannak a Biblia alapján más egyházakkal, és vallásos csoportokkal szemben:

A világon a legtöbb egyházba "bekerülni" egyszerű emberként nem nehéz, hiszen gyakori a beleszületéssel járó "örök tagság", hacsak a delikvens ezt később másként nem óhajtja. Ehhez gyakorlatilag nem kell semmit sem tudni vagy tevékenyen gyakorolni, de ha mégis, gyakran köze sincs a Jézus szerinti "Isten akaratának cselekvéséhez".


A legtöbb vallásos csoport egyszerű tagjává később, tudatos döntéssel sem nehéz válni, hiszen alig van elvárás, valamint az igaz tanítások és az ezekre épülő életforma nagyon erősen hiányzik vagy szennyezett a világ különböző vallásos csoportjaiban. Ezen csoportok a gyümölcseikről tökéletesen felismerhetők.


Van egy másik csoport, a tanult vallási vezetők vagy papság csoportja, akik oktatásának az irányára és céljára most nem térnék ki, de önmagáért beszél az, hogy általában milyen eredményeket értek el a történelemben egészen idáig a híveik (meg)vezetésével.


Ezzel szemben a Jehova Tanújává váláshoz óriási szűrőt jelentenek az olyanok, mint az előttem szóló Berte W. félék, valamint komoly előképzettséget, majd pontos ismeretet vár el Jehova világszervezete. Ez az ismeret pedig nem lehet csupán lexikális, hiszen erre kell építenie az élő hitét minden Tanúnak. Ez alapján tudja csak kitartással és rendületlenül gyakorolni egy Tanú azt, amit Jézus "Isten akaratának cselevésének" nevezett.


Ez csak egy felületes, de átfogó képet adott arról, hogy a Tanúk általános vallásos képzettsége mit jelent és hogyan lehet azt elérni. De azt hiszem ennyiből is látszik, hogy a legtöbb vallásos csoport tagjaitól eltérően, Tanúvá válni semmiképpen nem könnyű, a legtöbbször lehetetlen az olyanoknak, akik komoly mentális betegséggel küzdenek. Az aktív Jehova Tanúinak az élete sokkal magasabb szellemi színvonalat feltételez, mint ahogy a legtöbb vallásban az elfogadható.


Gondolkozzunk már el rajta, hogy mennyi intelligencia kell a pusztításhoz, gyilkoláshoz és mennyi a békéhez - amit még akkor is meg kell tartani, ha kényszerítenek a szélsőségesen gondolkozó, gyakran mégis magukat hívőnek tartók?!!

A történelem és a közelmúlt tragédiái vajon mit bizonyítanak? A legtöbb egyház legtöbb tagja vajon a békét vagy a pusztítást gyakorolták? Ez utóbbihoz NEM KELL EGYETEM! Sőt, a világ legtöbb egyházában csak előny az "egyszerű" és tudatlan emberek tömege, mert őket BÁRMIRE fel tudják használni a tanult vezetőik.

És Jehova Tanúit?


A tudatlanságot, butaságot, a könnyen befolyásolhatóságot nem éppen negatív célokra szokták felhasználni? Akkor milyen alapon vádolod a Tanúkat ezen jelzőkkel??? Őket nem használják fel a politikusok mindenféle aljas céljuk érdekében, mert a Tanúk átlátnak rajtuk.

Hogy is van ez Berta?!

2012. jún. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Berta Woostert nem kedveled igazán azt észrevettem. Berta Woosternek nincs lexikális tudása, hanem figyelemmel kíséri a vallásokat, nem ragad le egy helyen mert különben nem ismerné a tanításotokat jobban mint ti magatok.

Egyébként a kérdést amelyet nem azért tettem fel, hogy egymást tudását fitoktassuk, hanem azért, hogy előrébb jussunk az ismeretben.

Eddig ti tettétek fel a kérdéseiteket nekünk hitetleneknek, de most már annyira sikerült a vallásotokat beletennetek az elmékbe, hogy a ti helyetekben nem csodálkoznék azon, hogy körülöttetek forog a világ.

Nem bánnám ha inkább a kérdésemre válaszolnál. De te olyan tájékozott vagy, hátha utána néztél már, hogy miért van oly sok hasonlóság a ti új világotok, és a mi új világunk között. Hát nem ugyan azon istentől van mind a kettő?

2012. jún. 13. 18:58
 25/31 anonim ***** válasza:
89%

Héhéhé, most a JT-kről szól ez a kérdés, vagy rólam? :P


De ha már így alakult, akkor reagálnék:


A JT-hölgy tényleg nem kedvel, de ez nem csoda, mert senki mást sem, aki nem a saját felekezetéhez tartozik. Én legalábbis még nem olvastam tőle ezzel ellenkező választ. De azért volt már példa arra, hogy egyetértettünk egy-két témában. Nem, nem az Őrtorony Társulatot vagy annak teológiáját illetően. :D


De hogy most hogy jöttem én a képbe a kérdezői kommentre való reagálás közben, gőzöm nincs. Arról meg pláne nincs, hogy mit akar jelenteni az, hogy "óriási szűrőt jelentenek a BW-félék". :Ooo


Viszont ugyanazon mondat második felével már komoly problémák vannak:


"... komoly előképzettséget, majd pontos ismeretet vár el Jehova világszervezete."


1. A Bibliában nem látok olyan esetet, hogy valakitől komoly előképzettséget, majd pontos ismeretet vártak volna el ahhoz, hogy bemerítkezzen, vagy csatlakozzon a helyi gyülekezethez. Hit kellett hozzá abban, hogy Jézus a Messiás, a Megváltó; ehhez persze kellett némi előzetes ismeret; de szó nem volt hosszú ideig tartó tanulmányozásokról, meg százvalahány kérdésből álló "vizsgáról".


2. A Jehova műszótól már komolyan sírógörcsöt fogok kapni lassan, de ez az én egyéni szocproblémám. Viszont hogy az Őrtoronynak semmiféle bizonyítéka nincs arra, hogy valóban ő lenne Isten földi szervezete, az biztos.


A válasz többi részéből is sugárzik az a felsőbbrendűségi tudat, amit ez az okkult múlttal rendelkező társulat olyan alaposan belenevel tagjaiba: a JT az egyetlen igazi vallás, az összes többi hamis, a JT-k mennyivel különbek másoknál, csakis ők magyarázzák helyesen a Bibliát, blablabla...

És persze soha nem maradhat ki a másokra való mutogatás sem; mintha attól, hogy más koszos, a JT-k tisztábbá válnának. Ahaaa...


Tudatlanság, butaság, könnyen befolyásolhatóság... Bár nem tudom, hol vádoltam ilyesmivel a tanúkat, de valóban sokukon ezt tapasztalom. Elnézést, de ez van. Sokszor az egyszerű kérdésekre sem tudnak normális, nyílt, egyenes választ adni; a tudásuk pedig igazából az Őrtorony-irodalom bekopizásában merül ki, önálló gondolatot ritkán olvasok tőlük. Ha pedig mégis, hát az nem valami magasszintű, sőt... De ezt nem lenézően írom, távol legyen.

A másik "típus" pedig az, aki általában nem kopizik, hanem magától ír; de többnyire az összes létező érvelési hibát elköveti, tehát megintcsak nem jutunk semmire egy-egy vita folyamán. Mondjuk, én meg nem vagyok egy vitatkozós alkat, és nem is kaptam erre olyan jellegű kiképzést, mint ami a JT-knél szokásos; úgyhogy én is beleesem ilyesmikbe időnként, de azért többnyire normális és egyenes válaszokat szoktam adni.


Viszont hogy az utolsó kérdésedet miért tetted fel, és hogy az mire vonatkozik, kedves 33-as, az szintén rejtély számomra. Hacsak nem megint a terelés volt a cél... Lassan ismét oda jutunk, hogy nem fogok belemenni a veled való kommunikációba, lévén teljesen értelmetlen.

Nem tudom, hol jártál kb. két hónapig, amíg nem írtál; nem fogod elhinni, de a vége felé már aggódtam is egy kicsit, hogy vajon mi lehet veled; de arra gondoltam, csak meguntad a GYK-t... Aztán felbukkantál ismét, és úgy tűnik, semmit nem változtál. Sajnálom. Csak hogy én is személyeskedjek már egy kicsit. :)


Részemről ennyi, és azt hiszem, tényleg elég volt ebből.

Üdv. :)

2012. jún. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"33%"-os!


"A legtöbb embert a földön határozottan befolyásolják és irányítják az érzelmeik. Az emberek gyakran messze nem objektíven döntenek és viszonylag könnyen befolyásolhatóak, rászedhetők, így a társadalom minden területén ki is akarják ezt a tulajdonságukat használni."


Engem már befolyásoltak az érzelmeim s használtak is ki emiatt.

De veled vajon történt e már ilyen?


"Nem csoda, hogy Sátán világában leginkább őket érik a legbecstelenebb és legaljasabb szándékból előre gyártott támadások. Nem volt ez másként az első sz.-ban, az első keresztény tanítványokkal sem."


[link]


[link]


Itt 1-2 cikk arról hogy másokat is üldöznek s támadnak a hitük miatt. Ez nem egyedi jelenség nem csak egy bizonyos csoport tagjait üldözik vagy bántalmazzák. A világ hatalmas s több mint 7milliárd ember él a bolygón. Nincs olyan ember a Földön aki ne bántalmaztak volna életében így vagy úgy. S nagyon sok vallásos embert is üldöznek manapság a vallása miatt. Nem csak Jehova tanúit. Bár ez itt kis hazánkban nagyon elenyésző s a legtöbb esetben az iskolákban fordul elő az osztálytársak részéről. Vagy épp a családtagok részéről akik nem tanúk. Illetve még a munkahely jöhet szóba. De annak az esélyen hogy vadidegentől szenved el az ember támadást a vallása miatt. Annak az esélye a legkisebb jelen pillanatban.

Viszont amit a cikkben írnak nos azok az emberek valóban élhetnek át olyasmit amit az első századi keresztények éltek át. Mert azokat az emberek talán nem váltotta meg Jézus? Csak azért mert nem úgy ismerik Istent mint te ,még nem kevesebbek másoknál. Cselekedetek 11:20-21

De kérdem én tőled kerültél már börtönbe vertek e meg a vallásod miatt? Cselekedetek 16 rész (Pál és Silás a börtönben)


"A legtöbb vallásos csoport egyszerű tagjává később, tudatos döntéssel sem nehéz válni, hiszen alig van elvárás, valamint az igaz tanítások és az ezekre épülő életforma nagyon erősen hiányzik vagy szennyezett a világ különböző vallásos csoportjaiban. Ezen csoportok a gyümölcseikről tökéletesen felismerhetők."


Ezzel teljesen egyet tudok érteni.


"Ezzel szemben a Jehova Tanújává váláshoz óriási szűrőt jelentenek az olyanok, mint az előttem szóló Berte W. félék,..."


Beszédetek kellemes ,mindig sóval fűszerezett legyen!

Ismerős? Kolosszé 4:6


"A legtöbb egyház legtöbb tagja vajon a békét vagy a pusztítást gyakorolták? Ez utóbbihoz NEM KELL EGYETEM! Sőt, a világ legtöbb egyházában csak előny az "egyszerű" és tudatlan emberek tömege, mert őket BÁRMIRE fel tudják használni a tanult vezetőik."


Az iskolai végzettség lényegtelen. Jób állattenyésztő volt ,Dávid király ,Lukács orvos ,Péter viszont egyszerű halász ,Jézus ács.

A hívők között is vannak tanult emberek legyenek azok akár főiskolai vagy egyetemi végzettségűek. Nem az iskolai végzettségtől függ hogy kit lehet megvezetni. Nincs kivétel bárkit meglehet.

2012. jún. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%

"A JT-hölgy - :)) - tényleg nem kedvel..."

Ez nem arról szól, hogy kedvelek-e valakit, hanem arról, hogy mi az igazság. És sajnos - ahogy magad is elárulod - élő és igazi, gyakorlati tapasztalatod nincs rólunk, főleg nem a pontos tanításunkról és azok okiról. Bizony, nem mi vagyunk, akik szűrőn át látják a dolgokat, azaz pontosabban valamilyen szinten mindenki szűrőkön át láthatja csak a valóságot, de nem mindegy, hogy mennyire torzít ez a lencse?!

Ennek ellenére, van amiben egyetértünk.


Hogy mit akar jelenteni az, hogy "óriási szűrőt jelentenek a BW-félék"? Azt, hogy első lépcsőben biztosan sok naiv és befolyásolható embert lebeszéltek arról, hogy közelebbről megismerjék a Biblia pontos tanításait általunk.


"1. A Bibliában nem látok olyan esetet, hogy valakitől komoly előképzettséget, majd pontos ismeretet vártak volna el ahhoz, hogy bemerítkezzen, vagy csatlakozzon a helyi gyülekezethez. Hit kellett hozzá abban, hogy Jézus a Messiás, a Megváltó; ehhez persze kellett némi előzetes ismeret; de szó nem volt hosszú ideig tartó tanulmányozásokról, meg százvalahány kérdésből álló "vizsgáról"."


Tehát szerinted az igazság szerinti hit kifejlesztéséhez nem kellett komoly előkészület, elég volt csak tessék-lássék hinni és kész.

Szerinted "pontos ismeret" sem kellett ahhoz, hogy valaki igazi meggyőződéssel és teljes szívvel tudjon csatlakozni a keresztény gyülekezethez - ez igen!

Az igaz lehet, hogy az első században nem kellett annyiféle dolgot megtanulni az igazságról, de vajon miért?!!!

Kérlek szépen azért, mert nem volt annyiféle hamisság, hazug "keresztény" (és nem keresztény) tanítások, melyek mind az "igazság(osság) látszatát" akarják kelteni. Ma hatalmasra nőt az ismeret (mindenféle - a tudományos, a vallási és a hamis ismeret is), mely megtévesztő és zavaró hatását meg kell tanulni kezelni. Ehhez képest szerintem majdhogynem kevés is az az oktatás, melyen minimálisan át kell esni.


"2. A Jehova műszótól már komolyan sírógörcsöt fogok kapni lassan, de ez az én egyéni szocproblémám. Viszont hogy az Őrtoronynak semmiféle bizonyítéka nincs arra, hogy valóban ő lenne Isten földi szervezete, az biztos."


Hogy mi a "biztos", arról még sokan vitatkoznak a legfelső szinteken is. Ennek eldöntése azért nagyban múlik azon is, hogy kinek, milyen őszinte a szívállapota és mennyire hajlik az igazságra.


"A válasz többi részéből is sugárzik az a felsőbbrendűségi tudat..."


Ez egy alattomos vád arra, hogy válaszoltam az itt is, tőled is elhangzott lealacsonyító és ellenséges hangulatú kijelentésekre, pl az általad tekintélyként tálalt, linkekben szereplő szemétdombokra.

Csak ennyi, csak ezért írtam le, hogy már megbocsáss, de a Tanúkon kívül (mint teljes vallásos csoport) nem igazán találsz komolyabb feltételekkel rendelkező és nagyobb képzettséget nyújtó egyházat. Főleg nem az igazság tanítását tekintve. Ezt nem szoktam hangoztatni, de az buta támadásokra (melyek ezt a területet érintik) le kellett írnom.


EZ NEM FELSŐBBRENDŰSÉG, hiszen éppolyan tökéletlen emberekből áll Jehova földi szervezete is, mint mások. Ez egyszerű ténymegállapítás arról az egyházról, mely azt vallja, hogy nem mindenféle, Istenről és szándékáról egymásnak ellentmondó zagyvaságokat tanító vallásos csoportból kerülnek ki Istennek tetsző emberek (tehát úgy, hogy ők ott, ezekben a szervezetekben aktív tagok maradnak), hanem egy vallásos igazság van és ennek megfelelően egy igaz hit és vallás, melyben tömörülnek azok, akik TÉNYLEG akarják a pontos igazságot.

A legnagyobb ostobaság a "felsőbbrendűség" vádjával illetni azokat, akik hisznek az egy és oszthatatlan igazságban. Ez olyan, mintha törvényszerűen felsőbbrendűnek bélyegeznéd azokat, akiknek (valamely témában) több a(z) (pontos) ismeretük. Valójában nagyon gyakori, hogy egy témában kevesebb, pontatlanabb ismerettel rendelkezők a gőgösebbek, büszkébbek magukra! Persze félrevezető lehet, ha ezt álszerénységgel palástolják.


Ügyes, de félrevezető csalás az a taktika, hogy minden leleplezett igazságra a Tanúk személyét, állítólagos "tudatlanságukat", "butaságukat", "könnyen befolyásolhatóságukat" vagy a szervezetük "manipulálását" kezdik el a szájukra venni.

Lehet-e, hogy titeket manipuláltak? Nem? :))

2012. jún. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
19%
Jehova tanui a sátán egyik legalázatosabb szolganépe csak nemtunak róla. Minden vallás ami a bibliára épül az alapból Luceferinista.
2012. okt. 10. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

"Ez csak egy felületes, de átfogó képet adott arról, hogy a Tanúk általános vallásos képzettsége mit jelent és hogyan lehet azt elérni. De azt hiszem ennyiből is látszik, hogy a legtöbb vallásos csoport tagjaitól eltérően, Tanúvá válni semmiképpen nem könnyű, a legtöbbször lehetetlen az olyanoknak, akik komoly mentális betegséggel küzdenek. Az aktív Jehova Tanúinak az élete sokkal magasabb szellemi színvonalat feltételez, mint ahogy a legtöbb vallásban az elfogadható. "


Kedves Tanú!


Én a környezetemben több Tanút ismerek akik különböző mentális betegségben szenvednek, saját bevallásuk szerint.

Sok a depressziós, rémálmaik vannak, megfelelési kényszerük van, stb.

Ezekre különböző kedélyjavító szereket szednek. Ezek az állapotok az után jelentkeztek miután Tanúk lettek.


A másik, ami fontos. A kissé szellemi fogyatékosokat, akiket nem tartotok alkalmasnak, hogy beálljon Jehova lovasseregébe,(nem tudja teljesíteni az elvárásokat, nem merítitek alá, nem szégyenkeztek vele.) Sajnos az én ismerősöm így járt, és fogyatékossága ellenére, érezte, hogy becsapták.


A Jehova Tanúi között, szolgalelkű emberek vannak, valóban sok az iskolázott is. Biztos, hogy sok iskolázott szolga lélek is van, nektek ilyenek kellenek, akiket lehet szellemileg, és fizikailag irányítani, és hajtani.

De mi lesz azokkal akik idők során mentálisan betegek lettek vagy lesznek?


Úgy fognak járni mint az az ismerősöm, akit csapdába ejtettek?

2012. okt. 12. 08:32
 30/31 anonim ***** válasza:

A mentális betegségek azért alakulnak ki mert hatalmas pszichológia stressznek vannak kitéve a rengeteg tilalom és a módszeres bűntudat keltésnek köszönhetően. Ebből aztán természetesen fizikai betegségek is kialakulhatnak.


Az, hogy vannak "iskolázott" JT-k is az nem jelenti azt hogy nem tudatlanok. Hiszen a jelenlegi iskola rendszer nem tanít se valódi történelmet se valódi fizikát, se semmit amivel önálló gondolkodásra vagy kutatásra ösztönözne. Egy a célja hogy jó robotot csináljanak belőled aki csak egy területre van szakosodva és az összestöbbire ne legyen rálátasa.

2012. okt. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!