Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi ti előfutárai...

Jehova tanúi ti előfutárai vagytok egy új globális világrendnek?

Figyelt kérdés
2012. jún. 2. 07:34
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
0%

"Eddig annyit megtudtam, hogy sok lelki sérült lesz, vagy már van?"


Igen? Kedves kérdező, oszt honnan tudtad meg, hogy tényként kijelenthesd ezt?!


A politika jó esetben az ígéri - de csak ígéri -, hogy jobb világot akar elérni, mindezt emberi erőfeszítésekkel, ami kizárja a sikerüket.

A Biblia viszont feltárja, hogy az ember nem képes tartós jólétet és boldogságot teremteni, főleg nem képes megadni mindazt, amire az ember végső soron teremtetett. Bármekkora elhivatottsággal áll neki valaki a gazdasági rendezésnek és a béketeremtésnek, felettünk lévő láthatatlan erők meggátolják annak tartós sikerét.


Ha megfigyelted (nem tudom mennyire vagy fiatal), nem volt elég pofon az emberiségnek a két vh., melyek főleg nemzetiségi, faji alapon zajlottak. Ma az ilyesfajta primitív gyűlölködés újra egyre erőteljesebb a nemzetek és népek között. Nem kell más, csak valamely forrongó vidéken, egy szélsőséges populista vezér, és lángba borul egy nagy térség, szerencsétlenebb esetben a világ.

Meggyőződésem, hogy nem sok van hátra ebből az emberi társadalomból.

2012. jún. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 lsandor ***** válasza:
0%

Kedves kérdező gondold végig a Máté 24: 14 szavait és akkor megérted, hogy mi a mi feladatunk, a munkánk jelentősége.

Máté 24:14: "És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég."

2012. jún. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Kedves Isandor!


Köszönöm válaszod. Nem vitatkozni akarok, mivel nem erősségem. De, nekem úgy tűnik mintha egy előre megrendezett eseménysorozatról lenne szó. A biblia írói arra hívják fel a figyelmet, hogy nehezen elviselhető idők lesznek. A világvégét fogják hirdetni az egész lakott földön, vagyis Krisztus evangéliumát.

Ha más szemszögből nézem egész más jön le nekem , talán pont az ellenkezője.

Mivel az írásban ez szerepel... Vigyázzatok, hogy el ne hitessenek titeket. Miről is van itt szó? Jézus tanítása ebben a fejezetben egy figyelmeztetés, amelyben óva inti a tanítványokat az Ő nevében tett hamisságok felismerésére.

Tehát ebbe beletartozik a MÁTÉ 24:14 is. Ezért fontos tudni, hogy a sátán erejével jönnek el ezen történések.

Sosem szabad elfelejteni, hogy az egész lakott föld a sátán hatalmában van, és az a célja, hogy a jólelkű, tiszta szívű embereket is megrontsa.

Igy kedves Isandor, ne vedd rábeszélésnek, hogy olvasd el Máté 24-es fejezetét úgy , hogy függetlenitsd magad minden vallási hit nézettől.

Lehet a szervezeted nem engedi, de a te lelkiismereted legyen az első.

2012. jún. 10. 10:11
 14/31 lsandor ***** válasza:
0%
Most a te kedvedért elolvastam, teljesen függetlenül, mindenre odafigyelve. De a szövegkörnyezetből az derül ki, hogy a tanítványokat foglalkoztatja, hogy mikor lesz vége ennek a világrendszernek. Jézus válaszában jelekről beszél, melyek be fognak teljesedni, jelezvén, hogy már nincs sok hátra. Ezen események között említi, hogy egy világméretű prédikálás fogja megelőzni Armageddont, erről ír a 24: 14. De nagyon várom válaszod
2012. jún. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Sosem szabad elfelejteni, hogy az egész lakott föld a sátán hatalmában van, és az a célja, hogy a jólelkű, tiszta szívű embereket is megrontsa."


Hogyan rontja meg a jólelkű ,tiszta szívű embereket?

2012. jún. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a beléd ültetett félelem tart vissza attól, hogy merészen magadat vállalva olvasd el.

Mert különben értenéd. Igaz itt nem kérdés felelet van. Nincs előre beírt válasz, hanem neked kell eldöntened saját akaratodból, nem betanított igazságokat kell keresned ahhoz hogy megérts. Tudom, hogy nehéz, de egy lépés ahhoz, hogy saját magad légy.

2012. jún. 10. 12:17
 17/31 A kérdező kommentje:

Vidiripinek.


Ezt úgy értem, hogy Jézus tanításait megmásítják idegen istent imádnak. "Elhitetik még a választottakat is."

Azok az igazak akik megtartják az Igazságot, a Jézus beszédét.

Mivel Jézus tudta mi lesz ennek a sok engedetlenségnek a vége, lényegesen pont arra hívja fel a figyelmet , hogy ne tévessze meg a sok hamis ige hirdetés, mert az nem tőle van, hanem a sátán erejével fog eljönni.

2012. jún. 10. 13:08
 18/31 anonim ***** válasza:
46%

Vidiripi


Kérdező!


Több kérdésem lett mint válaszom. :)))


"Ezt úgy értem, hogy Jézus tanításait megmásítják idegen istent imádnak."


Lehetne egy kicsit konkrétabban? S ki az az idegen isten?


"...hanem a sátán erejével fog eljönni."


Kifog eljönni a sátán erejével? Jézus mert ha az egész mondatot olvasom akkor ez jön le belőle. Biztos hogy így akartad ezt fogalmazni?

2012. jún. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Vidiripi rosszul értetted.
2012. jún. 10. 20:16
 20/31 A kérdező kommentje:
Az ige hirdetés a sátán ereje által lesz.
2012. jún. 10. 20:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!