Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában mit írnak arról,...

A Bibliában mit írnak arról, hogy mi -isten szándéka velünk és a Földdel?

Figyelt kérdés

2012. júl. 6. 17:28
1 2 3 4
 1/32 eric_one ***** válasza:
Új földet és új eget teremt majd Isten, és akik az örök életre támadnak fel azok fogják örökölni. Isten országa eljön majd ami igazság, békesség és öröm lesz.
2012. júl. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
0%

Isten, nagy kezdőbetűvel, mert tulajdonnév.


És ha nem tévedek, akkor a "helyes válasz" az Őrtorony Társulat Mit tanít valójában a Biblia? c. könyvének 3. fejezetében található; vagy a Mit kíván meg tőlünk Isten? c. szintén ŐT-irodalomban, az 5. lecke.


Erről pedig az alábbi linken található egy kis elemzés:


*****


Kérdés megválaszolva. :D



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. júl. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 Hazardteam ***** válasza:
Nemis tudom. Láttam ilyen képeket mindenféle fennakadt szemű elvetemült erőszakos öregasszonynál. Asszem paradicsomot kell majd vigyorogva szedni kosarakba vagy ilyesmi. remélem lesz csípős ketchup is, bár szívesebben látnék csokifákat.
2012. júl. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy hallottam, hogy epret szednek a kosarakba, és pandamacik vannak körülöttük...

De amúgy mindkettő jó, nem? :)

2012. júl. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Hazardteam ***** válasza:

Nem. Az eperre rá lehet unni, a panda pedig, a közhiedelemmel ellentétben egy rendkívül kiállhatatlan állat, még a saját fajtársait sem bírja, néha összejönnek párzani, de aztán gyorsan el is húznak 50 km-re:)

Csokifa kell, vagy felejtsenek el:D Csokifa nélkül egy tapodtat nem mozdulok!

2012. júl. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
0%

Miért, a paradicsomra nem lehet ráunni? :Oo

Szerintem bármire rá lehet, ha túl sokat eszik belőle az ember. Nekem például a téliszalámira sikerült egyszer, miután Ausztriában 3 napig azt ettem egyfolytában... (Tudod, itthonról vittem, mert akkoriban még ott sokkal drágább volt a kaja.) :D

Egyszer pedig a banánnal jártam hasonlóan, csak nem emlékszem, milyen okból voltam banánkúrán... :P


A pandák pedig biztos meg fognak változni, hiszen a ragadozók is, nem? Merthogy az oroszlán együtt legel a báránnyal, ugyebár...


A csokifa jöhet szerintem is. :)

Lehetne külön-külön fa csokifajtánként. Mondjuk, ét-, mentolos-, grillázsos-, trüffelkrémes-, likőrös- stb.

Jut eszembe, Gianni Rodari Torta az égen c. könyvében egy ~ 100 méter átmérőjű torta jelent meg az égen, benne mindenféle finomságokkal... Ha jól emlékszem, pisztáciafolyó is volt. Azt nem tudom, igazi pisztácia-, vagy pisztáciafagyi-ízű, de ez utóbbi a valószínűbb.

Szóval, torta is kellene, mondjuk Fekete-erdő, túrótorta, meg gyümölcstorták minden mennyiségben. :)

Tiramisu nem kell, azt nem szeretem. Meg a túl geil csokisat és társait sem.


Van még ötleted? :)

2012. júl. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 Hazardteam ***** válasza:
Én nem vagyok ilyen mohó:) Megelégszem valami minpőségi német alpesi csokival, csak ne milka legyen. Amúgy meg paradicsom powa! Paradicsomital more powa!:)
2012. júl. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 lsandor ***** válasza:
37%
Prédikátor 1: 4-maga a Föld mint Bolygó sosem fog elpusztulni
2012. júl. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 lsandor ***** válasza:
37%
Illetve az Ézsaiás 65. fejezetében azokról az áldásokról olvashatunk, melyeket élvezni fogunk
2012. júl. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 szabolcs1988 ***** válasza:

Zsoltárok 37:11- a szelídek örökölni fogják a Földet.

(Ézsaiás 65:21-23) " Házakat építenek majd, és bennük laknak, szőlőskerteket ültetnek, és eszik azok gyümölcsét.  Nem úgy építenek, hogy más lakjon ott, nem úgy ültetnek, hogy más egye azt. Mert mint a fának napjai, olyanok lesznek népem napjai, és kezük munkáját teljesen javukra fordítják választottaim.  Nem fáradnak hiába, nem veszedelemre szülnek, mert Jehovától megáldott utódok ők, leszármazottaikkal együtt."

2012. júl. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!