Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában mit írnak arról,...

A Bibliában mit írnak arról, hogy mi -isten szándéka velünk és a Földdel?

Figyelt kérdés

2012. júl. 6. 17:28
1 2 3 4
 31/32 eric_one ***** válasza:
100%

Szabolcs1988-nak!


2 hónap után sikerült válaszolnod, nem sietted el! :-))))


Ezt írod:

"eric_one -nak

En meg sehol nem olvastam a bibliaban hogy uj univerzum lenne. Meg a jelenesek konyveben sem. Elmondanad nekem mi alapjan jutottal erre a kovetkeztetesre<"

Akkor a Jelenések könyve 21.1-2 ajánlom neked mely így szól:


"1Ezután újra láttam. Új Ég és Új Föld* tűnt elő, mert az első ég és az

első Föld eltűntek, és tenger sem volt többé. 2Láttam, hogy a Szent

Város, az Új Jeruzsálem* leszállt a Mennyből, Istentől. Olyan volt, mint egy menyasszony, akit a férje számára öltöztettek fel menyasszonyi ruhába, és ékszerekkel ékesítettek. 3Majd erős hangot hallottam a Mennyből, amely ezt kiáltotta:

„Isten otthona most már az emberek között van. Ezentúl Isten

együtt lakik az emberekkel, akik népévé lesznek. Ő maga lesz velük,

Istenükké lesz, 4és minden könnyet letöröl a szemükről. Nem lesz többé

halál, nem lesz több gyász, sírás és fájdalom, mert a régi dolgok elmúltak.” !!!!!


Az egész Biblia erről szól, és erre mutat. Különösen Jézus Krisztus föltámadása, hiszen az egy új világba való belépés kapuját jelenti.

Az újjáteremtés szükségszerűsége nem az Újszövetségben fogalmazódott meg először, hanem korábban, és kikerülhetetlensége már akkor nyilvánvalóvá vált, amikor az ember és a világ elbukott, a bűn és a halál hatalma alá esett. Néhány ige csupán amely erről szól:


„Mert a teremtett világ sóvárogva várja az Isten fiainak megjelenését. Mert a teremtett világ hiábavalóság alá vettetett, nem önként, hanem azért, aki az alá vetette, azzal a reménységgel, hogy maga a teremtett világ is megszabadul a rothadandóság rabságától az Isten fiai dicsőségének szabadságára. Mert tudjuk, hogy az egész teremtett világ egyetemben fohászkodik és nyög mind idáig.” (Róm 8:19–22)


A próféták már az ószövetségi írásokban is jó előre figyelmeztettek arra, hogy Isten új világot fog teremteni: „Mert ímé, új egeket és új földet teremtek, és a régiek ingyen sem említtetnek, még csak észbe sem jutnak” (Ézs 65:17).

Mikor az egek és a Föld újjáteremtése megtörténik, a régiekre senki nem fog emlékezni.


„Mert mint az új egek és az új föld, amelyeket én teremtek, megállnak énelőttem, szól az Úr, azonképpen megáll a ti magvatok és nevetek” – folytatja Ézsaiás (Ézs 66:22). A próféta itt is megígéri, hogy Isten új kozmoszt, új univerzumot fog teremteni. Izraelről is beszél: Izrael magva megáll Őelőtte, és az Izrael név is megmarad.


Az Újszövetségben Péter apostol is világos kinyilatkoztatást ad a világmindenség újjáteremtéséről: „Az Úr napja pedig úgy jő majd el, mint éjjeli tolvaj, amikor az egek ropogva elmúlnak, az elemek pedig megégve felbomlanak, és a föld és a rajta lévő dolgok is megégnek. Mivelhogy azért mindezek felbomlanak, milyeneknek kell lennetek néktek szent életben és kegyességben, akik várjátok és sóvárogjátok az Isten napjának eljövetelét, amelyért az egek tűzbe borulva felbomlanak, és az elemek égve megolvadnak! De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, amelyekben igazság lakozik. Annak okáért, szeretteim, ezeket várván, igyekezzetek, hogy szeplő nélkül és hiba nélkül valóknak találjon titeket békességben.” (2Pt 3:10–14)


Kedves Szabolcs! Isten mindent kijelentett nekünk az üdvtörténetével kapcsolatosan a Szentírásban. Ezért csodálatra méltó Istenünk van, Ő írja a történelmet, és a jövőt is csak Ő tudja, de mindezt megosztotta velünk.

2012. okt. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=4CtSxEqNJpk&feature=related

Hala a mi Istenunknek hogy egy uj eget es uj foldet teremt majd es ez a vilag elmulik.

2012. okt. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!