Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, mit gondoltok...

Jehova tanúi, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy ti teljesen ugyanolyan vallásos emberek vagytok, mint bármely másik vallásnak a tagjai. Például a katolikusok.

Tehát nem értem, hogy miért szóljátok le állandóan a vallásokat?

Szerintem csak igaz ember létezik, esetleg igaz hit. Na meg Isten.

Akkor mi ez a rengeteg össze-vissza változtatott szabály nálatok? Hibás Biblia fordítások?

Végülis nem zavar. Azt csináltok, amit akartok, mert Isten nem azt nézi, hogy tanú vagy-e vagy sem (honnan jött ez a 144.000 -es baromság?).

Elég erősen támadjátok a többi vallást. Miért lennétek ti az igazaik?

Az igazi vallás nem az emberi dolgokban hisz, hanem a lélek tisztaságáért küzd. A kereszténység egy életmód, melynek alapja a szeretet és igazság.

Bocs, nem kötekedni írtam ki a kérdést. De néha úgy érzem, hogy ha pl. a vatikán felrobanna, ti ennek örülnétek.

(és nem amiatt a demagóg szövegek miatt, amit néhány ateista vagy más prédikál). Vagy tévedek?



2012. okt. 4. 16:44
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
55%

Vidiripi


Kérdező!


"Úgy gondolom, hogy ti teljesen ugyanolyan vallásos emberek vagytok, mint bármely másik vallásnak a tagjai. Például a katolikusok."


Nem egyáltalán nem olyanok mint a katolikusok sőt ha a katolikusokat összehasonlítod pl a reformátusokkal illetve egyéb egyházakkal akkor rájössz hogy hatalmas különbségek vannak. Nem az emberek hanem az egyházak között.



Jelenések 14:1 És láttam: íme, a Bárány ott állt a Sion hegyén, és vele száznegyvennégyezren, akiknek a homlokára az ő neve és Atyjának a neve volt felírva.


"Elég erősen támadjátok a többi vallást. Miért lennétek ti az igazaik?

Az igazi vallás nem az emberi dolgokban hisz, hanem a lélek tisztaságáért küzd. A kereszténység egy életmód, melynek alapja a szeretet és igazság."


Kitűnő megállapítás! A kereszténység egy életmód.

Igaz vallás szerintem se létezik csak út van amelyről Jézus beszélt.

Jézus vezet az Atyához nem a vallás. De szükség van a keresztény gyülekezetekre ez vitathatatlan.


János 14:6 Jézus így válaszolt: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.

Máté 7:13 "Menjetek be a szoros kapun! Mert tágas az a kapu, és széles az az út, amely a kárhozatba visz, és sokan vannak, akik azon járnak. 14 Mert szoros az a kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik azt megtalálják."



Zsömle!


"Tulajdonképen mi nem támadunk senkit, mert a háború nem a mi feladatunk.

Talán azért gondolnak sokan támadásra, mert a biblia tanításai nem egyeznek."


A támadás alatt nem azt kell érteni hogy fegyverrel támadnak a tanúk bárkire is. Itt inkább a szóbeli támadást kell érteni alatta.

A Biblia tanításai egyeznek a gyülekezetek tanításai térnek el egymástól. Azzal most ne gyere hogy a Bibliára van alapozva a tanítás.

Mondj nekem egyetlen olyan keresztény felekezetet amelyik azt állítja magáról hogy NEM a Bibliára alapozza a tanítását.

2012. okt. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
37%

Akkor úgy írom, hogy a biblia alapján olvasottakat nem jól értelmezik.

Bocsánat

2012. okt. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 gyuszi860123 ***** válasza:
19%
sokszor emberek olyanrol akarnak velemenyt nyilvanitani amirol nem is tudnak semmit esetleg keveset.egyszeruen ezt nem ertem.144000 baromsag?ossze vissza szabalyok?kedves kerdezo en sem kotekedni akarok,de ez igy nem hellyes.nez utana a dolgoknak.144000 ahogy egy tanu is leirta benne van a bibliaban es a szerepuk is.az a nem lenyeg h valaki meg e van keresztelve avgy nincs.jezus parancsba adta tanitvanyainak:menjetek tegyetek tanitvannya mindekit aztan kereszteljetek meg oket.amugy a biblia tobb hellyen is irja h ti vagytok az en tanuim ez jehova kijelentese.meg olyat is ir h nepem majd nevemrol neveztetik.meg a keresztenyseg maga nem csak egy eletmod,ahol mindegy melyik felekezethez tartoyunk mert akkor jezus nem mondta volna h kevesen fognak oda tartozni,utalni fogjak oket,uldozni fogjak stb...es igen szabalyok vannak mert isten magat feltekeny istenkent irja le aki kizarolagos odaadast var el.es igen is megkoveteli h imadjuk ot,mikeppen.aki megkeresztelkedik igen is a tanuja lesz mert indittatast fog arra erezni h tanuskodjon rola masoknak,ismertesse meg mindenkivel mi az igazsag istenrol......amugy meg nem vok tanu
2012. okt. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Vidiripi


gyuszi860123!


Érdekes ez a név dolog. Ezek Jézus szavai de már a feltámadása után intézte e szavakat a tanítványaihoz.


Cselekedetek 1:8 Ellenben erőt kaptok, amikor eljön hozzátok a Szentlélek, és tanúim lesztek Jeruzsálemben, egész Júdeában és Samáriában, sőt egészen a föld végső határáig."


Lukács 24:47 és hirdetni kell az ő nevében a megtérést és a bűnbocsánatot minden nép között, Jeruzsálemtől kezdve. 48 Ti vagytok erre a tanúk.

2012. okt. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 gyuszi860123 ***** válasza:
0%
igy van kedves vidiripi.a lenyeg hogy mondta.
2012. nov. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Na de ki mondta ezeket a szavakat gyuszi860123?

2012. nov. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

"Mondj nekem egyetlen olyan keresztény felekezetet amelyik azt állítja magáról hogy NEM a Bibliára alapozza a tanítását."


Tessék:

Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyházára

:)

2012. dec. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Ez csak részben igaz ,mert használják a Bibliát de nem csak azt. Használják a Bibliát is. Az más kérdés hogy NEM csak a Bibliára alapoznak.


"A Biblia mellett még elfogadnak más írásokat szentírásnak, például a Mormon könyvét és nem tekintik befejezettnek a bibliai kánont. Így keresztényeknek tekintik magukat, de azt állítják, hogy nem tartoznak a katolikus, ortodox, vagy protestáns irányzat közé."

2012. dec. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
2012. dec. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

SOK vallásos ember nagy becsben tartja a saját hitét és vallásos hagyományait. De mi a helyzet akkor, ha ezek a hitnézetek nincsenek összhangban azzal, ami Isten Szavában, a Bibliában található? Jézus rávilágított, hogy milyen veszélyes, ha valaki emberi hagyományokat követ, amikor ezt mondta az akkori vallási vezetőknek: „érvénytelenné tettétek az Isten szavát a hagyományotok miatt”. Majd idézte Isten szavait: „Ez a nép ajkával tisztel engem, de a szíve messze eltávolodott tőlem. Hiába imádnak engem, mert emberek parancsait tanítják tanokként” (Máté 15:1–9; Ézsaiás 29:13).

Többre van szükség az őszinteségnél. Miért? Azért, mert egy személy lehet őszinte akkor is, ha téved. Tehát létfontosságú a pontos ismeret Istenről (Róma 10:2, 3). Ha szert teszünk erre az ismeretre, és összhangban cselekszünk azzal, amit a Biblia mond, akkor olyanokká tudunk válni, akikben Isten örömét leli (Máté 7:21). Igen, az igaz vallás helyes indítékokat, igaz hitnézeteket és igaz cselekedeteket foglal magában. Az igaz cselekedetek pedig azt jelentik, hogy egy személy nap mint nap Isten akaratát cselekszi (1János 2:17).

A Biblia nem támogatja azt a modern nézetet, hogy Istent többféleképpen lehet elfogadható módon imádni. Hiszen „e g y Úr, e g y hit” van — írja az Efézus 4:5. Jézus kijelentette: „szűk az a kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják. Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát” (Máté 7:13, 14, 21; lásd még: 1Korintusz 1:10).

Minden vallás elfogadható Isten előtt?

Bír 10:6, 7: „Izrael fiai újra azt cselekedték, ami rossz Jehova szemében, és szolgálták a Baálokat, az Astóret-képmásokat, Szíria isteneit, Szidón isteneit, Moáb isteneit, Ammon fiainak az isteneit és a filiszteusok isteneit. Elhagyták Jehovát, és nem szolgálták őt. Ekkor Jehova haragra gerjedt Izrael ellen.” (Ha valaki az igaz Istenen, az ég és a föld Teremtőjén kívül más személyt vagy dolgot imád, annak imádata egyértelműen elfogadhatatlan Jehova előtt.)

Márk 7:6, 7: Jézus „ezt mondta nekik [a zsidó farizeusoknak és írástudóknak]: »Találóan prófétált rólatok Ézsaiás, ti képmutatók, ahogy meg van írva: ,Ez a nép ajkával tisztel engem, de a szíve messze eltávolodott tőlem. Hiába imádnak engem, mert tanokként emberek parancsait tanítják.’«” (Függetlenül attól, hogy állítása szerint kit imád egy csoport, imádatuk hiábavaló, ha emberi tanításokhoz ragaszkodnak Isten ihletett Szava helyett.)

Róma 10:2, 3: „tanúskodom mellettük, hogy van bennük buzgalom Isten iránt, de nem pontos ismeret szerint; mert — mivel az Isten igazságosságát nem ismerték, hanem a magukét igyekeztek megerősíteni — nem rendelték alá magukat az Isten igazságosságának.” (Lehet, hogy az embereknek megvan Isten írott Szava, de nem ismerik pontosan annak tartalmát, mivel nem megfelelően tanították őket. Talán buzgóságot éreznek Isten iránt, mégsem azt teszik, amit Isten megkíván. Ugye nem tetszik Istennek az imádatuk?)

Igaz az, hogy minden vallásban van valami jó?

A legtöbb vallás valóban tanítja, hogy nem szabad hazudni, lopni és így tovább. De elegendő ez? Örömmel meginnál egy pohár mérgezett vizet, mert valaki azt bizonygatná, hogy a legnagyobb része víz?

2Kor 11:14, 15: „maga Sátán is folyton átváltoztatja magát a világosság angyalává. Egyáltalán nem nagy dolog hát, ha a szolgái is folyton átváltoztatják magukat az igazságosság szolgáivá.” (Itt arra kapunk figyelmeztetést, hogy nem minden Sátántól eredő dolog látszik utálatosnak. Az emberek félrevezetésére felhasznált egyik fő módszere a hamis vallások különböző formái, amelyek közül némelyiket igazságosnak tünteti fel.)

2Tim 3:2, 5: „az emberek [olyanok lesznek], akiknél megvan az Isten iránti odaadásnak egy külső formája, de erejére nézve hamisnak bizonyulnak; és ezektől fordulj el.” (Azokkal, akik társaink az imádatban, és vallják ugyan, hogy szeretik Istent, de nem törekszenek őszintén alkalmazni az életükben Isten Szavát, a Biblia tanácsa szerint meg kell szakítanunk a kapcsolatot.)

Az igaz vallás örök élethez vezet. A hamis vallás pusztulásba visz. Jehova nem akarja, hogy bárki is elpusztuljon, ezért mindenütt lehetőséget ad az embereknek, hogy tanuljanak róla (2Péter 3:9). Az tehát, hogy miként imádjuk Istent, élet-halál kérdése.

És nem leszolni akarjuk a vallásokat csak tájékoztatni szeretnénk az embereket, hogy vizsgálják meg a hitüket, hogy Isten elött elfogtaható-e vagy sem.

2014. febr. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!