Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, mit gondoltok...

Jehova tanúi, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy ti teljesen ugyanolyan vallásos emberek vagytok, mint bármely másik vallásnak a tagjai. Például a katolikusok.

Tehát nem értem, hogy miért szóljátok le állandóan a vallásokat?

Szerintem csak igaz ember létezik, esetleg igaz hit. Na meg Isten.

Akkor mi ez a rengeteg össze-vissza változtatott szabály nálatok? Hibás Biblia fordítások?

Végülis nem zavar. Azt csináltok, amit akartok, mert Isten nem azt nézi, hogy tanú vagy-e vagy sem (honnan jött ez a 144.000 -es baromság?).

Elég erősen támadjátok a többi vallást. Miért lennétek ti az igazaik?

Az igazi vallás nem az emberi dolgokban hisz, hanem a lélek tisztaságáért küzd. A kereszténység egy életmód, melynek alapja a szeretet és igazság.

Bocs, nem kötekedni írtam ki a kérdést. De néha úgy érzem, hogy ha pl. a vatikán felrobanna, ti ennek örülnétek.

(és nem amiatt a demagóg szövegek miatt, amit néhány ateista vagy más prédikál). Vagy tévedek?



2012. okt. 4. 16:44
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
És ti miért mondatok el minket mindenféle szarnak, hamis tanúnak, jehovistának? Egyetlen másik egyházat nem hallottam volna, hogy folyamatosan a gúnynevén neveznének még véletlen sem a normálison. Biztos ez is ilyen keresztény dolog amit ugye mi nem érthetünk, hiszen mi 'gyépés sátánisták vagyunk akik jókedvükben zaklatnak másokat'.
2018. máj. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Egyetlen másik egyházat nem hallottam volna, hogy folyamatosan a gúnynevén neveznének még véletlen sem a normálison."


Voltál te másik egyház tagja? És nem csak papíron hanem aktív tagja? Mert ha nem akkor az hogy te nem hallottál ilyet az nem jelenti azt hogy nem létezik.


"Biztos ez is ilyen keresztény dolog amit ugye mi nem érthetünk, hiszen mi 'gyépés sátánisták vagyunk akik jókedvükben zaklatnak másokat'."


Nem ez nem keresztényi dolog. Hanem EMBERI dolog. Ugye nem akarod azt mondani hogy csak és kizárólag a kereszténynek mondott országokban piszkálják Jehova tanúit?

Képzeld el az én egyházamnál szokás az hogy házaknál gyűlünk össze és ott tartunk igehirdetői alkalmakat!

És volt olyan időszak amikor kitalálták emberek hogy valami egészen más dolog zajlik abban a házban. Biztosan kitalálod miről van szó.

S itt jegyezném meg hogy a mai világban már nem hogy nem keresztények az emberek de még csak válásosak sem. Egyszerűen csak világiak. És nem csak Magyarországon hanem egész Európában. A többségről van szó csak hogy tiszta legyen a dolog. Szóval nem, egyáltalán nem "ilyen keresztény dolog" hanem emberi dolog.

És Jehova tanúinak nem kellene ez miatt nyavalyognia, hisztiznie, mert nem csak őket piszkálják hanem más egyházak, felekezetek tagjait is. És egyébként is ha tényleg tanulmányoznák a Bibliát Jehova tanúi - tisztelet a kivételnek - akkor nagyon is jól tudnák hogy pontosan erre kell számítaniuk. Hiszen meg van írva a Bibliába. Jézust is piszkálták. És ezzel csak azok a Jehova tanúi és/vagy vallásos keresztények nincsenek tisztában akik folyton erre hivatkoznak. De azt kell hogy mondjam hogy ennek így kell lennie ez a természetes.

Az iskolai csúfolódás ellen miért nem teszel? Azzal nincs problémád?

De nem csak Jehova tanúi gyerekeit pártold hanem az összes olyan gyereket akit piszkálnak az iskolában.

2018. máj. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Gyanúm beigazolódni látszik felőled.


De ha már így belekezdtél... igen tudjuk, hogy ez ezzel jár. Csak elég szemellenzős a kérdés erre reagáltam így, bármely más egyházat normálisan a nevén neveznek, mi a köztudatban is jehovás jehovista jehovák vagyunk. És akkor az úgy néz ki, hogy van a Mormon a Katolikus a Református a Baptista a Hit Gyülekezetes meg van a jehovista szerintem érezhető a degradálás.

Elnézést, hogy bátorkodtam szót emelni ez ellen.

Amit írtál nem új keletű, tőlem is megkérdezték, hogy van e motoszka est még nálunk.

Keresztények, igen, ugyan is vallás topicbam vagyunk és elmondható, hogy itt mindenki annak számít, de mi általánosságban nem keresztényként vagyunk elszámolva hanem sátánista, hamis prófétákként, csak az igazat írtam, ez nem nyavajgás, de egy idő után elege lesz az embernek és kiadja magából. Ez van ha napi szinten dobálják a sarat az emberre.

2018. máj. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Vidiripi


" És akkor az úgy néz ki, hogy van a Mormon a Katolikus a Református a Baptista a Hit Gyülekezetes meg van a jehovista szerintem érezhető a degradálás."


Igen van különbség ez igaz. De itt jegyezném meg hogy a tanúk tesznek is azért hogy ez így legyen.

Ugyan is vannak olyanok - és nem ez a jellemző - akik úgymond túlbuzgók a köznyelvben ezt úgy mondják hogy erőszakosak. És ezek az esetek sokkal jobban és gyorsabban elterjednek.

Amelynek egyik oka az hogy Jehova tanúi egy szélsőségesebb irányzatot követnek a többi egyházhoz viszonyítva. És nem, nem az életmódjukról beszélek. Hanem a szervezeti tanításokról.


"Amit írtál nem új keletű, tőlem is megkérdezték, hogy van e motoszka est még nálunk."


Na látod és ez nem csak Jehova tanúinál van így. Lehet hogy Jehova tanúi a legaktívabbak de az is tény hogy Jehova tanúi siránkoznak ez miatt a legtöbbet! De nem kellene.

1. Nincsenek ezzel egyedül mások is vannak hasonló helyzetben!

2. Ez a "természetes" jelenleg!


"Keresztények, igen, ugyan is vallás topicbam vagyunk és elmondható, hogy itt mindenki annak számít, de mi általánosságban nem keresztényként vagyunk elszámolva hanem sátánista, hamis prófétákként, csak az igazat írtam, ez nem nyavajgás, de egy idő után elege lesz az embernek és kiadja magából. Ez van ha napi szinten dobálják a sarat az emberre."


1. Akkor ne látogasd az oldalt hanem tudod kezelni az indulataidat! Szabad akaratod van! Miért hozol ésszerű döntéseket és tartasz szünetet? Ez csak és kizárólag a te hibád, mert ez ellen tudnál tenni de nem teszel. Hiszen van más lehetőséged.

2. Imában Isten elé kellene vinned ezt a problémát és kérni hogy szabadítson meg ettől! És ez lenne a legnagyobb és legkézenfekvőbb lehetőséged. Kérni Istentől hogy adjon neked nyugalmat a legnagyobb viharban is. (Számomra kérdés hogy miért nem találsz nyugalmat?)

3. Térj meg! Vagy is változtasd meg a gondolkodás módodat ezt illetően. (Hiszen nem erről szól a dolog?)


Az hogy sátánisták lennének Jehova tanúi az igen csak ritka megállapítás itt az oldalon.

Hamis próféta! Igen ez egy nagyon is gyakori vád. De soha nem értettem teljesen hogy Jehova tanúi miért veszik magukra. Mert ha a szervezeti felépítést nézem akkor ez csak és kizárólag a Vezető testületre lehet alkalmazni. Mert a mindenkori VT adja a szellemi eledelt és "prófétál" a maga módján. A tanúkat max azért érheti ez a vád mert terjesztik a hamis próféta üzenetét. Pedig már nem egyszer kiderült hogy tévedtek.

Amúgy hallom megint van terjedőbe egy világvége hullám Jehova tanúinál. Na persze ez még nem vetett nagy hullámokat de ha elterjed akkor megint lesz egy téves várakozás és csalódás.

2018. máj. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Nem agresszív módon gondoltam, hanem úgy általában.


Hja van. Gondolom te már nagyon várod azt az újabb csalódást amit egyes magánvélemények gerjesztenek. Én még mindig ahhoz tartom magam, hogy vagy megfogomvvagy nem fogom megélni a véget.

2018. máj. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Gondolom te már nagyon várod azt az újabb csalódást amit egyes magánvélemények gerjesztenek."


Igen várom! Mert hátha ez majd segít abban néhány embernek hogy felébredjen!

2018. máj. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Akkor most már tényleg nagyon kíváncsi vagyok milyen gyülekezetbe jársz?
2018. máj. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Jehova tanújaként úgy sem teheted meg tiszta és őszinte szívvel hogy eljössz közénk.

Egyébként miért akarod tudni? Miért vagy kíváncsi?

2018. máj. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Csak úgy. Azt már nem lehet? Te nagyon sok mindent tudsz/ tudni vélsz rólunk. Mi nekünk meg igazábol fogalmunk sincs, hogy te hova tartozol.
2018. máj. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Másfelöl pedig annyira magabiztosan kritizálsz minket (ahogy elnéztem csak minket) és tudod, hogy mi a jó, hogy ez már önmagában is felveti a kérdést.

Bár a meggyőződésed miatt elhiszem, hogy várod Jehova Tanúi pusztulását mint sokan mások is. Én a katolikus egyházzal és a hitgyülivel vagyok hasonló helyzetben, nyikván ahogy te sem én sem az embereknek akarok rosszat.

2018. máj. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!