Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, mit gondoltok...

Jehova tanúi, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy ti teljesen ugyanolyan vallásos emberek vagytok, mint bármely másik vallásnak a tagjai. Például a katolikusok.

Tehát nem értem, hogy miért szóljátok le állandóan a vallásokat?

Szerintem csak igaz ember létezik, esetleg igaz hit. Na meg Isten.

Akkor mi ez a rengeteg össze-vissza változtatott szabály nálatok? Hibás Biblia fordítások?

Végülis nem zavar. Azt csináltok, amit akartok, mert Isten nem azt nézi, hogy tanú vagy-e vagy sem (honnan jött ez a 144.000 -es baromság?).

Elég erősen támadjátok a többi vallást. Miért lennétek ti az igazaik?

Az igazi vallás nem az emberi dolgokban hisz, hanem a lélek tisztaságáért küzd. A kereszténység egy életmód, melynek alapja a szeretet és igazság.

Bocs, nem kötekedni írtam ki a kérdést. De néha úgy érzem, hogy ha pl. a vatikán felrobanna, ti ennek örülnétek.

(és nem amiatt a demagóg szövegek miatt, amit néhány ateista vagy más prédikál). Vagy tévedek?



2012. okt. 4. 16:44
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Másfelöl pedig annyira magabiztosan kritizálsz minket (ahogy elnéztem csak minket) és tudod, hogy mi a jó, hogy ez már önmagában is felveti a kérdést."


Ha azt írom hogy nem vagyok tagja egyik gyülekezetnek vagy egyháznak sem és akkor is ugyan ezt tenném akkor mi lenne a helyzet?

Azt miért nem tudod elképzelni hogy saját döntés alapján teszem amit teszek? Ez miért tűnik számodra annyira lehetetlennek? Azért mert erősen központosított szervezetnek vagy a tagja? Vagy talán tévedek?


"Bár a meggyőződésed miatt elhiszem, hogy várod Jehova Tanúi pusztulását mint sokan mások is."


Nem! Ez hazugság! Én ilyesmit nem írtam! És nem is várom Jehova tanúi pusztulását!

Én azt írtam hogy idézem: "...embernek hogy felébredjen!" Ezt várom!


"Én a katolikus egyházzal és a hitgyülivel vagyok hasonló helyzetben, nyikván ahogy te sem én sem az embereknek akarok rosszat."


Milyen érdekes! A 21. kommentben sérelmezed hogy Jehova tanúit mi mindennek elmondanak és nem a rendes nevükön hívják őket!

Erre te mit csinálsz! Azt írod hogy idézem: "hitgyüli" De az Hit gyülekezet!

Na látod ezért van amit sérelmezel. Mert az emberek azok emberek! Van aki rövidít van aki úgymond becéz, vagy igen gúnyol. A hitgyüli kifejezés is valami ilyesmi!

Egyébként igen egyetértek veled hogy mindkét egyházban felébredésre van szükség!

2018. máj. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Akkor vannak még csodák. Valamiben egyetértünk. :)

Hát nekem nagyon úgy tűnt, hogy azt szeretnéd, nyilván ha mi is Nagy Babilonhoz tartozunk mi is vele pusztulunk.

Azt mondtad háznál gyültök össze, ebből gondoltam, hogy valahova csak tartozol. Bár lehet független tanulmányozási csoport is.

Azért írtam úgy mert gyorsan gépeltem, de már megnyomtam a küldést, egyébként ők is szokták magukat gyülizni. És az még mindig nem ad más értelmet neki, legalább is úgy tudom.

2018. máj. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Én ezt így mondanám vagy így láttam tőlük: a többi vallás és a spiritualitás között állnak. Hirdetik a vallások hibás üzeneteit és a Biblia mögöttes igazságait elmesélik, mint a spiritualitás. Én spirittel foglalkozok és ezzel nagyon egyet is értenék velük. De mégis ugyanúgy istenhívők és utcákat járva próbálnak téríteni mindenkit a saját igazukra, tehát valójában ez sem a helyes út. Én is bedőltem nekik úgy, hogy "valójában mit hirdet a Biblia". De amíg mennybéli Istenről és nem a saját Istenünkről hirdetnek, addig az én szememben egyenlőek az álszent vallások hirdetőivel. Már elnézést kérek. Mondhatnám, hogy mindenkinek a spirit lenne megírva és terjeszteni kéne. Viszont ilyen hirdetés soha nem is lesz megoldás, mert csak taszítja az embereket.
2018. szept. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!