Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Trinitáriusok! Ezt most hogy...

Trinitáriusok! Ezt most hogy gondoljátok?

Figyelt kérdés

Övé egyedül a halhatatlanság, aki megközelíthetetlen világosságban lakik, akit az emberek közül senki sem látott, és nem is láthat: övé a tisztelet és az örökkévaló hatalom. Ámen. (1. Tim 6:16)Ez az Atya Istenről szól.

Az Úr Jézus egyedül igaz Istennek nevezi: Az pedig az örök élet, hogy ismernek téged, az egyedül igaz Istent, és akit elküldtél, a Jézus Krisztust. (Ján. 17:3)

...

"Ő a láthatatlan Isten képe, az elsőszülött minden teremtmény közül." (Kol. 1:15) Ez meg Jézusról szól.

Mégis miért kell olyan cifra magyarázatokat adnotok az Istenségre, hogy "A Fiú öröktől fogva születik az Atyától és együttesen lehelik ki a Lelket"?



2012. okt. 23. 20:49
 1/8 A kérdező kommentje:
A háromsághívők, valamilyen keresztény lexikonban olvastam ezt a magyarázatot a Szentháromságra. Egyébként az összes keresztény egyház vallja az 1+1+1=1-et, amivel semmi bajom nem lenne, ha legalább biblikus lenne!
2012. okt. 23. 21:53
 2/8 Zsizsik666 ***** válasza:
0%
Értem. Mint a macskám. Van benne, vörös, fehér, rózsaszín, mégis egy, nem 3 van belőle (szerencsére). Vörös a szőre meg fehér, rózsaszín az orra, a tappancsa és a s.egge. Azthiszem. Azt nem néztem, szóval, lehet hogy akkor ez már nem trinitárius.
2012. okt. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem az összes keresztény vallja a szentháromságtant, ezt csak a nicea-konstantinápolyi hitvallású római államvallásból kinőtt ún. történelmi keresztény egyházak (katolikus, protestáns és görög-keleti irányzatok) hiszik.


A mormon keresztények például 1+1+1=3 -ban hisznek, az 1+1+1=1 helyett.


lásd.: www.jezuskrisztusegyhaza.hu

2012. okt. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Zsizsik666 ***** válasza:
0%
1+1+1=3 ahelyes szerintem, ha a macskámból indulok ki, tehát vallani kéne.
2012. okt. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Zsizsik666 ***** válasza:
22%

Mégsem helyes. Van szeme is, elfelejtettem, mert aludt.

1+1+1+1=1

Ezt kell vallani.

2012. okt. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Zsizsik666

Értelek. :)

2012. okt. 24. 16:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Olvasmány, több napra való:

[link]

2012. dec. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljes topic, lehengerlő:


Jézus "Isten"? Volt e olyan kijelentése ami esetleg ezt támasztja alá?

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..

2012. dec. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!