Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » VALLÁSOSOK! Megtennétek, hogy...

VALLÁSOSOK! Megtennétek, hogy megpróbáltok meggyőzni?

Figyelt kérdés
Ateistaként vitát kezdeményeznék. Az én álláspontom, hogy Isten egyszerűen nem létezik. Remélem, hogy egy hosszabb, minden részletre kiterjedő vitában elmondhatom majd, hogy miért nem. Kezdetben valaki leírhatná, ő miért gondolja úgy, hogy van.
2013. jan. 11. 18:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/85 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező én nem próbállak meggyőzni, mert nincs értelme. De amit te ide írtál, annak nem tudom mi értelme volt. Azon kívül, hogy elmondtad, hogy a tudomány semmit nem tud a világról. (ja, hogy az alapfelvetésed, hogy Isten nélkül történt minden és akkor mi győzzünk meg, hogy az Istentelen világba kell Isten)


Jót nevettem, bocs. De nem vitatkozom veled.

2013. jan. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/85 anonim ***** válasza:
50%

"tény hogy egyes helyeken nem létezik idő)

Hogyne. Öreg apád farka...

Én sem akartalak megbántani, csak erre nem tudtam mást írni.

2013. jan. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/85 Pietrosol ***** válasza:
100%

Hawking kérdésére nem válaszoltál,de nyilván nem véletlen hagyta ő is nyitva!Végső soron semmi mást nem csinálsz,minthogy elveted azt az elképzelést,hogy az univerzum maga egy óriás élőlény,amely saját maga számára alkot törvényeket és helyette azt mondod,hogy az univerzum egy élettelen óriás,amely nem alkotja a törvényeket,hanem a törvények eleve léteznek!Azt mondod:"Van az energia, ami a szó szoros értelmében egyenlő az anyaggal, és közben mozgat mindent"!A vallások azt mondják Isten van!Xenophanész azt mondja:“Fáradozás nélkül ráz mindent gondolatával.”


Nem alkotsz újat,sem meggyőzőt azzal,hogy kicserélsz szavakat és amit a vallások Istennek hívnak azt Energiának nevezed!Lehet,hogy ugyanarról beszélsz,csak az általad hozzátársított egyéni kép más!De azzal sem,hogy a vallások nézeteit nem fogadod el magyarázatként,míg azt,hogy:"A fizikai törvények - szerintem - azért olyanok, amilyenek, mert másmilyenek nem lehetnek." vagy a "Miért ne?",válaszokat igen!


Minden jót!

2013. jan. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/85 A kérdező kommentje:

Nem mondtam olyat, hogy a tudomány semmit nem tud a világról, de jó, és sokat mondó, hogy jót nevettél a tudományon. Elmondtam, én mit tudok, és azt, hogy mi lehet. De alapvetően vannak olyan végtelenül egyszerű érvek amire egy keresztény egyszerűen nem tud válaszolni:

Ha a világot muszáj volt valakinek teremtenie, Istent miért nem? Mert örökké volt? Akkor önmagában a világegyetem miért ne lehetett volna? Minek az Isten?


vagy...


Tényleg azt gondoljátok, hogy 10ˇ22 csillag még sokszor ennyi bolygóján lévő megszámlálhatatlanul sok élet és civilizáció még inkább megszámlálhatatlanul sok egyedeinek mindegyikét egyazon értelem figyelemmel tartja, egyenként, és törődik velük?


vagy...


Most komolyan, hogyan képzeled el Istent? Nem látod, hogy amiben hiszel, az egy 8 éves kisfiú, aki csak mert megtehette, csinált magának egy játékvilágot, amit össze-vissza szerkesztgetett anélkül hogy bármi értelme lenne az egésznek. Csak éppen unatkozott. Aztán ez a 8 éves gyerek játék közben mással sem foglalkozik, minthogy minden egyes szaros teremtményét, akinek annyira szürreális és buta elképzelései vannak mindenről, hogy az önmagában depressziókeltő, egyenként istápol, és terelget, mint a lemmingsben? Egyáltalán hogyan fogadhattok el akkora hülyeséget, hogy van valaki emberi testtel(mert különben hogyan unatkozhatna, hogy lehetnének érzelmei ha nem a megfelelő kémiai-fizikai folyamatok következményében?? Csak úgy??), és ez a magányos pszichopata annak ellenére hogy mindenkit lemészárol aki nem úgy gondolkozik ahogy ő éppen szeretné, meg legnagyobb örömét híveinek szívatásában leli, a legtiszteletreméltóbb lény?


vagy...


HAARP(nézz utána)

Azt hiszed tudatod van, és Isten a mindenható?

Olyannyira vagy te tudatos és egyéni, hogy a legutolsó megmozdulásodban is az ösztöneidre hallgatsz(nézd csak meg a mai "te is így szoktad?" posztokat, és döbbenj meg ahogy magadra ismersz), és gondolkodásra egyenesen képtelen vagy. Miért volna egy Isten, akit érdekel, hogy mi van azzal a szaros senkivel, aki tanulgatott, dolgozgatott, aztán anélkül hogy bármi maradandót, értelmeset tett volna, meghal, és amúgy 50 éven belül ember nem lesz aki akár csak egy emléket őrizne róla, nem hogy a nevét.

Olyannyira vagy te tudatos és egyéni, hogy gombok nyomogatásával robotként tudlak arra használni amire akarlak(ismét: HAARP), és úgy befolyásolom a gondolataidat, ahogyan akarom. Ahogy egyébként nagyon sokan megcsinálják veled már csak a marketingbeliek is.


vagy...


Isten. Aha. Miért is teszed amit mond? Mert különben megbüntet. Juhú de jó isten. "Teszed ami nekem tetszik, vagy az örökkévalóságig fogsz égni!"

"Nem engeded el a zsidó figuráimat? Na nesze megöltem egy csomó ártatlan elsőszülöttet, most merjél ellentmondani!"

"Elvettem a vagyonodat háháhá! Hiszel bennem? Igen? Nem hiszek neked, megölöm a családodat. Na mostmár hiszel bennem?? Még mindig nem hiszek neked. Kapsz egy jó kis halálos betegséget. NA MOST HISZEEEL??? Jóvan na, ne bőgjé', csak szívattalak."

"Te hallod szerintem te nem tisztelsz engem. Ne is erőlködjél szart se ér a szavad... Nem mintha nem lennék mindenható és nem látnék a fejedbe, hogy őszinte vagy-e, de azért menjünk biztosra és áldozd már fel nekem a fiadat, oks?"

"Hallod öreg, elk*rtam az egészet, rehostolok, jó? De te jófej voltál, maradhatsz, meg nem is akarok egyedül maradni sem újradizájnolni az állatokat, úgyhogy szedd már nekem össze őket légyszíves,csak 2-2-t aztán megint kezdődhet a móka!"


vaaagy...


Amit már többször említettem. Miért akartok egy bonyolult dolgot, amit bár nem fogtok fel, egyesek mégis folyamatosan - eredményesen - fejtegetik a valódi kilétét, egy még bonyolultabbal és felfoghatatlanabbal magyarázni, aminek még csak szemernyi valóságalapja, darab bizonyítéka sincs? Mert egyszerű így elintézni, lusták vagytok gondolkozni... "Miért gondolkozol mindenen, te hülye? Minden Isten miatt van és kész. Nah, jössz este az eretnekégetésre?"

2013. jan. 11. 21:44
 15/85 anonim ***** válasza:

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsig ;)


Isten nincs, nem is volt, nem is lesz

2013. jan. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/85 anonim ***** válasza:
jajj Dávid, már itt is te?
2013. jan. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/85 anonim ***** válasza:

Ettől még lehet egy mindenható. Nem feltétlenül az a valóság, aminek mi látjuk. Lenyomunk egy pár évtizedes műszakot lenn a mátrixban, aztán kint rájövünk, hogy nem az volt érték, amit gyűjtöttünk meg pátyolgattunk lenn, legyen az tudás (a mátrixról, amit valóságnak hittünk), javak, vagy vallás.


Aztán merülhetünk újra, míg le nem nyugszunk.

2013. jan. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/85 anonim válasza:
90%
Kedves kérdező! A butákat akarod meggyőzni, vagy az okosakat? Az okosak már tudják, a buták pedig sosem fogják. A buták lenéznek, mert okos vagy, de az okosak pedig nem fognak tisztelni a számukra átlagos gondolataid miatt. Konkrétan mi volt a célod ezzel a kérdéssel?
2013. jan. 12. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/85 anonim ***** válasza:
85%

HO-HO-HO-HOsszabb dolgot írok, de megkísérlem végleg lezárni vele az ilyen jellegű vitákat.


Javaslom döntőbírónak a matematikát, abban is a nem eldönthető kérdések tanulmányozását! Ez azt jelenti, hogy adott lehet egy elmélet (pl. a számelmélet, a halmazelmélet, az euklideszi geometria stb...), ekkor létezhetnek olyan kérdések, amiket magával az elmélettel nem lehet eldönteni. Példák: párhuzamossági-axióma, vagy kontinum-hipotézis.


Mit jelent ez, hogy nem lehet eldönteni? Azt, hogy az elmélet összes tételével, semmilyen logikai következtetésekkel nem lehet bizonyítani, de cáfolni sem.


Milyen gyakorlati következményekkel jár ez? Egyszerűen: feltehetjük, hogy az állítás igaz, és kapunk EGY elméletet. Feltehetjük, hogy az állítás igaz, és kapunk egy MÁSIK elméletet. Mindkettő ellentmondásmentes marad. Így lehetséges, hogy több különböző geometria létezik, például. A matematikusokat ez nem zavarja, hiszen a matematikában nem célkitűzés a gyakorlati relevancia, csak a logikai tisztaság.


Ott jönnek a gondok, amikor a valóságot próbálja meg az ember jellemezni, például egy elmélettel (például matematikaival). Ekkor jogos kérdés, melyik elmélet írja le a valóságot. Vegyük a teret! Melyik térgeometria írja le rendesen? A hagyományos, euklideszi? A Földön, kis sebességeknél, gravitációknál igen, az euklideszi geometria tökéletesen működik (a mérnöki tudományokban jelenleg is), de Einstein óta tudjuk, hogy pontatlan. Ezért a csillagászatban már más geometriát használnak. De egy hétköznapi embert ez nem érdekli, mert a relativitás elmélet hatásai olyan kis mértékben lesznek rá hatással, hogy életében nem fogja megkülönböztetni a sima euklideszi-geometriától. És akkor számára mindegy is, mi az igazság.


***


Amiért ezt végigvezettem: a világ végső kérdései nem eldönthetők.


A vallások és az ateizmus is egy-egy nem eldönthető kérdésre adnak választ. Ergo amíg élünk, addig soha semmilyen eszközzel nem fogjuk tudni bebizonyítani vagy cáfolni egyiket sem. (Itt most feltételeztem, hogy a vallásokról le vannak fejtve a 99%-uk, vagyis az olyan a sallangok, hogy Ádám és Éva, meg 7 napos teremtés, stb... amelyek egyenként cáfolhatók is lehetnek akár. A kereszténység számomra azt jelenti, hogy van egy Isten, aki létezik és "felelős" a világért. És pont.)


Ezek közül nem lehet dönteni. Mi a gyakorlati jelentősége: hogy az ateizmusból kijön EGY elmélet, a bibliából kijön egy MÁSIK, meg HARMADIK a Koránból, NEGYEDIK a buddhizmusból, ÖTÖDIK a hinduból stb... ugye van egy pár vallás. Mindkettő ellentmondásmentes, tehát helyes.


Mivel nem lehet gyakorlatban bizonyítani, sem cáfolni egyiket sem, ezért mindegyik használható, és a világunkon belül mindegyik működni is fog, mert nem lesz ellentmondás.


Ettől FÜGGETLEN kérdés, hogy az egyes vallásokba vetett hit mennyire serkenti az emberiség fejlődését, nyilván nem azonos mértékben. Az sem keverendő ide, hogy az egyes hitek mennyire hasznosak a gyakorlatban! Pl. az ateizmus által nyújtott világkép a természet megértését segíti, míg a kereszténység az erkölcsi kérdésekben rendelkezik gyakorlati jelentőséggel, hiszen elég hasznos ökölszabályokat ad.


De maga a vallás kérdésének eldöntésére csak meggyőző érveléseket lehet csinálni, bizonyítást nem. A hasznosságbeli eltérések nem vitathatók, de a végső kérdések nem.


SZÓVAL: mindenki válasszon olyan vallást magának, amit be tud fogadni, amiből a legtöbb előnye származik. Mindnek vannak lélektani és gyakorlati előnyei és hátrányai is. Okosan kell választani, mert ez a választás az ember gondolkodásmódjának legmélyére, és ezáltal a teljes életére, boldogságára és előrehaladására hatással lesz!

2013. jan. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/85 anonim ***** válasza:
49%

"VALLÁSOSOK! Megtennétek, hogy megpróbáltok meggyőzni?"

Én megrpróbálnálak, de hitetlenséged úgysem engedi látni a valót. Azt gondolod, hogy a tudomány, a természet megismerésének európai módja az egyetlen mód amin istent keresni lehet. Ezért te most is tükör által homályosan látsz. De ne aggódj, ha valóban készen áll elméd meg fogod hallani isten igaz üzenetét.


"Remélem, hogy egy hosszabb, minden részletre kiterjedő vitában elmondhatom majd, hogy miért nem."

Látod, elszomorít ez a hozzáállás. Úgy csinálsz, mintha nyitott lennél, de valójában a tagadás börtönébe zártad elméd. Imádkozom, hogy felnyíljanak lelki szemeid, és egy nap megtapasztald a való isten igaz szeretetét.


De, hogy ne mondhasd nem tettem hozzá semmit a vitához: személyes tapasztalatom alapján van isten, aki mérhetetlen bölcsessgével vezeti utunk. Persze nyilván van benned kétely: honnan tudhatom, hogy a személyes tapasztalatom isteni eredetű? Honnan tudom, hogy nem csak magam találom ki? Honnan tudom, hogy nem pl. a sátán jelenik meg isteni sugallatként? A válasz nagyon egyszerű, de mégis végtelenül bonyorult: amikor te fogod átélni az istennel való találkozást, akkor neked sem lesznek kérdéseid, benned sem lesz kétely, semmi más nem lesz, csak a mindent elsöprő bizonyosság a világot betöltő végtelen szeretet és bölcsesség jelenléte.


Most nyilván nyugatalan elmédben rengeteg kérdés kavarog, ezekre szívesen válaszolok! Tudom, hogy amit leírtam hihhetetlnül hangzik, de remélem hozzájárulhatok, hogy a te életedbe is beköszönhessen a végtelen áldás és boldogság.


Üdv,

Béla.

2013. jan. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!