Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » VALLÁSOSOK! Megtennétek, hogy...

VALLÁSOSOK! Megtennétek, hogy megpróbáltok meggyőzni?

Figyelt kérdés
Ateistaként vitát kezdeményeznék. Az én álláspontom, hogy Isten egyszerűen nem létezik. Remélem, hogy egy hosszabb, minden részletre kiterjedő vitában elmondhatom majd, hogy miért nem. Kezdetben valaki leírhatná, ő miért gondolja úgy, hogy van.
2013. jan. 11. 18:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/85 anonim ***** válasza:
Megpróbálom dióhéjban megfogalmazni az én álláspontomat.Szerintem a teizmusra való legfontosabb ok a világ komplexitása,gyönyörűsége,felfoghatatlansága és az emiatt egyes emberekben megszületendő és meglévő afféle művészi rácsodálkozás,a világ és a benne levő dolgok tisztelete,csodálata.Kétféle világnézet létezik.Az egyik az ateizmus mely kizárja a minket körülvevő dolgok létezésének értelmét,célját azzal magyarázva a lét kérdését hogy minden ami komplex s melyet mi megismerünk esetleg rácsodálkozunk szépségére a véletlen miatt olyan amilyen azaz ilyen ez a világ és ennek így kell lennie,nem kell keresni benne se az okot sem a célt sem az értelmet hiszen ezek a szavak és gondolatok csak az emberi elme termékei azaz mi csak viszonyítsuk a minket körülvevő világot a saját gondolkodásunkhoz semmi több ezért születnek elménkben hasonló gondolatok.A teizmus ennek a világképnek pont az ellenkezője mivel a teisták okot,célt,értelmet és értéket adnak ennek a világnak és annak ami benne történik.De mivel a teista ember nem a saját viszonyításában gondolkodik ezért ezeknek az okoknak valamiféle felsőbb képviselője kell hogy legyen így jelenik meg az Isten, afféle bíró,teremtő fogalma azaz egy olyan létező dolog mely ezt az értéket,okot,célt megadja a világ dolgainak s melyek felismerésével úgymond megajándékozza az emberi lényt,azaz képesek vagyunk látni az okot,célt és értelmet a hétköznapi dolgok mögött mivel ilyennek vagyunk megteremtve ezért vagyunk különlegesek hiszen ha nem is közvetlenűl de fel tudjuk ismerni Istent annak alkotásán keresztűl.Ez a teizmus alapja,ennek az alapnak az úgymond kicifrázásából születnek meg az istenképek, s mivel az emberek nem egyformán gondolkodnak és lássák a világot ezért a különböző vallások is.Azaz a vallásosság oka függetlenűl attól hogy milyen vallásról van szó mind egy forrásból ered ez pedig pont ez a rácsodálkozás.Olyan mint amikor két ember egy képet néz egy kiállításon, az egyik nem lát a képen semmit egy arcon és az azt kiszinező színeken kivűl a másik viszont képes meglátni benne a festő egész énjét és lelki világát, mondanivalóját.Ez a különbség az emberek között,hogy mindenki másképp interpretálja az őt körülvevő dolgokat,dehát ez is csak egy következő oka annak hogy mennyire külöleges és szép ez a világ a maga változatosságában.Természetesen azt hogy az ateizmus téves tanítás lenne vagy esetleg a teizmus lenne a helyes bebizonyítani nem lehet hiszen ahogy elmondtam mindkettő jogos alapokon áll és mindkettőnek megvan az oka és joga arra hogy létezzen,midkettő a világról alkotott gondolat,vélemény mely nem bizonyítható vagy cáfolható meg.Az hogy hogyan tekintünk erre a világra az kizárólag a mi döntésünk hiszen a sok nézet közűl nekünk kell eldönteni melyik áll hozzánk a legközelebb.
2013. jún. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/85 anonim ***** válasza:
Szerintem a vallás felesleges időpocséklás. hülyeségnek tartom mindegyiket.
2013. jún. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/85 anonim ***** válasza:

Vallásos vagyok és a válaszom:

Nem! Nem próbállak meggyőzni. Még arra sem méltattalak, hogy elolvassam a nézeteidet. Isten szabad akaratot adott az embereknek, abban hiszel amiben szeretnél. Én nem fogom ráderőltetni a vallásomat, mivel az nem egy bilincs, amit kényszerből kell viselni.

Konkrétan magas ívben szarok minden ateista fejére, sőt konkrétan mindenkiére. Nem térítek, nem vitázok, nem hurrogom le a másikat, szimplán bedugom a fülhallgatómat és zenét hallgatok. Nevezzetek nyugodtan rossz kereszténynek! Bizonyára az vagyok!:D:D

2013. jún. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/85 anonim ***** válasza:

Én Nem vagyok a vallások hive, mert mindegyik olyasmiről állítja hogy igaz amiről halvány gőze sincs, szóval csak sejtegetnek, de amit tanítanak csak mese, ami a babonaságnak és bigottságnak nyújt szabad utat.


DE!! viszont én tudom, hogy vannak Teremtők és pedig itt a Földünk alkotta és növelte, isteni Teremtő Energiák. Mert láttam" a valódi lét-minőségében és szembesültem mind kettő önmagukból alkotott Jelenésével. Félelmetes, és hihetetlenül erős Energiák.


szóval én nem gondolom, hogy vannak hanem tudom, hogy létezők, láttam mind kettőt, lélek fazonként. Csak nem kint valahol Univerzumban, ahova a vallások kihelyezték, hanem itt, a talpunk alatt a Földünkben és fölénk hajolva védi az életet.

2013. jún. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/85 anonim ***** válasza:

Kb. a feléig tudtam követni a válaszokat, és az utolsó 1-2 olvastam még el, úgyhogy bocsánat, ha olyat írok, amit már sokszor leírtak, de én sem bírtam ki, hogy ne írjak ide. És azért is bocsánat, hogy csak a kérdésre válaszolok, a hozzászólásokra nem.

Isten létezését nem lehet bebízonyítani annak, aki nem hisz benne, ahogyan azt sem lehet bebizonyítani, hogy nem létezik, azoknak, akik hisznek benne. Ahhoz, hogy higgy benne személyes találkozás kell vele. Amúgy szerintem bárkinek a létezését lehet tagadni, ha nem találkoztál vele személyesen. Mondhatod, hogy hamisítványok az iratai, a fényképe photoshop, stb. De, ha találkozol vele,... mondjuk, ha nagyon akarod még azután is tagadhatod.

Amúgy az én testvérem vakon született, féléves kora körül kezdett el látni. Orvosilag megmagyarázhatatlan. Egy ismerősöm, aki most egyetemre jár, holtan született, sokára sikerült újraéleszteni, sokáig azt hitték szellemi fogyatékos lesz. Nekem a csodák Istenről beszélnek.

Egyébként (most mégis 1-2 hozzászóláshoz válaszolva)benne van a Bibliában, hogy Isten neveti a bölcseket. (E világ bölcsessége ugyanis bolondság az Isten előtt. Mert meg van írva: „Megfogja a bölcseket ravaszságukban” "1Korinthus 3,20)

A másik: "Sőt azokat választotta ki az Isten, akik a világ szemében bolondok, hogy megszégyenítse a bölcseket, és azokat választotta ki az Isten, akik a világ szemében erőtlenek, hogy megszégyenítse az erőseket: és azokat választotta ki az Isten, akik a világ szemében nem előkelők, sőt lenézettek; és a semmiket, hogy semmikké tegye a valamiket;"(1Korinthus 1,28-29)

Még valami. Szerintem mindenki hisz valamiben. Vagy Istenben, vagy tudományban, stb. Az elektronokat sem látta senki, csak tudományosan bizonyították a létezésüket. Elhiszed, hogy a Nap egy izzó gázgömb, pedig senki nem vett még közvetlenül mintát belőle. Vagy, hogy milyen hatalmas a világűr, pedig nem jártad be soha.

És végül elhiszed, hogy van agyad, pedig még sohasem láttad, és jó esetben más sem. (Bocsi! :) ) De más emberekét igen, és te elfogadod, hogy ugyanúgy vagy "felépítve".

Amúgy ajánlom neked C.S. Lewis A végső ütközet c. művét (ami a Narnia krónikáinak a 7. kötete) Nagyon érdekes gondolatok vannak benne.

És véletlenül sem az volt a célom, hogy fellobbantsam a vitát!

2014. jún. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!