Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » VALLÁSOSOK! Megtennétek, hogy...

VALLÁSOSOK! Megtennétek, hogy megpróbáltok meggyőzni?

Figyelt kérdés
Ateistaként vitát kezdeményeznék. Az én álláspontom, hogy Isten egyszerűen nem létezik. Remélem, hogy egy hosszabb, minden részletre kiterjedő vitában elmondhatom majd, hogy miért nem. Kezdetben valaki leírhatná, ő miért gondolja úgy, hogy van.
2013. jan. 11. 18:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/85 anonim válasza:
Érdekes, hogy mindenki csak lezárni akarja a "vitát"...
2013. jan. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/85 A kérdező kommentje:

18. válaszoló kérdésére:

Nem gondolom, hogy minden vallásos buta, csak még nem gondolkoztak el azon, miben is hisznek(na jó aki 30 fölött még mindig, azt annyira már nem akarom meggyőzni). Én is hittem Istenben 10-12 éves koromig. Akkor voltam olyan szinten, azt hiszem, amiről sokan nem fejlődnek tovább. Számomra a keresztény egyenlő azzal aki felhívja a telejósdát és hisz a kóválygó szellemekben, miközben azt hajtogatja, hogy csak a Földön van élet. Ezek az emberek pedig még mindig túl sokan vannak, ami engem önmagában zavar.

20(Béla) - Tőled csak azt kérném, hogy meséld el részletesebben Istennel való találkozásodat.


Mindenkit pedig, aki egy csöppet hisz az istenében, arra kérek, hogy próbálja megválaszolni a legutóbbi hozzászólásomban feltett kérdéseimet(14-es hsz).


Nem gondolom, hogy le kéne zárni a vitát, hiszen épp a vita miatt kezdődött. Én szeretek vitázni.

2013. jan. 12. 13:01
 23/85 anonim ***** válasza:

Az a baj kedves Kérdező, hogy meg se próbálod megérteni. Így, mint mondtam, elég nehéz lesz meggyőzni. A 9-es válaszodban nekem reagáltál, de látszik, hogy meg sem értetted az idézetet, mert nem is akarod megérteni.


Szó sem volt arról, hogy az idézetben, hogy a kereszténységet az értelem vallásának nevezi. Az idézet a teremtő értelemről szól, tehát arról, hogy szerintünk az a logikusabb az, hogy értelmes értelmes dolgot alkot, mint az, hogy értelmetlen csinál értelmeset. Persze meglehet, hogy ez utóbbi az igaz, egyiket sem lehet 100%-ig bebizonyítani.

"Nem gondolom, hogy szempontnak kéne lennie az emberi méltóságnak, hogy fontos lenne, hogy mi "nagyok" legyünk. Nem gondolom azt sem, hogy van lélek, csak olyan tudat amit a genetika, a kor és az életünk során ért behatások, a környezet határoz meg."


Oké, rendben. Akkor nem kell védeni az emberi méltóságot, életet semmilyen szinten. De akkor ne legyünk szomorúak, vagy megdöbbentek akkor, ha valaki felkap egy stukkert és egy iskolában lemészárol 20 gyereket. Vagy valahol még több ártatlat. Ők csak egy halom gének voltak, semmi több.

Amúgy a kereszténység pont nem arról szól, hogy mi nagyok legyünk, ez egy elég téves gondolat. Az meg, hogy a "sötét középkor" mennyire hátráltatta a tudományt, arról meg azért nem érdemes vitát nyitni, mert elég csak minimálisan utánaolvasni történelmi szakirodalomban, és máris meg van cáfolva.

2013. jan. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/85 anonim válasza:
A kérdésen belül nekem is lenne egy kérdésem a vallásosok felé. Tegyük fel a példa kedvéért, hogy Isten létezik. Ha én imádkoztam az este azért, hogy ne essen bajom a másnapi külföldre utazásom során (mindezt autóval teszem) ámde egyszer csak egy személyautó átsodródott a sávba, amiben én haladtam, akkor Isten ilyenkor miért nem tesz semmit? Mert aki tesz valamit, az csak is én lehetek, mivel a kormány az én kezemben van. Akkor miért Istenhez imádkoztam előzőnap este, és miért nem önmagamhoz? Ha Isten vigyázna rám, nem jött volna az autó. Ha azt akarta volna, hogy meghaljak, kamion jött volna. Persze ezt lehet próbatételnek is nevezni, de ha Isten szeret, akkor miért játszik az életemmel? Vagy ha nem mentem át a próbán, akkor így jártam? Szerintem ezt egy ember sem tudná megtenni azzal, akit csak egy icipicit is szeret. Ha márpedig Isten megteszi, akkor mégis hogyan lehet benne hinni, és imádkozni hozzá, ha egyszerűen csak egy játék vagy neki? Arról már nem is beszélve, hogy Isten akármilyen szuper is lenne, nem lenne képes egyszerre odafigyelni minden autóra, és teljesíteni az öngyilkosságra készülő, és vele épp szemben jövő hosszú életre vágyó kívánságát. Ha pedig átrendezi az egészet, és épp mindig csak az hal meg aki megakart halni, akkor az emberek csak bábok lennének, és nem lennének véletlenek. Hacsak nem Isten is hibázik, de persze ez elméletileg kizárt dolog. Szerintem ez az egész csupán arról szól, hogy az emberek társat keresnek, de mivel nem találnak, ezért kitalálnak maguknak egyet. Normális esetben a képzeltbeli barátokat a gyerekek kinövik, de ahogy a kérdező is említette, sokan megragadnak egy szinten, és nem fejlődnek tovább.
2013. jan. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/85 anonim válasza:

Az én egyszerű gondolatmenetem a saját állításom bizonyítására csupán annyi, hogy ha a vallások alapvetően igazak lennének, akkor a valóság egységessége miatt ugyanazt állítanák, legalábbis az alapjaikban.

És mivel néhány egymásnak teljesen ellent mond, honnan lehetne kideríteni, hogy melyik a hiteles?


Mert hogyan lesz a hívő? Elég nagy részben a CSALÁD miatt, vagy esetleg a közösség közös hitét kezdi követni, amelybe beleszületett. És ez nem azt jelenti, hogy az az igaz, hanem szimplán ott nőtt fel, ahol ez népszerű vallás, a saját valóságára működik.


(A kreacionistáknak pedig azt tudom mondani, hogy bizonyára nem kell nekik új védőoltás az influenza ellen, mert ha nincs evolúció, akkor a mutálódott vírus kikerüli őket. Valamint rákban sem tudnak megbetegedni, mert az is evolúciónak tekinthető a sejt osztódása során bekövetkező genetikai mutáció miatt.)

2013. jan. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/85 A kérdező kommentje:
Így van. Újabb bizonyítéka annak, mennyire nem igaz a vallás, annak lokális természete. Lehetne vallási térképet is csinálni, annyira függ az emberek vallása attól, hol nőttek fel. Ami gyakorlatilag annyit jelent, hogy senki sem azért lesz keresztény mert átgondolta, és az szerinte a jó, hanem mert körülötte mindenki az, és így nevelték. Ugyanez az ember mást vallana és másért érvelne ilyen buzgón ha Izraelben vagy Indiában születik. De persze tökmindegy, mert Allah, Krishna vagy Jahve is pont ugyanúgy szarnának a fejére, mint a keresztény Isten:D
2013. jan. 13. 01:28
 27/85 anonim ***** válasza:
100%

"20(Béla) - Tőled csak azt kérném, hogy meséld el részletesebben Istennel való találkozásodat. "

Egy ilyen releváció szerű élményt egyrész szinte lehetetlen szavakba önteni, másrészt hozzászólásaidból kitűnik, hogy valójában nem a nyitott kíváncsiság vezérel mások vallásos meggyőződésének megismerésére. Életed tele van csalódottsággal, megtanultad, hogy csak magadra számíthatsz, senki nem segít, ha szükséged van rá. Ezért lenézed azokat, akik hittel rendelkeznek, de igazából a hívők nem olyanok, mint amilyennek látni szeretnéd őket, mert tudják, hogy "segíts magadon és az isten is megsegít". Nem várják a sültgalambot, akárcsak te, ők is mindent megtesznek céljaik elérésére, de veled ellentétben van egy végtelenül erős támaszuk. Nagyon sanjálom, hogy neked nem adatik ez meg, és életed nehéz pillanatibam egyedül maradsz.


"Ha én imádkoztam az este azért, hogy ne essen bajom a másnapi külföldre utazásom során (mindezt autóval teszem) ámde egyszer csak egy személyautó átsodródott a sávba, amiben én haladtam, akkor Isten ilyenkor miért nem tesz semmit? Mert aki tesz valamit, az csak is én lehetek, mivel a kormány az én kezemben van."

Te egy nagyon fiatal elme lehetsz. Nem vagy még elég tapasztalt ahhoz, tudd, életünk nagyon könnyen kerülhet olyan helyzetbe, ami nem tőlünk függ. Elég csak a mostani kormányzati szituációra gondolni: bárkit kirúghatnak az állásából mindenféle indoklás, vagy figyelmeztetés nélkül. Persze mindenkinek kormány van a kezében, és mindenki tudja kormányozni a maga is hajóját, de azt egyik kormányos sem látja át, hogy hová tart a flotta. Ez isten feladata és szerepe.


"ha a vallások alapvetően igazak lennének, akkor a valóság egységessége miatt ugyanazt állítanák, legalábbis az alapjaikban. "

Jó a logika, de feltételezi, hogy isten létezése esetén mindenkinek a maga valójában mutatkozik meg, és mindekinek ugyan azt az üdvözítő üzenetet mutatja meg. De ez, ha belegondolunk, akkor nem szükségszerű. Ha a világ számos táján mindenhol ugyan azt a vallást találnánk, akkor nem lenne szükség hitre, hiszen az egy olyan erejű bizonyíték lenne, ami előtt a legnyakasabb ateistának is meg kellene hajolnia. Hová lenne akkor az istenhit misztériuma? Istent csak a szívünkkel láthatjuk...


Üdv,

Béla

2013. jan. 13. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/85 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem helyes a kérdés. Csak akkor lehet valakit meggyőzni, ha objektívan áll a dolgokhoz. Te pedig már az elején leszögezted:ateista vagy és szerinted nincs Isten. Lehetőséget sem adtál a meggyőzésre, hisz kijelentésed egyértelmű. Ha vitázni akarsz más megfogalmazásban kell föltenni a kérdést. Tiszteletem.
2013. jan. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/85 A kérdező kommentje:
Emiatt a nagyon-nagyon értelmes és érdemes hozzászólás miatt újabb 1 napig nem tudom kiemelni a kérdést. Őszinte köszönetem...:D
2013. jan. 14. 17:05
 30/85 anonim ***** válasza:

"Szerintem nem helyes a kérdés."

Bizony mondom néked, nem kárbaveszett perc a kiábrándult lelkek visszaterelgetésére fordított idő! Mert aki az igaz úton jár könnyen rajta tartja a szemét, de aki

2013. jan. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!