Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » VALLÁSOSOK! Megtennétek, hogy...

VALLÁSOSOK! Megtennétek, hogy megpróbáltok meggyőzni?

Figyelt kérdés
Ateistaként vitát kezdeményeznék. Az én álláspontom, hogy Isten egyszerűen nem létezik. Remélem, hogy egy hosszabb, minden részletre kiterjedő vitában elmondhatom majd, hogy miért nem. Kezdetben valaki leírhatná, ő miért gondolja úgy, hogy van.
2013. jan. 11. 18:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/85 anonim ***** válasza:

Nahát, a technika ördöge útját állja az örömhírnek! :D LEmaradt a fél üzenetem:


"Szerintem nem helyes a kérdés."

Bizony mondom néked, nem kárbaveszett perc a kiábrándult lelkek visszaterelgetésére fordított idő! Mert aki az igaz úton jár könnyen rajta tartja a szemét, de aki már egyszer elhagyta százszon inkább követni fogja, mert tudja, milyen nélküle. :) Ezért ne legyen harag a szívedben testvér! Imádkozzunk inkább e tékozló fiú lelki üdvéért, és, hogy egyszer ő is átléhesse az isteni tapasztalást.


Üdv,

Béla

2013. jan. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/85 anonim válasza:
Béla! Ez amit írtál, nekem tetszik. Nem vagyok vallásos, és nem is az a része tetszett meg, ami a vallásról szól. Nekem erről a szerelem jutott eszembe, és ha belegondolok, talán a vallás és a szerelem között nem is olyan nagy a különbség. Persze lehet, hogy amiért ezt gondolom, sokak a pokolba kívánnak, nem tudom, de ameddig nem hiszek a pokolban, ez nem is igazán zavar. Azért gondolom a hasonlóságot, mert Istenben is van aki hisz, és van aki nem. Pont mint a szerelemben. Nem azt mondom, hogy mindenkinek a szerelme az Istene, de végül is majdnem, nem? Az ő kedvéért bármit megtennél, hiszel benne, gondolsz rá, bízol benne, és olykor rájössz, hogy mégsem ő az igazi, ezért úgymond vallást váltasz, és másban fogsz hinni, és megbízni. Szerintem sokaknak a hit nagyon sokat jelent, legyen ez Istenbe fektetett, vagy a szerelembe vetett hit. Persze ilyenkor nem a 2 hetes kapcsolatokra gondolok, hanem arra a szerelemre, ami sajnos sokaknak nem adatik meg. Lassan kezdek meglepődni a saját gondolataimon is, de azzal, hogy leírom, talán nem csinálok semmi rosszat. Istent nem látod, nem hallod, de azt mondják a vallásosok, hogy érzed. A szerelmed lelkét sem látod, vagy hallod, hanem csak érzed, és tudod, hogy igazat mondd-e, vagy nem, bántja valami, vagy nem, esetleg szeret-e még, vagy sem. Tehát szerintem mind a kettő egyfajta hit, de én csak a szerelemben hiszek. Nem ítélek el senkit sem a vallásos gondolatai miatt, mert szívesen meghallgatom, viszont a vallásos emberek viselkedése mindig is zavart, csupán azért, mert szabályok között élik az életüket, és nem is a szabályokkal van a baj, mert mindenkinek vannak szabályai, de a gondot abban látom, hogy ezek csak egyfajta követett szabályok, és nem saját érzések. Ha valaki úgy dönt, hogy nem ünnepli meg a szülinapját, szíve joga, de ha egy vallás miatt teszi mindezt, akkor nem azért csinálja, mert ő akarja, hanem mert mások ezt mondták neki. Szerintem ha valakit egy vallás irányít, az sosem jó, pont mint a szerelemnél, ha valakivel rosszul bánnak. Ha nem azt teszed, ami neked jó, akkor az se nem vallás, és se nem szerelem. Persze mindent el lehet fogadni, és még azt is gondolhatod róla, hogy ez mennyire jó neked, de mikor elmúlik a rózsaszín köd, rájössz, hogy mégis mit műveltél, és addigra már hiába bánod meg amit tettél. Ezért sem tartom jónak a gyónást, mert attól semmi nem lesz jobb, mert nem annak az embernek mondtad el, akivel rosszat tettél, és nem ő értett meg téged, hanem csupán egy pap, és Isten. Szerintem minden vallásos ember inkább a szerelemben bízzon, és akkor nem lenne ennyi magányos ember, és pláne nem társasmagányban élő, aki csak azért vett el valakit, mert megegyezett a vallásuk.
2013. jan. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/85 anonim ***** válasza:
38%
NEM!...mert az az ISTEN dolga, és meg is fogja tenni amint megfelelő érettségű lesz erre a te lelked (vagyis ENERGIÁD -ahogyan azt te nevezed -:), addig pedig nem vagy más, mint a sátán fattya, aki szereti csillogtatni az elméjét, amelyet ISTEN teremtett :O:O
2013. jan. 17. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/85 anonim ***** válasza:

" A szerelmed lelkét sem látod, vagy hallod, hanem csak érzed, és tudod, hogy igazat mondd-e, vagy nem, bántja valami, vagy nem, esetleg szeret-e még, vagy sem."

Azt hiszem ezzel megtaláltad a lehető legjobb analógiát, aminek segítségével talán mindenki el tudja képzelni, hogy milyen hívőnek lenni. Persze, mint minden analógia, ez sem tökéletes, de azért az alapelvet ügyesen szemlélteti.


Ahogy az orákulum mondta a mártixban Neonak:

"Elárulok neked egy titkot: kiválasztottnak lenni, olyan, mint ha szerelmes lennél. Senki sem tudja megmondani rólad, csak te tudod; az egész lényed – tetőtől talpig."

2013. jan. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/85 anonim válasza:

Szia!

Igazából erre magadban kellene keresned a választ..de ha így nem megy itt egy logikus érv:

Minden hatás ellenhatást vált ki. Az univerzum és minden benne levő maga egy hatás. Valaminek lennie kellett, ami mindezt létrehozta. Valami olyan alapvető, amit nem okozott semmi és ami aztán azt okozhatta, hogy minden más létrejöjjön. Ez a valami pedig Isten.Minden kultúrában az egész történelem során volt valamiféle törvény. Mindenkinek van lelkiismerete. A gyilkosság, hazugság, lopás és erkölcstelenség majdnem mindenhol el van utasítva. Honnan máshonnan jött ez a jó és rossz iránti érzék,ha nem a szent Istentől?


Engedj meg egy érvet Isten létezésére. Honnan tudom, hogy Isten létezik? Onnan, hogy beszélek vele minden nap. Nem a fülemmel hallom, ahogy válaszol, de érzem a jelenlétét, a vezetését, és tudom, hogy szeret, és hogy szükségem van a kegyelmére. Voltak az életemben olyan dolgok, amiknek az egyetlen lehetséges magyarázata Isten volt. Ő csodálatos módon megmentett és megváltoztatta az életemet, így nincs más választásom, mint elismerni az ő létezését és örülni neki. Önmagában egyik érvelés sem győzhet meg bárkit, aki nem akarja elfogadni ezt a fájdalmasan tiszta igazságot. Végülis Isten létét hit által kell elfogadni. A hit Istenben nem egy vak ugrás a sötétbe, hanem egy biztos lépés egy világos szobába, ahol már ott van az emberek nagy része :)

2013. jan. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/85 A kérdező kommentje:

Olvasd el kérlek az eddigi hozzászólásaimat. Kicsit hosszúak, de ígérem, megéri:)


Az egyikben megtalálod, de külön felteszem még egyszer:


Ha az Univerzumot mindenképpen teremtenie kellett valakinek, akkor Istent miért nem? Ha Isten mindig is lehetett, akkor az Univerzum miért nem? Sőt, melyik a valószínűbb: hogy egy legalábbis részben felfogható, de mindenképpen felfedezhető anyagi világegyetem volt mindig is, vagy egy olyan hatalmas értelem ami világokat tud létrehozni, és egyben felfoghatatlan? Na melyik a bonyolultabb, melyik a valószínűtlenebb?

Ajánlom Stephen Hawking legújabb 3 részes sorozatának első részét, amiben BEBIZONYÍTJA, hogy nincs Isten. (Címe: A nagy terv)

2013. jan. 17. 17:41
 37/85 anonim ***** válasza:

"Sőt, melyik a valószínűbb: hogy egy legalábbis részben felfogható, de mindenképpen felfedezhető anyagi világegyetem volt mindig is, vagy egy olyan hatalmas értelem ami világokat tud létrehozni, és egyben felfoghatatlan? Na melyik a bonyolultabb, melyik a valószínűtlenebb? "

Ahhoz, hogy egy valószínűségi vitában állást tudjál foglani, ismerned kell néhány paramétert. Te milyen paraméterek alapján tartod valószínűbbnek azt, hogy az univerzum mindig is létezett, mint azt, hogy isten teremtette? Kíváncsi vagyok a levezetésre. Azt, hogy melyik a bonyorultabb ugyancsak meg kellene valamivel indokolnod. És pusztán az, hogy valami bonyorultabb vagy egyszerűbb miképpen dönti el a vitát az egyik vagy másik irányba? Sehogy. Persze lehet hivatkozni Occam borotvájára, de az a természettudományok eszköze, egy hitelméleti vitában mit sem ér, ha a személyes tapasztalat az ellenkezőjét mutatja.


"Ajánlom Stephen Hawking legújabb 3 részes sorozatának első részét, amiben BEBIZONYÍTJA, hogy nincs Isten. (Címe: A nagy terv)"

Az a tolószékes fickó okos gyerek, sok mindent bebizonyított, de azt, hogy isten nem létezik, na, azt nem. Isten létezéséről neki sem lehet több információja, mint akármelyikőnknek.


Egyelőre elég rozoga lábakon áll a te "cáfolatod".


Üdv,

Béla

2013. jan. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/85 anonim válasza:
12%
Béla szerintem te inkább meg se szólalj! A kérdezőt kritizálni könnyű, de amit írtam, és neked címeztem, arra számítva, hogy majd írsz rá valami vallásosat, még csak egy mondatot sem válaszoltál. Csak állítod a lehetetlent, de megmagyarázni már nem tudod. A kérdező legalább minden esztelenséget ki tud védeni, de te csak kötözködni tudsz, és nem magyarázol meg semmit. #34 válaszoló legalább elmondta, hogy neki milyen érzés vallásosnak lenni, és ha ugyan nem is értek egyet még mindig a vallásossággal, a válasza tetszett, mert magyarázat arra, hogy ez így neki miért jó. Szerintem sokkal jobb lenne, hogyha a tények vitatása mellett, leírnád azt is, hogy neked ez így miért jó, mert még nem írod le, én például nem fogom megérteni, hogy akkor neked most miért nem mindegy, hogy vallásos vagy, vagy sem.
2013. jan. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/85 anonim ***** válasza:

Az előbbi válaszok alapján az itt felszólaló mind istenhívők, mind ateisták kb. 90%-a elég képmutató módon AGNOSZTIKUS viselkedést tanúsít, pl:


"Az a tolószékes fickó okos gyerek, sok mindent bebizonyított, de azt, hogy isten nem létezik, na, azt nem. Isten létezéséről neki sem lehet több információja, mint akármelyikőnknek."

"Isten nincs, nem is volt, nem is lesz"


Ez az abban való hitet jelenti, hogy az embernek soha nem lesz eszköze eldönteni ezt a kérdést. Ettől függetlenül egy nem agnosztikusnak is szerintem teljes joga van ahhoz, hogy békén hagyják, de ha ő akar másokat meggyőzni Isten létezéséről vagy éppen nem létezéséről, akkor ez az érvelés kevés.


És minden vita hova torkollik? Na hova? A felek egymás érveit leleplezik, mi marad mindkét félnek a legerősebb érve: "úgysem tudsz megcáfolni" - nem érdekel, úgyhogy kezetek csókolom! Bizonyítsd, hogy a tied igaz!


(Ne pedig "érveljetek" órákon át a Bibliában leírtak nagysága vagy éppen az egyházak képmutatása mellett. Igazi bizonyítékból nem több száz kell, elég egyetlen egy, amit a mai napig nem képes produkálni senki.)

2013. jan. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/85 A kérdező kommentje:
A Nagy Terv végén van egy egyértelmű bizonyíték, ahogy szerintem én is írtam többet, amik egyenként is elegek kéne legyenek. És itt nincsenek kölcsönös cáfolatok, engem például egyetlen istenhívő sem cáfolta meg. Az egyik kommentben direkt felsoroltam néhányat, amire azóta is várom a reakciót.
2013. jan. 18. 14:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!