Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » VALLÁSOSOK! Megtennétek, hogy...

VALLÁSOSOK! Megtennétek, hogy megpróbáltok meggyőzni?

Figyelt kérdés
Ateistaként vitát kezdeményeznék. Az én álláspontom, hogy Isten egyszerűen nem létezik. Remélem, hogy egy hosszabb, minden részletre kiterjedő vitában elmondhatom majd, hogy miért nem. Kezdetben valaki leírhatná, ő miért gondolja úgy, hogy van.
2013. jan. 11. 18:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/85 anonim ***** válasza:

Azt hittem arrol adsz linket, hogy hol talalhato MEGFIGYELHETO feregjarat, vagy esetleg hol csinaltak a tudosok feregjaratot laborban, vagy esetleg a NASA hol csinlaja a terhajtomuvet...


Egyebkent ti mindent elhisztek? Ha valamit le lehet vezetni papiron, akkor az egybol letezik, es holnaputan azzal megyunk a szomszed lakhato bolygora? Komolyan mondom, tisztara olyanok vagytok mint egy csapat hittanos. :-D

2013. jan. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/85 A kérdező kommentje:

Ha valami logikai hiba nélkül levezethető papíron, igen, az létezik. Egyébként maga az agnoszticizmus sem tetszik jobban a vallásosságnál. A vallásosok hisznek valamiben, és várnak a semmire. Te meg nem hiszel benne, de nem is vársz semmire, leéled az életedet és jólvan. Tehát haszontalan vagy. Nem akarsz fejlődést, nem gondolkozol, mert megállapítod, hogy lehetetlen és kész. Visszamaradott, ósdi mentalitás. És egyértelműen látszik, hogy nem hazudtál, amikor azt mondtad, nem nézel dokumentumfilmeket. Te egyáltalán sehonnan nem próbálsz meg tudást szerezni. Nagyon meglátszik.

Mondd csak, hiszel a fekete lyukakban? Nem, az túl nagy dolog... A medvékben. Hiszel a medvékben? Mert gondolom sosem láttál még csak a sok ezer buta tudós meg vadász mondja, meg a filmek amiknek semmi hitelük. A medve csak egy fikció lehet, nemde?

2013. jan. 25. 21:17
 63/85 anonim ***** válasza:
hát,mivel ezek tények, miért ne hinnénk bennük? amúgy is valószinübbek mint a mindenható...
2013. jan. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/85 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valami logikai hiba nélkül levezethető papíron, igen, az létezik."

Ne nevettesd ki magad! A papir barmt elbir, es nagyban korlatozva van az eppen aktualis ismereteink altal. Ha a jovoben talalunk feregjaratot, akkor vannak feregjaratok, de az is lehet, hogy felfedezunk egy olyan termeszeti torvenyt, vagy a modellek olyan iranyban finomodnak, hogy letezesuket kizarhatjuk. Fekete lyukakban sem azert hisznek a tudok, mert le lehet vezetni, hanem azert, mert talaltak. (Mondjuk a feketelyukakkal szember sokkal kevesebb elvi akadaly van, mint a feregjaratokkal... az, hogy azokon keresztul barhova lehetne utazni, szerintem egy tudos se gondolja komolyan)


"A vallásosok hisznek valamiben, és várnak a semmire. Te meg nem hiszel benne, de nem is vársz semmire, leéled az életedet és jólvan."

Te meg hiszel valamiben, amit ugyan ugy nem lehet bizonyitani... mivel vagy jobb, mint a vallasos?


"Tehát haszontalan vagy."

Nincs semmi okod arra, hogy buszke legyel a "logikus gondolkodasodra". Ez a kijelentesed semmilyen modon nem kovetkezik az elozo allitasodbol.


" Nem akarsz fejlődést, nem gondolkozol, mert megállapítod, hogy lehetetlen és kész."

Csak velelmezed, mikozben teljesen logikatlan kijelenteseket teszel. En igenis akarok fejlodest, de latom a korlatokat. Nyilvan te meg tul fiatal vagy, nulla tapasztalattal, nezed a NatGeo-t es azt hiszed, hogy tudsz valamit. :D


"És egyértelműen látszik, hogy nem hazudtál, amikor azt mondtad, nem nézel dokumentumfilmeket. "

Veled ellentetben en hiteles tudomanyos folyoiratokbol tajekozodom. Kritikusan szemlelek minden allitast es minden esetben utananezek a kijelentesek hitelenek.


"Te egyáltalán sehonnan nem próbálsz meg tudást szerezni. "

Nyilvan nem jottel ra, de en abbol elek, hogy tudast allitok elo. :-D Ugyanis kutatokent dolgozok egy kulfoldi egyetemen.


"Mondd csak, hiszel a fekete lyukakban? Nem, az túl nagy dolog."

Veled ellentetben en nem HISZEK a fekete lyukakban, hanem pontosan tudom, hogy mikor, hogyan fedeztek fel letezesuket, es hogyan zartak ki az egyeb versengo hipoteziseket a jelenseg magyarazatara. En nem csak egy dokumentumfilmet neztem a temarol... :)


"hát,mivel ezek tények, miért ne hinnénk bennük? amúgy is valószinübbek mint a mindenható..."

1) Honnan tudod, hogy mekkora a mindenhato valoszinusege?

2) Amit a tudosok kutatasai bizonyitanak, azokban nem ketelkedem. De itt a megfogalmazott allitasok 90%a minimum nem tudomanyos allitas, hanem egyszeruen fikcio, amit tudomanyosan gondolkodo ember nem fog komolyan venni. Nagyon sokat kell meg tanulnotok, hogy a sci-fi-ben meg tudjatok kulonboztetni a sci-t a fi-tol.

2013. jan. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/85 A kérdező kommentje:

Kutató vagy egy külföldi egyetemen. 3 lehetőség áll fent akkor.

- hazudsz

- a pézsmapockok szőrhullajtását tanulmányozod

- protekció


"Tudom mik a határok." Nem, nem tudod, ezt elég bátran merem kijelenteni. Ugyanezt mondták azok is akik pár évtizede kiröhögték a fekete lyukkal előrukkoló "idiótákat", meg akik kis embereket kerestek a megszólaló rádiókban, mert hát nem látták a rádióhullámokat. A hivatásos szkeptikusok szoktak ilyenek lenni, mint te, csak ők néha hoznak fel valós érveket. Elég hálátlan hivatás, mert mindent váltig tagadnak, de csak az esetek igen csekély hányadában lesz igazuk. Utána viselhetik az olyan kérdéseket, mint: Miért hátráltattad a dolgot? Miért tartod fel a fejlődést?


Agnosztikus vagy. Azt jelenti, hogy szabsz egy határt a fejlődésnek, ami VÉGTELENÜL BUTA dolog. Mindig is voltak ilyenek, de szerencsére nem mindenki. Ha mindenki olyan lenne, mint te, az emberiségnek nem létezne civilizációja, valahol a kőkorban lennénk. Ami megalapozott az megalapozott, a féregjáratok megalapozottak, olyannyira, hogy a tudósok döntő többsége, beleértve a legnagyobbakat is állítja a létüket, teljesen természetesnek veszi. Ahogy Higgs-bozonnal is ez volt. Tudták, hogy létezik, csak meg kellett találni. Időbe telt, de meglett. Így volt a marsi vízzel, így volt a heliocentrikus világképpel azelőtt, és így volt a fekete lyukakkal is. Tényleg érdekelne milyen kutató vagy, ha határt állítasz a fejlődésnek. Én egyébként ilyen gondolkodású kutatót sosem tűrnék meg, hamar kirúgnálak, bármit is csinálj. Meddig tud fejlődni az ember? Örökké élhet, szerves vagy szervetlen anyagból álló testben, szinte végtelen memóriakapacitása lehet, időben és térben is utazhat pillanatok alatt bármilyen távolságba, materializálhat bármit a hálószobájába agykontrollos letöltéssel. Ez a jövő, de nem fikció, nem megkérdőjelezhető. Tudod, érdekes belegondolni, hogy mit kell tennie élete során az embernek, hogy amit tesz, azt később mindenki nagyra értékelje? Mert te semmibe veszed Einsteint, Teslát, Hawkingot és ezernyi nálad egyértelműen tájékozottabb és értelmesebb embert. Nem is kell mindent mindenkinek elhinni, de azoknak akik bizonyítanak, egytől-egyig állítják és az emberiség krémjét képezik, azért már nem kéne minden szavukat kétségbe vonni. Kíváncsi lennék, megpróbáltad-e már értelmezni a féreglyukhoz kapcsolódó matematikai számításokat, vagy csak megkérdőjelezed tudatlanul. Az eddigi eredményeidre, mint kutató, szintén kíváncsi volnék.

2013. jan. 25. 22:10
 66/85 anonim ***** válasza:

"Agnosztikus vagy. Azt jelenti, hogy szabsz egy határt a fejlődésnek, ami VÉGTELENÜL BUTA dolog. "

Ne haragudj, de te meg a szavak jelentesevel sem vagy tisztaban. :)


"Utána viselhetik az olyan kérdéseket, mint: Miért hátráltattad a dolgot? Miért tartod fel a fejlődést? "

Az a baj, hogy a laikusok (mint pl. te) nem tudjak, hogy hogyan mukodik a tudomany. Nezik a NatGeo-t, es mindenfele teves elkepzelesuk tamad arrol, hogy mi is valojaban a kutatas, hogyan tortenik a tudomanyos elmeletek fejlesztese es elterjedese. Minden tudos leghasznosabb tulajdonsaga a szkepszis. Hogy nem hisz el csak olyat, amire alapos oka van. Mert te pl. elhiszed, hogy a NASA terhajtomuvet fejleszt.... mirt hiszed el? Kerlek linkelj be egy olyan NASA oldalt, ahol leirjak, hogy azt a cuccot valoban fejlesztik. En nem hiszem el, amig nem mutatsz ilyet. Neked ezt meselte valaki, lattad az ezoTV-n, mittudom en, de bekajaltad. Na, ki all kozelebb az igazsaghoz?


"Ha mindenki olyan lenne, mint te, az emberiségnek nem létezne civilizációja, valahol a kőkorban lennénk."

Te mivel vitted elore a civilizaciot, ha szabadna kerdeznem? Ne haragudj, nem latok benned nagy perspetivat, mert sem a szukseges tudas, se a keszseg a logikus gondolkodasra nincs meg benned... csak fantazialsz ossze-vissza... :D


"így volt a heliocentrikus világképpel azelőtt, és így volt a fekete lyukakkal is. "

Ugye tudod, hogy ez hulyeseg.... a helicentrikus vilagkep, kepzeld el, pont olyanok talaltak ki, akik nem hittek el mindenfele baromsagot, amit megprobaltak beadni nekik.... ketelkedtek az egyhaz igazaban, es ezert mereseket csinaltak, ami megallapitotta, hogy a fold a nap korul kering. Ezek szerint ugy veled, hogy Kepler es Galilei is haszontalan szkeptikus volt. :D Nem veszed eszre, hogy most te vagy az egyhaz es en aki az kerdezi, hogy oke, mit mutatnak a meresek? Hol a bizonyitek, hogy Jezus a vizen jart? Te meg mondod, hogy milyen maradi vagyok, mert nem hiszem el, hogy Jezus a vizen jart. :D


"Én egyébként ilyen gondolkodású kutatót sosem tűrnék meg, hamar kirúgnálak, bármit is csinálj. "

Szerencsere semmi hatalmad semmi felet es minden bizonnyal nem is lesz soha. Ha megis nyilvan eleg nagy g.ci fonok leszel, aki a sajat ideai alapjan csesztetne a beosztottjait, mit sem torodve a valosaggal.


"Örökké élhet, szerves vagy szervetlen anyagból álló testben, szinte végtelen memóriakapacitása lehet, időben és térben is utazhat pillanatok alatt bármilyen távolságba, materializálhat bármit a hálószobájába agykontrollos letöltéssel."

Rosszabb vagy, mint egy bigott vallasos. :D


"Mert te semmibe veszed Einsteint, Teslát, Hawkingot és ezernyi nálad egyértelműen tájékozottabb és értelmesebb embert."

Ember, te nem olvasod el amit irok? Nem fogod fel a mondatok jelenteset? Einstein volt a legboldogabb, amikor megfontoltak, hogy egy napfogyatkozas idejen megmerik a modellje elorejelzeseit. Ot is erdekelte, hogy igaz-e amit kitalalt. Es mindenki mast is... mindenki szkeptikus volt,senki nem akart elhinni semmit bemondasra. Nyilvan Einstein es a tobbi tudos mind maradi szkeptikus volt. :D


"Nem is kell mindent mindenkinek elhinni, de azoknak akik bizonyítanak, egytől-egyig állítják és az emberiség krémjét képezik, azért már nem kéne minden szavukat kétségbe vonni. "

Ez az, hogy amiket te mondasz, arra az egvilagon semmi bizonyitek nincs. Hoztal ide barmi bizonyitekot a NASA-s dologra? Semmit. A levegobe beszelsz, es besertodsz, ha nem esnek toled hasra... :D Kis durcas kisfiu.


"Kíváncsi lennék, megpróbáltad-e már értelmezni a féreglyukhoz kapcsolódó matematikai számításokat, vagy csak megkérdőjelezed tudatlanul."

Te nem tudsz olvasni? Nem irom le megegyszer, de valamit nagyon beneztel... legyszives idezd, hogy hol irtam azt, hogy ketelkedek a feketelyukakban.


"Az eddigi eredményeidre, mint kutató, szintén kíváncsi volnék."

Most kapnal egy linket, mit kezdenel vele? Semmit, fogadnek nem is tudsz angolul. :) Bar bebizonyithatod, hogy igen. :D

2013. jan. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/85 A kérdező kommentje:

Nem tudok társalgási szinten, de eléggé ahhoz, hogy megértsek egy akármilyen szöveget. Még mindig nem írtad le, mit kutatsz. A kért link: [link]


Nem a szkepticizmussal van a bajom. Ha én is elhinnék mindent, akkor vallásos lennék. Mert nekem senki nem mondta, hogy isten nem létezik.


Olvasd el az agnoszticizmus jelentését. Azt jelenti, hogy úgy gondolod, az ember sosem fogja tudni bebizonyítani isten létét vagy nemlétét. Vagyis határt szabsz a fejlődésének, ezt ne akard kimagyarázni.


Amit leírtam, hogy mi lesz, mind már most megvan elméleti szinten. Az emberi agy gép, az információ kinyerhető, tárolható, áthelyezhető. A test is gép, ha kiiktatod az öregedésért felelős gént, élsz amíg osztódnak a sejtjeid. Ha azt is, akkor élsz, amíg valaki le nem darál. A robot test nem sci-fi, csupán szervetlen anyagból álló váz és mesterséges érzékszervek. A materializálás a szobádba letöltött információkból szinté nem saját ötlet. Utánanézhetsz, ha érdekel.


Utolsó előtti idézeted. Nem fekete lyuk, FÉREGLYUK szerepel benne.


Most is főnök vagyok kisebb körben. Van egy játékfejlesztő csapatom, hamarosan céget alapítok. Hatalomra éhezem:)


Nem vagyok pszichológus, de egyértelműen látom az agnoszticizmusodból és a nevetségesen eltúlzott szkepticizmusodból, hogy neked csupán az számít, hogy a lehető legkevésbé se kelljen állást foglalnod, vagy véletlen egyetértened valakivel. Még mindig érdekelne, bizonyíték hiányában elfogadod-e a medvék létezését.

2013. jan. 25. 22:53
 68/85 anonim ***** válasza:

"A kért link: [link] figyelmesen elolvasod a cikket, illetve a hivatkozott gizmodo oldalt, illetve azt a NASA oldalt, amire mutat meglatod, hogy az egesz egy szemfenyvesztés... De ne legyen igazam. Ilyet ír: "White és más fizikusok olyan matematikai egyenleteket tanulmányoztak, amelyekből a tér-idő kontinuum felboríthatóságára lehet következtetni." Ennél messzebb szerintem nem is lehetünk... Majd ha azt a buborékot létrehozzák 2ns ideig, 3 atomos méretben, ami még kb. beláthatatlan messzeségben van. Szóval még akkor is beláthatatlan messzeségben lesz a hajtómű. Nem tudom, hogy figyelted-e a NASA elég nagy kakiban van: volt egy jópár olyan bejelentésük, ami hülyeség volt, egyfolytában csökkentik a kutatásra szánt pénzt... ez a hír egy segélykiáltás, hogy ne hagyják tönkremenni. :-(


"Nem a szkepticizmussal van a bajom. Ha én is elhinnék mindent, akkor vallásos lennék. Mert nekem senki nem mondta, hogy isten nem létezik. "

Ennek a mondatnak nincs értelme.


"Olvasd el az agnoszticizmus jelentését. Azt jelenti, hogy úgy gondolod, az ember sosem fogja tudni bebizonyítani isten létét vagy nemlétét."

Nem, az agnosztikus nem ezt vallja. Az agnosztikus azt vallja, hogy jelen pillanatban nincs elég információm, hogy eldönthessem, hogy van-e isten. Épen ezért nem jelentem ki, hogy nincs, mivel holnap leszállhat Gabriel angyal a Moszkva térre egy lángoló pallossal, és kiderül, hogy mégis van...


"Vagyis határt szabsz a fejlődésének, ezt ne akard kimagyarázni. "

Remélem a fenti válaszból látszik, hogy ez miért nem igaz.


"Amit leírtam, hogy mi lesz, mind már most megvan elméleti szinten."

De ez nem jelent semmit. elméleti szinten a XX. elején azt is levezették, hogy a marslakóknak milyen a társadalmi berendzkedésők, és milyen a kultórájuk, de a gyakorlat nem ezt követte.


"A test is gép, ha kiiktatod az öregedésért felelős gént, élsz amíg osztódnak a sejtjeid."

Ez egyszerűen megintcsak nem így van. Nincs öregedésért felelős gén. A sejtjeink életünk során károsodnak, bármit csinálunk is ellene.


"A materializálás a szobádba letöltött információkból szinté nem saját ötlet. Utánanézhetsz, ha érdekel. "

Tudom, hogy nem saját ötlet... benne volt a Star Trek-ben. De hol van? Hol történt olyan, hogy "információból", akár egy vízmolekulát szintetizáltak volna?


"Utolsó előtti idézeted. Nem fekete lyuk, FÉREGLYUK szerepel benne."

Bocs, nem figyeltem. Tehát a válasz: a féreglyukakhoz vezető matematikai modelek olyan kiindulási feltételekből vezethetők le, amik létezése nem bizonyított, de, mégha igazak lennének se lenne a féreglyukak létezése szükségszerű.


"Most is főnök vagyok kisebb körben. Van egy játékfejlesztő csapatom, hamarosan céget alapítok. Hatalomra éhezem:) "

Good luck. Milyen játékot fejlesztetek?


"Nem vagyok pszichológus, de egyértelműen látom az agnoszticizmusodból és a nevetségesen eltúlzott szkepticizmusodból, hogy neked csupán az számít, hogy a lehető legkevésbé se kelljen állást foglalnod, vagy véletlen egyetértened valakivel. "

Ez egy ellentmondás: valakivel való ellentmondás is egy állásfoglalás. Szkepticizmusom nem eltúlzott. Én nyitva állok mindenre, amire van bizonyíték.... de amíg nincs bizonyíték, miért kellene tényként kezelnem? És nem tudom, hogy miért kellene egyetértenem veled? Vagy ebből miért gondolod azt, hogy mással se értek feltétlenül egyet. Ezek a gondolatok egyszerűen nem következnek egymásból. De most a témánal maradva, egy ilyen fórumon minek írjam le, ha valamvel egyetértek? Ott a zöld kéz, rányomok. Akkor írok, amikor valamivel nem értek egyet.


"Még mindig érdekelne, bizonyíték hiányában elfogadod-e a medvék létezését."

Hogy érted azt, hogy "bizonyíték hiányában"??? Láttam egy csomószor medvét, minden fajtát. Erdélyben és a sziklás hegységben vadon is.... miért kellene kételkednem, hogy léteznek? Te még nem láttál élő medvét? :-D

2013. jan. 26. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/85 anonim ***** válasza:
Ha okos lennél mint ahogy hiszed kérdező akkor nem így fogalmaztad volna meg a kérdést. Ez egyértelműen vitára való felhívás. Egy olyan dolgot kérsz tőlünk amit te mint ateista már eldöntöttél magadban. Miért akarod hogy meggyőzzünk, csak nem hiányzik valami az életedből? Üresnek érzed, netán céltalannak? Nem csodálkozom. Én is így éreznék ha az életem a véletlenen mólna és különösebb értelme sem lenne az életemnek, csakis a túlélés a halálig. Szép kis életmód, és még te fikázol minket XD
2013. jan. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/85 anonim ***** válasza:

...a "tudós-ság" manapság messzevan a valóditól..a valódi tudos GÉNIUSZ, aki intuitívan közelíti meg a dolgokat, és kételkedni is mer magában, és a legtöbb géniusz vége az hogy felfedezi ISTEN LÉTÉT...:)


...mai tudosknak nevezettek (kutatók) olyan parányi részletkérdésekben vesznek el, amik nem teszik igazán lehetővé számukra azEGÉSZNEK a látását, ill. ha tudnak is róla, az általuk művelt részterület analizálása folytán csak eltorzult képük lehet a VALÓSÁGRÓL, mert csupán a saját részterületüket, és az azzal szomszédos részeket láthatják részleteiben, a többit még skiccként is alig...


...ezért a közmondás;"az ördög a részletekben rejtőzik"..


...analizálják és közben atomjaira szedik az ÉLETET, amely kihúny az analizálás alatt, elfolyik markukból az ÉLET...a géniuszok tudják , fölfedezik ezt, azért géniuszok...ám a többiek az emberiség számára hasznos részművelői csupán a tudományoknak...de valójában, az ő életük hiábavalóság önmaguk számára...


...aki képes és tud nagyobb léptékekben is LÁTNI, gondolni, az már több , aki mer is, aki intuícióját használni is tudja-akár, ha csak fantazmagóriának is hívja a botor, azt amit "fantáziál" az ilyen, mégis nagyobbat adhat,az összes bolondságával is az emberiségnek...

...tekintsétek csak Vernét, vagy Welst..ők scifi szerzők, és mit ád az ISTEN, nem meg is valósultak és valósulnak az ő fantazmagóriáik???...talán épp az ő fantazmagóriáik indítottak kutatásra más elméket, hogy aztán megvalósulást nyerhessenek..:)...nem tudjátok, miként is működik a VILÁG, és mekkora szerepe van abban a fantáziának nevezett intuíciónak...:)..még akkor is ha azok művelői nem hisznek aTERMTŐ LÉTEZÉSÉBEN, és abban, hogy minden tudás,és BÖLCSESSÉG TŐLE származik :)

2013. jan. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!