Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » VALLÁSOSOK! Megtennétek, hogy...

VALLÁSOSOK! Megtennétek, hogy megpróbáltok meggyőzni?

Figyelt kérdés
Ateistaként vitát kezdeményeznék. Az én álláspontom, hogy Isten egyszerűen nem létezik. Remélem, hogy egy hosszabb, minden részletre kiterjedő vitában elmondhatom majd, hogy miért nem. Kezdetben valaki leírhatná, ő miért gondolja úgy, hogy van.
2013. jan. 11. 18:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/85 anonim ***** válasza:

Kérdező: „Ha az Univerzumot mindenképpen teremtenie kellett valakinek, akkor Istent miért nem? Ha Isten mindig is lehetett, akkor az Univerzum miért nem?”


Te miért gondolod, hogy ember létedre mindent felfoghatsz?


A kérdésed nem bizonyítja, hogy nincs Isten.

2013. jan. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/85 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy mindent felfoghatok. De hogy jön bárki ahhoz, hogy olyasmit állítson aminek éppen az a lényege, hogy még ő maga sem foghatja fel? Nem foghatja fel, mégis állítja.

Másrészt elképzelhetőnek tartom, hogy a logikus gondolkodás egy olyan dolog ami vagy van, vagy nincs. Ha van, fel tudod fogni a dolgokat, még ha nem is feltételen tudsz te magad rájönni. Ha nincs, akkor te valszeg vallásos vagy. Írtam is, hogy én sem tudom egyelőre felfogni az idő nemlétét a feketelyukak belsejében vagy az ősrobbanás előtt, sem azt, hogyan képes az elektron egyszerre több helyen lenni, és hogyan befolyásolja a viselkedését pusztán az, hogy meg van-e figyelve. De nem gondolom, hogy soha nem is tudom majd felfogni.

2013. jan. 25. 15:45
 43/85 anonim ***** válasza:

„Nem gondolom, hogy mindent felfoghatok. De hogy jön bárki ahhoz, hogy olyasmit állítson aminek éppen az a lényege, hogy még ő maga sem foghatja fel? Nem foghatja fel, mégis állítja.”

Én is pont ezt mondom. Nem foghatod fel, mégis azt akarod bizonygatni, hogy nincs Isten.

2013. jan. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/85 A kérdező kommentje:
Óh de, Isten létezése közel sem olyan nagy volumenű dolog, hogy egyszerű logikával ne lehessen megcáfolni. Nála sokkal nagyobb dolgok azok, amik hosszabb kutatást és erősebb elmét követelnek. Második oldalon írtam pár olyan kérdést melyek egyenként is megcáfolják Isten létezését.
2013. jan. 25. 16:55
 45/85 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező hinni Istenben, Jézus tanításaiban. Ha te abban hiszel, hogy te pusztán egy materiális lény vagy aki születik, majd néhány évtized után elpusztul, s nem kell morális szabályoknak megfelelned a büntetőjogi kategóriákon felül… legyen mindenkinek hite szerint. De aztán ne reklamáljál, ha mások az örök életre mennek.
2013. jan. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/85 anonim ***** válasza:

kérdező!


HIT által képes csak eljutni az emberi elme arra, hogy fölfogja, mert akkor az elme korlátai lehullanak (persze kegyelemből, mert az emberi elme erre a fizikai síkra, annak információinak felvételére vannak beállítva a TEREMTŐ akaratából, éppen azért hogy HIT által közelíthassük meg az Ő IGAZSÁGÁT, amihez a léleknek igen fejlettnek, (vagyis tisztának) kell lennie-ezért kap Jézus KRISZTUSTÓL Szentlelket az aki ŐT hívja MEGVÁLTÓJÁUL...:)..és csakis ekkor oldja föl a kegyelem az elme korlátait, és ez fogja lehetővé tenni fölfogni azokat a korlátolt elmével fölfoghatatlanokat...:)

2013. jan. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/85 A kérdező kommentje:

45.

Én éppen úgy gondolom, hogy ti, a vallásosok vagytok azok akik élnek, tanulnak, dolgoznak, elpusztulnak és az örök feledésbe merülnek. Nem is tudom hogyan képzelitek, hogy majd fent találkoztok 100.000.000 homo sapiens sapienssel, neandervölgyiekkel meg homo erectuszokkal, és majd a széttrancsírozott fejű kutyák ugrálnak titeket körül meg a sok megfőzött csirke. Vagy csak a homo sapiens sapiensnek van joga a mennybe jutni?

Az egyetlen dolog ami örök életet adhat, az a tudomány. Én is vágyom rá, csak nekem van is esélyem elérni. Géntudomány, robotika, nanotechnológia. Ezernyi lehetőség az örök életre, de a túlvilág nincs közöttük. Értelmetlenül és bután éltek és haltok meg. Hisztek a nemlétezőben és határok közé szorítjátok önmagatokat, de a végén úgyis csak humusz lesz belőletek.

2013. jan. 25. 18:22
 48/85 A kérdező kommentje:

arjuna

Ezt honnan szedted? Mondta neked egy részeg prédikátor, anyukád amikor azt kérdezted 6 évesen, hogy meg fogsz-e halni, vagy saját elmélet?

2013. jan. 25. 18:23
 49/85 anonim ***** válasza:

Szia !



Nem vitatkozom veled

Néhány érdekes tény: A föld a naptól számított 3. bolygó bizonyos forgási sebességgel (tömegvonzás törvénye) nem forog bele a napba olyan távolságra van ezért aztán a hőmérséklet is megfelelő a bolygó felszínén az élethez.

Ha közelebb lenne a naphoz túl magas lenne ha távolabb túl alacsony a hőmérséklet.

Ha megnézed a földön az életet nem gondolkodtál el azon ez egy tökéletes tervező munka eredménye és nem a véletlené.

A természet magától döntötte el ? kell víz, különböző gázok

(pont olyan arányba ami szükséges az élethez), különböző ásványi anyagok, fehérjemolekulák, mikró-makró elemek, fémek ezek is pont a megfelelő mennyiségben.

Ha nem lennék keresztény pusztán a természetet megfigyelve elgondolkodnék ki alkotta ezeket ?

2013. jan. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/85 A kérdező kommentje:

NEEEEEEEEE:D:D:D:D:D

Te vagy a rosszabb fajta vallásos, aki még nem hallott a csillagászatról sem. Nem a Föld alakult hozzánk, hanem mi a Földhöz.

Mellesleg már most tudunk kb 300 olyan bolygóról melyekre ha elmennénk valószínűleg pont ugyanígy ellennénk ott is. Nehogy azt hidd már, hogy egyedüli a Föld. Jó hogy nem azt mondod, hogy egyedül vagyunk a világegyetemben, mert akkor odaautóznék és rituálisan körberöhögnélek. Rengeteg bolygó van amely a földi életre alkalmas, de még több amely az életre alkalmas. Csak a tejútrendszerben, ami 1db galaxis a sok-sok milliárd közül, ezernyi, sőt talán milliónyi olyan bolygót találhatsz ahol szipuzhatod a friss levegőt.

Annyit mondok: Drake egyenlet

2013. jan. 25. 18:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!