Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerelmes lettem egy Jehovatan...

Nevem Titkos kérdése:

Szerelmes lettem egy Jehovatanu leányba, hogy megy az udvarlás náluk?

Figyelt kérdés
A lány jehovatanu és hát mivel a szülei is azok elég vallásos és nem igazán volt még pasija de rendes életet él jár el bulizni vannak barátai már fogtam a kezét meg pusziltam szóval arra lennék kíváncsi milyen feltételei vannak ennek a dolognak a jehováknál akik komolyan veszik?

2015. márc. 16. 06:29
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
65%
Házasság előtt nem fekszik le veled. De azt is elvárják, hogy te is Tanu legyél.
2015. márc. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
30%

szia


talán azzal szeretném kezdeni, hogy nem Jehovák, mert Jehova egy van helyesen Jehova Tanúja, vagy rövidebben Tanú

A következő információt pedig minden rossz indulat vagy sértegetési szándék nélkül irom, hiszen azt kérdezed, hogy hogyan megy ez nálunk a Biblia leirása szerint amit komolyan kell venni


s nem a "vallásosság" az ami erőssé, vagy szigorúvá tesz, hanem az Isten erkölcsi mértékének való engedelmesség, tisztaság betartása.


Az irást szomorúan olvastam, ugyan is egy keresztény kislány aki komolyan veszi a hitét, annak egyáltalán nincs pasija, és nem udvaroltat magának mindenkivel


Ezenkivül a Teremtő azt tanácsolja, hogy csak az Úrban házasodjunk, vagy is olyan társat válasszunk az életben akik egy hiten vannak velünk

A lányka sajnos ezeket nem tartja be,ennél fogva nem tudom mit jelent az, hogy "elég vallásos"

már csak azért sem, mert a kezét egy fiúnak megfogni, vagy megpuszilni csak akkor illendő, ha már komolyan udvarol házassági szándékkal amit a testvérek is tudnak mert be van jelentve.


az első válaszolóval ellentétben pedig, nem köteleznek senkit arra hogy Jehova Tanúja legyen, de ha ez igy történik akkor sok ellentét alakulhat ki a házas felek felett, ha csak az egyik fél él keresztény életet és egyedül van a hitében.

ezért is nem javasolt a házasság kötés "hiten" kivűl


Viszont ahogy irta az első válaszoló, szexuális életet csak házasság kötés után élhet egy keresztény, előtte nem mert akkor nem csak hogy nem komoly a keresztény élete, de veszélyezteti az Istennel ápolt kapcsolatát, a gyülekezetből is kiközösithetik a paráznaság miatt


s ezzel szégyent hoz a Teremtő nevére és a testvéreire is, akik valóban komolyan gondolkodnak efelől és úgy is élnek


Ha viszont őszinték a szándékaid és nem fellángolás ez, akkor ezt igazából a lánykával kellene megbeszélned, őszintén.


Remélem tudtam segiteni

2015. márc. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
73%

"Az irást szomorúan olvastam, ugyan is egy keresztény kislány aki komolyan veszi a hitét, annak egyáltalán nincs pasija, és nem udvaroltat magának mindenkivel "

stb stb


A keresztény erkölcs nem a szektáskodást jelenti.


Ennyit javítanék tehát, hogy ezt a "Tanúk" gyakorolják így, akik egyébként nem is keresztények...

A többi mind igaz.


Szép napot mindenkinek!

2015. márc. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:

Vidiripi


2. válaszoló!


Azzal kezded az írásodat hogy kijavítasz egy pontatlanságot. Ezért érzem úgy hogy ezt én magam is megtehetem veled szemben.


"Az irást szomorúan olvastam, ugyan is egy keresztény kislány aki komolyan veszi a hitét, annak egyáltalán nincs pasija, és nem udvaroltat magának mindenkivel"


1. A kislány nem mindenkivel udvaroltat magának hanem csak egy személlyel.

Ennyi derül ki a kérdező írásából és nem több. Tehát te feltételezel hibásan. Mert nem pontos információkon alapul a megállapításod. Pedig a pontos ismeret fontos a tanúknál.

Te nem tartod annak?


2. Világi értelemben valóban nincs pasija egy olyan tanú lánynak aki komolyan veszi a hitét. De olyan értelemben lehet pasija hogy van fiú aki udvarol neki. Csak ezen idő alatt a lány rájön hogy nem tudja elképzelni az életét a fiúval így megszakítja ezt a fajta kapcsolatot.


"ezért is nem javasolt a házasság kötés "hiten" kivűl"


Már hogy egy tanú csak egy másikkal tanúval kössön házasságot. Pontosabb ha azt írod hogy valláson kívül. Mert attól még hinni mindketten hihetnek Istenben.


3. Az első válaszoló nem azt írta hogy kötelező annak lenni hanem hogy elvárják.


Kérdező!


Kemény fába vágtad a fejszédet!

A kérdés az hogy mennyire komolyak a szándékaid. S az is egy nagyon fontos kérdés hogy hívő ember vagy e.

Mert azt tudnod kell hogy ha a lány meg keresztelkedve s összejön veled akkor ez miatt ki is közösíthetik őt. Persze lehet hogy ez nem is érdekelné a lányt mert csak azért "elég vallásos" hogy megfeleljen az elvárásoknak és nem azért mert szíve szerint cselekszik.

Az oké hogy szerelmes vagy! De mi a cél? Együtt akarsz vele lenni vagy együtt is akarsz vele élni házasságban?

Amennyiben a lány tényleg hitben van mint tanú akkor számíts rá hogy bizony ha tényleg komolyan gondolod akkor meg kell barátkoznod a gondolattal hogy szorosabbra fűzöd a kapcsolatot nem csak a lánnyal de a tanúkkal is. Ez elkerülhetetlen amennyiben a lány komolyan veszi a hitét és neked is komolyak a szándékaid.

Eltudnál képzelni egy közös életet a lánnyal?

Bár van egy olyan érzésen hogy mindketten tanultok még! Jól gondolom?

2015. márc. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
73%

Adok egy jó tancsot kérdező. Menekülj: A csajjal szex nem lesz, de ennél jóval kevesebb sem. Napi szintű küzdelem lesz az egész, vele is, a szülőkkel is. állandóan meg akarnak majd téríteni és vita lesz sima egyszerű dolgokból is.

Fanatikusok, agymosott szektások. És oltári sok szenvedést megspórolsz ha nem kezdesz ilyennel. Nagyon komolyan beszélek!

2015. márc. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
87%
kérem a tanúkat, ugyan segítsenek már megtalálni azt az írásszöveget, ami tiltja, hogy egy fiú és egy lány megfogja egymás kezét. én csak a paráznaság tíltását találtam meg, a kézenfogásról nem találtam semmit. vagy én nem voltam alapos, vagy túlmentek az írásokon, és emberi tanításokat hírdettek.
2015. márc. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
13%

Jehova Tanúi keresztények, Magyarországon is létező egyház tagjai. Ugyanazokhoz a parancsokhoz tartják magukat, amelyekre bármelyik keresztény egyház tagjai hivatkoznak a Bibliából. Nézd meg a katolikus tanítást:nem lehet házasságon kívül szexuális életet élni, mert az paráznaság. Ezt tanítják a reformátusok, baptisták, evangélikusok is. Köztük is vannak olyanok, akik ezt a parancsot megtartják, Jehova Tanúinál viszont nem lehetnek olyanok, akik ezt nem tartják meg. Nagy különbség. Lehet, hogy szigorúnak tűnik a mai erkölcsök szerint, a szabályt viszont nem ők, hanem Isten állította fel, méghozzá nem szigorkodásból, hanem védelemül.

Ha beszélgetsz erről a lánnyal, akkor el tudja mondani neked az álláspontját, és talán te is megérted, hogy miért tartják be a szüleivel Isten parancsait.

2015. márc. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:

kedves Vidripi


azért irtam azt, mert ha elolvasod a kérdés alatti szöveget ott az van, hogy, "nem igazán volt még Pasija"


ez mit jelenthet?

Számomra úgy jött le, hogy volt néhány ami nem jó fényt vett a keresztény tanitásra amit igyekszünk képviselni


Ellenben akkor úgy kellett volna irni, hogy még nem volt "pasija" vgy szebben kifejezve udvarlója

2015. márc. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Dawd


Mi nem úgy gondolkodunk a szexről mint Pl Te

Épen ezért nem vagyunk életveszélyesek, mert óvatosabban kezeljük ezt a helyzetet


Ha egy kapcsolatot a szex tartja össze akkor megette a fene az egész kapcsolatot, Ha két ember szereti egymást, nem csak ezen dolog miatt kötik össze az életüket, sokkal mélyebb szeretet vezérli őket ami nem merül ki a szexuális érzésben


S nem hiszem hogy próba cipő vagy ruha egy ember érzelmi világa, akit vagy 500-an felpróbálnak aztán senkinek nem kell,

Jézus soh nem kötötte a boldogságot a szexhez, jó lehet Istentől kaptuk ezt az ajándékot is házasságon belül.ű


Ha ez a tisztaság téged zavar a Te dolgod,


Nézz körbe a világba, a világ az ilyen gondolkodás menetén halad, és minden meg van engedve,

Az emberek arcán még is ott van a gondterheltség és a boldogtalanság.

Nagyon kevés ember mondhatja el, hogy boldog,

még azok sem akik duskálnak az anyagi javakban vagy háremet tartanak....


Az igazán megelégedett élet nem ezen múlik, csak becsapják magukat.

2015. márc. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
48%

Kedves #9


Csak 3 tudományág (biológia,szexológia,szexuálpszcihológia,) szerint totálisan normális dolog a szex a párkapcsolatban, nyugodtan erőltessétek csak totálisan természet és ember ellenes demagógiát. Tudod az a tényeket nem zavarja, csak megnyomorítjátok az embereket akiknek átmossátok az agyát vele! Mert ez erről szól!

Demagógia vs. tudományágak tényei!

Emberellenes amit beszéltek!

2015. márc. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!