Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerelmes lettem egy Jehovatan...

Nevem Titkos kérdése:

Szerelmes lettem egy Jehovatanu leányba, hogy megy az udvarlás náluk?

Figyelt kérdés
A lány jehovatanu és hát mivel a szülei is azok elég vallásos és nem igazán volt még pasija de rendes életet él jár el bulizni vannak barátai már fogtam a kezét meg pusziltam szóval arra lennék kíváncsi milyen feltételei vannak ennek a dolognak a jehováknál akik komolyan veszik?

2015. márc. 16. 06:29
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

Tévedés kedves előttem szóló, ugyan is Dávid megkapta a Büntetését ne felejtsd el.

Magánka Dávidnak kellett eldöntenie a 3. közül melik büntetést válassza a tetteiért.


egyébként pedig ha elolvasod a bibliát sokan meghaltak amikor néhány Izraelita Moáb lányokkal paráználkodtak, és a Fineás főpap azzal vetett véget Isten büntetésének, hogy a két paráznát megölte.


sosem hagyta Isten ezt jóvá, s ha nem halt is meg mindenki de a büntetést nem kerülhették el, olvasd csak el a történetet és szürd le a tanulságot.


a paráznaság a szexuális életre is értendő, sőt elsősorban arra értendő:


(1Korintusz 6:18) 18 Meneküljetek a paráznaságtól. Minden egyéb bűn, amelyet az ember elkövethet, a testén kívül van, de aki paráználkodik, a saját teste ellen vétkezik.


elég nyomatékosan kifejezi hogy milyen mélységig kell távol tartani magunkat ettől a szokástól, akik Isten utmutatása szerint akarnak élni, és itt nem Bálvány imádatról van szó.

2015. márc. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
0%

"Fineás főpap azzal vetett véget Isten büntetésének, hogy a két paráznát megölte. "


És ti ilyen isteni tanítást követtek. Ez tényleg a no comment kategória. Komolyan mondom időutazás egy méltán kihalt szellemiségbe egy primitív korból.

2015. márc. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:

Ó kedves Dowd


Remélem most jól irtam... /bocsánat sokszor elirtam/


Ez nem tanitás, hanem ok okozat, az akkori erkölcsi mértékek betartásának

s Isten nem változtat ezen a mértéken, bár most nincs azonnali itélet

azért is merészek sokan,az erkölcstelenség minden formájában

2015. márc. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
0%
még mindig nem tudod bizonyítani tényszerűen, hogy ennek a könyvnek bármi köze is lenne istenhez. (ehhez a létét is bizonyítanod kéne, amit szintén nem tudsz) Így eléggé szkeptikus maradnék ;)
2015. márc. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

Csakhogy David Betsabe miatt kapott buntetest nem agyasai es felesegei miatt...Ezt allandoan elfelejted mert zavar a teny hogy Isten elott nem volt ez bun.

A paraznasagot sem lehetett ennek forditani mert a hamis isteneket imadtak nem kefeltek veluk....

Tehat a paraznasag szeretet hianyt jelol nem szexualitast...

Es David paraznalkodot Betsabeval mivel Betsabe hazas vol amelybol nem hult ki a szeretet...ergo nem lehetet sem agyasa sem felelsege Davidnak a torveny szerint....

De miert kerulgeted a foro kasat nehez elismerni hogy emberi tanitast kovetsz????

Miert nem veszed Istent komolyan amikor nem roja fel Davidnak a sok feleseget sem az agyast hanem kifejezetten mondja hogy addott eleg not neki miert kellet meg Betsabe is.?????

Szoval miert nem veszed komolyan Istent? Hat nem O a te Istened????

2015. márc. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

kedves előttem szóló.

egy királyoknak is szóló Isteni parancs


(5Mózes 17:17) 17 Sok feleséget se vegyen magának, nehogy elforduljon a szíve, és ezüstjét meg aranyát se gyarapítsa túlságosan.


ez emberi Tanitás?

Itt van leirva, hogy Isteni parancsot szegtek.

s az hogy irgalmas volt az nem jelentette hogy engedélyt vagy szemet hunyt volna e felett

megmondta mi a következméne ha nem azt teszik amit Isten mond


Ádámnak is megmondta a büntetését, és bár nem pusztitotta el azonnal, de a büntetést megkapta, csak később.

ennél fogva kedves előttem szóló, Istent nem lehet hűlyének nézni.

2015. márc. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

Én nem veszem komolyan Istent?

Te kardoskodsz amellett, hogy Isten jóváhagyja az ágasokat, sok feleséget.

Nem nem hagyja jóvá, mert akkor nem iratta le volna a fent emlitett verset.

s az hogy továbbra is felhasználta Dávidot attól még nem Isten szerint cselekedett Dávid

ahogy Ádámot is felhasználta, hogy legyenek utódok ha már ezt elhatározta, de a váltság rá nem érvényes.


(Nehémiás 13:26, 27) 26 Hát nem ezek miatt vétkezett Salamon, Izrael királya? Sok nemzet között sem volt olyan király, mint ő; szerette őt Istene, és királlyá emelte Isten egész Izrael felett. De még őt is bűnbe vitték az idegen feleségek. 27 Hát nem hallatlan, hogy elkövetitek mindezt a nagy gonoszságot, és hűtlenül cselekszetek Istenünkkel szemben, azáltal hogy idegen feleségeket fogadtok be?”


(1Királyok 11:5, 6) . . .. 6 Azt kezdte tenni Salamon, ami rossz Jehova szemében, . . .


A Biblia szerint nem helyesen cselekedett Salamon mert Isten szemében nem volt elfogadható.


Milen emberi tanitásról beszélsz, ez Iseni tanitás

2015. márc. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

Ha Isteni tanitas volna akkor nem mondta volna Isten hogy adott eleg not Davidnak es megis Betsabe kellet neki...

Felrotta volna Betsabe ellot a sok feleseget es agyast megse tette...

Pedig David kiraly volt es ra meg szigorubban vonatkoztak a torvenyek mivel Izraelnek kellet peldat mutasson...

Isten megis Betsabeert bunteti es Salamont se a felesegekert hanem a mas itennek valo imadatert...

Teat Salamonnak es Davidnak lehetett tobb felese es agyasa...

Minden mas emberi tanitas sajnos es ezt te nem akarod belatni....

2015. márc. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

Nehemias csak az idegen felesegeket tiltotta pont az idegen istenek miatt de izraelita csajt elvehetett a srac tobbet is , sot agyasai is lehetek mert a hazasagon kivuli szex sem volt tilos...

Latod ha figyelmesen olvasnal rajonnel hogy nem tiltja a biblia meg Nehemias profetanal is az idegen istenek miatt tiltjak meg az idegen feleseget....

Szoval mikor is latod be hogy nem veszed komolyan Isten kijelenteset es cselekedeteit Davidnal?

Pedig O a te Istened nem? :)

2015. márc. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

Nem szándékozom vetekedni

az irás világosan kimondja, hogy ha ilyen történt akkor se adott rá engedélyt ellenben a leirtak Isten gondolkodása ellen beszélnének


olvastad, nem volt helyes Isten szemében rossz volt.

Jézus erre a tényre rá is világitott


(Máté 5:31, 32) 31 Ezenkívül megmondatott: »Aki elválik feleségétől, adjon neki válólevelet.« 32 Én azonban azt mondom nektek, hogy mindaz, aki elválik feleségétől, hacsak nem paráznaság miatt, házasságtörésnek teszi ki őt, és aki olyan asszonyt vesz el, akitől elváltak, házasságtörést követ el.



Láthatod, a mondat úgy kezdődik, hogy "MEGMONDATOTT"...

Vagy is itt Mózes tett engedményeket nem Isten


(Máté 19:4–9) . . .„Nem olvastátok-e, hogy aki teremtette őket, kezdettől fogva férfinak és nőnek alkotta őket, 5 és ezt mondta: »Ezért a férfi elhagyja apját és anyját, és ragaszkodik feleségéhez, és a kettő e g y test lesz.« 6 Úgyhogy ők már nem kettő, hanem e g y test. Amit azért az Isten közös igába fogott, senki ember szét ne válassza.” 7 Azok így szóltak hozzá: „Akkor miért írta elő Mózes, hogy elbocsátólevelet kell adni, és úgy elválni?” 8 Ő ezt mondta nekik: „Mózes a keményszívűségetekre való tekintettel tette nektek azt az engedményt, hogy elválhattok feleségetektől, de ez kezdettől fogva nem így volt. 9 Mondom nektek, hogy aki elválik a feleségétől, hacsak nem paráznaság miatt, és mást vesz el, házasságtörést követ el.”


ezekben a versekben is Jól látszik hogy Mózes engedett némikép, nem Isten

mert Isten kezdetben két embert adott egymásnak nem 20-at 30-at


két test lesz egyé, nem 10-20 test

2015. márc. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!