Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerelmes lettem egy Jehovatan...

Nevem Titkos kérdése:

Szerelmes lettem egy Jehovatanu leányba, hogy megy az udvarlás náluk?

Figyelt kérdés
A lány jehovatanu és hát mivel a szülei is azok elég vallásos és nem igazán volt még pasija de rendes életet él jár el bulizni vannak barátai már fogtam a kezét meg pusziltam szóval arra lennék kíváncsi milyen feltételei vannak ennek a dolognak a jehováknál akik komolyan veszik?

2015. márc. 16. 06:29
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:

Én csak a kérdésre válaszolók:


A jehova tanúi MINDENT komolyan vesznek!

Szal sztem ezt is!


Személyes vélemény: Komolyan akkora baromság az ha valaki azt mondja h házaság előtt NUKU szex.

2015. márc. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
48%

A szexológia nem ajánlja. Lévén a szexuális össze nem illőség komoly akadály tud lenni egy párkapcsolatban.

Ráadásul a vallási szemléleten kívül teljesen értelmetlen is.

Csak attól jó, hogy van aki rámondja, hogy jó. Gyakorlati haszna zéró, ellenben ha esküvő után derül ki, hogy totálisan nem működik a szex része akkor egy elég rossz nemi élet vár a házaspárra. Szóval előnye nincsen, de hátránya bizony lehet.

2015. márc. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:

szia válaszoló

Egyáltalán nem mondtam, hogy Isten előtt nem bűn a többnejűség, miről beszélsz, kedves Barátom


azt mondtam, hogy pont azért hajlott el Istentől mert ennyi feleséget vett el, és nem is Izraelitákat.

A Bibliában ez tanulságul lett leirattva, nem azért mert Isten szemet hunyna felette


Kedves Dawd


Én nem éltem szexuális életet a házasság előtt és még sem lett "ugy ahogy"

Mindent meg lehet beszélni, azért van a szája az embernek, sőt a világi szexológusok még mondják

is, hogy közben is lehet beszélgetni, és felfedezni egymást


De mindenkinek joga van azt tenni amit akar.

Mi nem próbáltuk ki egymást, és nagyon sok millióan közöttünk igy teszik.

semmi eget rengető visszhang nincs ebben

2015. márc. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
46%

mondom, ez csak azért jó mert ti azt mondjátok, hogy jó. Gyakorlati előny éppenséggel nincsen. De problémát tud okozni. Lehet, hogy ez 10% de ez nem vígasztal ha te is éppen beleesel.

Szóval a kérdésnek valójában értelme nincsen.

Egyszerűen felesleges ezen variálni, semmi értelme nincsen. Ti így csináltátok nem volt gond, kész.

Ez nem jelenti, hogy másnál is így lesz.


Ráadásul a szexualitás TERMÉSZETES egy párkapcsolatban. Ez tény. Így ennek valójában semmi köze istenhez. (sem) Így normális és kész.

2015. márc. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
46%
még mindig dOwd (nem 'a')
2015. márc. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:

"ez csak azért jó mert ti azt mondjátok, hogy jó"


Szerintem minden keresztény felekezet ezt mondja - max nem tartják be, de hivatalosan ezt kellene tenni.

2015. márc. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:

szia válaszoló

"Egyáltalán nem mondtam, hogy Isten előtt nem bűn a többnejűség, miről beszélsz, kedves Barátom


azt mondtam, hogy pont azért hajlott el Istentől mert ennyi feleséget vett el, és nem is Izraelitákat.

A Bibliában ez tanulságul lett leirattva, nem azért mert Isten szemet hunyna felette"


Nem is, ezt Isten mondja mikor nem buntete Davidot. Ot nem a tobbnejusegert vagy az agyasokert buntette hanem Betsabeert meg is mondja Davidnak hogy adott neki eleg not miert kellet a mase..

De szo sincs arrol hogy he bunt kovettel el a tobb feleseggel me az agyasokkal...

De azt modja hogy paraznasagot cselekedett Betsabeval...


Tehat melleeszelz mert nem tudod cafolni es ez neked kenyelmetlen...

A linket elolvastad amit kudltem arrol a szerencsetlen sracrol? Ilyenek szeretned hogy legyeek a gyerekeid...?

2015. márc. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:

hát akkor olvasd el ezt kedves válaszoló mit mondott Jézus erre.


(Máté 19:7–9) 7 Azok így szóltak hozzá: „Akkor miért írta elő Mózes, hogy elbocsátólevelet kell adni, és úgy elválni?” 8 Ő ezt mondta nekik: „Mózes a keményszívűségetekre való tekintettel tette nektek azt az engedményt, hogy elválhattok feleségetektől, de ez kezdettől fogva nem így volt. 9 Mondom nektek, hogy aki elválik a feleségétől, hacsak nem paráznaság miatt, és mást vesz el, házasságtörést követ el.”


ez mindent elmond.


Eredetileg egy felesége lehet egy embernek és egy férje, akitől nem válhat el.

akkor ez volt az ok, de ez már nem ok és ezt az irások is nyomatékositsák


(1Korintusz 7:1–4) 7 Azokra vonatkozóan pedig, amikről írtatok: jó az embernek asszonyt nem érinteni; 2 ámde a paráznaság elterjedtsége miatt mindenkinek legyen meg a maga felesége, és minden asszonynak legyen meg a maga férje. 3 A férj adja meg a feleségének, ami megilleti őt, de hasonlóképpen a feleség is a férjének. 4 A feleség nem gyakorol hatalmat a saját teste fölött, hanem a férje; hasonlóképpen a férj sem gyakorol hatalmat a saját teste fölött, hanem a felesége.



De jogod van nem keresztén életet élni, ez a keresztényekre vonatkozik

2015. márc. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

Nana...ez a valasra erti nem a tobb felesegre es nem az agyasra...

Az agyas es a tobb feleseg ok de az igaz hogy hazas novel nem kezdhetsz csak ha mar kihult az adott hazasagban a szeretet..a mate kiteltel alapjan...

Tehat nem latom cafolva hisz Jezus is azt tehete amit az Atya tett es az Atya nem iteli el Davidod sem a tobb felesegert sem az agyasaert...

De Betsabere az aszonyra (erts ferjezett no) mar vagyal nezett David paraznasagot kovetve el vele...mert az aszony hazas volt es szeretet uralkodott hazasagaban...

Meg azzal sem vedelekzhetett David hogy de uram mar kihult a szeretett koztuk igy jogom volna Betsabehez...

Tudta jol nincs joga hozza ezert olette meg a ferfit...


Na szolva akkor fuss neki meg egyszer annak amit irtam mert teljesen felre ertetted...

A hazasag elotti szex nem paraznasag mert az hazasagtoresre ertik szexualis teren.

A hazasagban lehet tobb feleseg es az mellet lehet agyasod is.A baj ott van ha olyan hazas nonel probalkozol aki szereti ferjet vagy terhes lett a lany es megsem hazasodnal vele...na az egeszen mas teszta am.

2015. márc. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:

Nos mi is az a paraznasag...a bibliaban olvassuk hogy izrael paraznalkodtt mikor mas istent imadtak....

Hat igen mert hutlen lett az Igaz Istenhez...

Tehat a paraznasag szeretetlenseget jelol...

Igy ha kihul a szeretet egy par eseten mar paraznalkodnak egymasal mivel ugye szeretet hian csak keseritik egymas eletet es csak a hibakat latjak...

Tehat Jezus szavai ezt tamasztjak ala hogy ilyen esetben elvalhatsz ellenkezo esetben hutlen vagy,,ilyen egyszeru.

Es nem ugy van az hogy megunod es valsz hanem mindketotokben kihul a szeretet ...ja es ne tevezd osze az onzetlen szeretettel...

Az onzo az amikor nem engedet felesegedet boldoga lenni massal mert kellene az agyban aztan tovabb mar nem...

Es azt modot alszentul szereted mert ugye lefekszel vele..holott csak hasznalod...na az nem valodi szeretet...

Ha nincs valodi szeretet az a paraznasag...

2015. márc. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!