Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Dániel 10:13 nem azt jelenti,...

Dániel 10:13 nem azt jelenti, hogy Mihály csak egy az arkangyalok közül?

Figyelt kérdés
"De Persiának fejedelme ellenem állott huszonegy napig, és ímé Mihály, egyike az előkelő fejedelmeknek, eljöve segítségemre, és én ott maradék a persa királyoknál"
2016. aug. 24. 13:33
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"A válaszolást pedig ezen az oldalon befejezem, mert megjött az a válaszoló, akinek az írása általi magatartására, nem vagyok kíváncsi."

Milyen magatartásról beszélsz? Akárhogy is nézem, mindenki normálisan viselkedett veled szemben itt. Ha nem tudsz megmagyarázni valamit, akkor valld be, hogy igazunk van, ne vetíts és hazudozz össze-vissza.:)

2016. aug. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Ja, hogy miattam lépett le? Megteheti, joga van hozzá. De mindig ezt csinálják, mikor a Biblia sarokba szorítja az őrtorony tanításait. Mert ENNYIRE lojálisok az őrtoronyhoz.

A hazugságuk egyértelmű, és nagyon remélem, hogy Isten elnézi nekik, és mindegyikük bűnét az őrtorony vezető testülete (igen, kisbetűvel írom, mert ennyit érdemelnek, bár tudom, hogy ők megkövetelik a nagybetűvel írást, míg a Szentlélek kisbetűvel írandó szerintük.... ) fejére hárul.

2016. aug. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Itt aztán nagy kavarodások vannak.

1. A fordítás egy véleményt közöl. A héber szövegben "az egyike az előkelő fejedelmeknek" - מִֽיכָאֵ֗ל אַחַ֛ד הַשָּׂרִ֥ים הָרִאשֹׁנִ֖ים

szó szerint: "egy hercegek a főnök" - lásd: [link]


2. Mózes feltámadása biztosan megtörtént, erről ír Júdás levele és nem mellesleg ott volt a hegyen.


3. Júdás levele idéz egy verset valahonnan, de az, hogy ez a vers megtalálható egy másik könyvben még nem bizonyíték arra, hogy abból idézte. Sok hamisítvány született úgy, hogy idézett versekre építették, ilyen például Énokh könyve is.


4. A Szentírás egyetlen arkangyalt - pontosabban angyalok vezetőjét - nevez meg: Mihályt. Ő vezeti az angyalokat Sátán ellen is harcba (Lásd Jel. 12. fejezet)


Üdv. Péter

2016. aug. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!