Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért utálják annyian a zsidókat?

Miért utálják annyian a zsidókat?

Figyelt kérdés
Még csak 14 éves vagyok és ezt nem igazán értem! De hallom sokfelől a "zsidózást" meg a zsidók szidását. Miért van ez? Valami rosszat tettek ami miatt alapozott az utálat?
2009. jan. 21. 16:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
48%

A Talmud: A zsidó uralkodni akarás gyűlöletetterjesztő irodalomának bemutatása.


héber Talmud


A Talmud a zsidóság legszentebb könyve (Valójában egy könyvgyűjtemény). Elsőbbséget élvez az Ótestamentum fölött a zsidóknál. Maga a Talmud bizonyítja ezt, Erubin 21b, (Soncino kiadás): " Fiam, az Írások szövegeinek tanulmányozására fordíts több figyelmet, mint a Tóra (Ótestamentum) szövegeire.

A Tóra elsőbbsége a Biblia fölött Izrael államban is látható a fekete etiópiai zsidók esete kapcsán. Az Etiópiaiak nagyon jól ismerik az Ótestamentumot. Mivel azonban vallásuk olyan ősi, még az írások (A Talmud) megszületése előtti időkből származik, amelyet ők nem ismernek. A NewYork Times 1992 szeptember 4-i kiadása szerint, 4. oldal: "A probláma ott van, hogy az etiópiai zsidó hagyomány nem megy tovább mint a Biblia vagy a Tóra. A később előállt Talmud és más kommentárok a modern hagyományok értelmében sohasem jutottak el hozzájuk"


Mivel nekik nincs kapcsolatuk a Talmudi hagyományokkal, a fekete etiópiai zsidókat diszkriminálják, és a cionisták megtiltották nekik, hogy házasságokat kössenek meg, temetéseket bonyolítsanak és egyéb hasonló szolgáltatásokat végezzenek.

Joseph D. Soloveitchik rabbi a huszadik század egyik legbefolyásosabb rabbijaként van számontartva, az ortodox zsidóság nem vitatott vezetője és a fő nemzetközi tekintély a halakha (zsidó vallási szabályzat) terén. Soloveitchik tanított és avatott föl több mint 2000 rabbit, egy egész generációját a zsidó vezetőségnek.


A NY Times vallásriportere, Ari Goldman a rabbi fennhatóságának alapját: "Soloveitchik egy sor kitűnő talmudtanító hagyományait követi. .. 20-as éveinek elejéig szinte kizárólag a Talmud tanulmányozásának szentelte magát. A Yeshiva Egyetem Elchanan Teológiai Szemináriumát látogatta, ahol a legjobb talmudtanuló volt. Megkapta a Leib Merkin Talmudprofesszor címét.. Egy asztal előtt ülve keresztbe vetett lábakkal és a kezében a Talmud egyik nyitott kötetét tartva. (N.Y. Times, , 1993 április 10-én , 38. oldal)


Goldman sehol sem hivatkozik Soloveitchik, a zsidó jog vezető zsidójogi tekintélyének a bibliatudására.


A rabbi hírnevének minden része a Talmud ismeretéből ered. A másféle ismeretek nyilvánvalóan másodlagosak. Nagybritannia Zsidó Krónikája 1993 március 16-án azt állítja, hogy a vallásiskolában (jesiva) a zsidók magukat teljesen a Talmud tanulmányozásának szentelik kizárva minden mást.


A Talmud hatálytalanítja a bibliát.

A zsidó írások azt állítják, hogy a Talmud részben azoknak a hagyományoknak a gyűjteménye amelyeket Mózes adott nekik szóbeli formában. Jézus idejében ezt még nem írták le. Krisztus elítélte a Misnah (a korai Talmud) tanításait és azokat, akik azt tanították. (írások és farizeusok), mivel a Talmud hatálytalanítja a Szent Bibliát.


Shmuel Safrai a Bölcsek Irodalmában (64. oldal) kimutatja, hogy a Talmud Gittin értekezése, a Talmud hatálytalanítja a Biblia tanítását a pénzkölcsönzésről. "Hillel elrendelte a világ jobbafordulásának legendáját. A legenda egy jogi elképzelés amelynek alapján bűnöket a szabbatikus év után össze lehet gyűjteni és igy Hillel szándéka az volt, hogy legyőzze a pénzkölcsönzők félelmét attól, hogy elvesztik pénzüket."


Jézus Krisztus híres figyelmeztetése arról a hagyományról, hogy vannak emberek, akik az Szentírást nem követik (Mark 7:1-13), valójában direkt utalás a Talmudra, vagy még precízebben, első részének elődjére, a Misnáhra, amely Krisztus életében már létezett szóbeli formában, mielőtt leírták volna. Mark 7-ik fejezete 1-től tizenharmadik verse kimondja, hogy Urunk elítélte a Misnahot.


Sajnos napjaink feneketlen tudatlansága, az elterjedt zsidó-keresztény írásmód azt sugallja, hogy a zsidóság alapműve az Ótestamentum. De ez nincs így. A farizeusok a rabbik parancsait tanítják vallási dogmaként, nem Istenéit.


A Biblia Talmudi kommentárjai az ő fő törvényeik, nem maga a Biblia. Ez a kommentár valójában érvényteleníti Isten törvényeit, nemhogy érvényben tartaná őket. Mint talmudtanítványok tudjuk, hogy ez így van.


Hyam Maccoby, zsidó tudós, a Talmud a bíróság előtt c. művében idézi Yehiel ben Joseph rabbit: "Továbbá a Talmud nélkül nem tudnánk a Biblia részeit megérteni.. Isten a Bölcseknek kölcsönözte a tekintélyét és a hagyomány épp annyira szükséges mint a Szentírás. A Bölcsek saját törvényeket is hoztak.. Valaki aki nem tanulmányozza a Talmudot, az nem képes a Szentírás megértésére.


Létezik egy kis zsidó szekta, akik távoltartják maguktól a Talmudot és a Szentíráshoz tartják magukat. Ők a Karaiták, egy csoport, amelyet az ortodox zsidó rabbinátus a legjobban gyűlölt és komolyan üldözött.


A Misnahhoz a rabbik később a Gemarát adták hozzá (Rabbinikai kommentárok). Ezek együtt alkotják a Talmudot. Két változata van, a Jeruzsálemi Talmud és a Babiloni Talmud.


A Babilóniai Talmudot tekintik ma az irányadó változatnak: "A Babilóniai Talmud tekintélye nagyobb mint a Jeruzsálemi Talmudé. Kétség esetén a Babilóniai dönt." (R.C. Musaph-Andriesse, A Tórától a Kabbaláig, bevezető a zsidóság írásaiba, 40. oldal)


Ez a tanulmány a zsidók által elismert Babiloni Talmudra alapul. Itt mi nyilvánosságra hozzuk a Talmud hiteles szavait. Kérjük nézze meg őket ott.


A következő cáfolhatatlan dokumentációt abban a reményben tesszük közre, hogy az felszabadít minden embert, zsidókat is beleértve a Talmudi gyűlöletirodalom romboló csalásaitól, amely az ortodox és a hasszidi zsidók kézikönyve mindenütt a világon.


A zsidó felsőbbrendűségnek a Talmudi gyűlöletirodalomban való hirdetése a történelem során rengeteg szenvedést okozott és most, az elfoglalt Palesztínában arra használják, hogy a Palesztin civil lakosságon elkövetett tömeggyilkosságokat igazolják vele. A Talmud ugyanis minden nemzsidóról (gójról) azt állítja, hogy azok nem emberek, hanem állatok.


A zsidó Talmud néhány tanítása. Erubin 21b Aki nem engedelmeskedik a rabbinak, az halált érdemel és a pokolban forró ürülékben fog főni.

Moed Kattan 17a. Ha egy zsidó kísértést érez arra, hogy valami rosszat cselekedjen, akkor menjen egy olyan városba, ahol őt nem ismerik és tegye ott a rosszat.


Egy zsidó megütése az ugyanaz mint Isten megütése. Sanhedrin 58b. Ha egy gój megüt egy zsidót, azt meg kell ölni.


Gójok becsapása OK.

Sanhedrin 57a. Egy zsidó nem köteles egy gój ("Cuthean") munkáját megfizetni.


A zsidóknak felsőbbrendű jogi státuszuk van. Baba Kamma 37b . "Ha egy zsidó megsebesíti egy Kánaáni ökrét, akkor nem tartozik semmivel. Ha ha egy Kánaáni sebesíti meg egy zsidó ökrét, akkor az ökör értékét meg kell fizetnie."


A zsidók lophatnak nemzsidóktól.

Baba Mezia 24a . Ha egy zsidó talál egy tárgyat, amelyet egy gój ("pogány") veszített el, akkor azt nem kell visszaadnia.(Ez a Baba Kamma 113b is alátámasztja). Sanhedrin 76a. Isten nem fog megkímélni egy olyan zsidót, aki lányát egy idős emberhez adja, gyermekkorú fiának feleséget keres vagy visszaad egy talált tárgyat egy Cutheannak..."


A zsidók kirabolhatnak és megölhetnek nemzsidókat. Sanhedrin 76a. Ha egy zsidó megöl egy gójt ("Cuthean"), akkor őt nem büntetik halállal. Amit egy zsidó egy gójtól ellop, azt megtarthatja.

Baba Kamma 37b A gójokat törvény nem védi és Isten a pénzüket "Izraelnek szánta".


A zsidók hazudhatnak nemzsidóknak.

Baba Kamma 113a Zsidók hazudhatnak ("csalhatnak") hogy egy gójt rászedjenek.


A nemzsidó gyermekek nem emberek

Yebamoth 98a. Minden gój gyermek állat.

Abodah Zarah 36b. gój lányok születésüktől tisztátlanok. Abodah Zarah 22a-22b. gójok előnyben részesítik a tehenekkel való közösülést.


Nem csoda hogy utálják sokan a zsidókat, ha ilyet tanítanak.

2009. jan. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 anonim ***** válasza:
57%

Mikor a zsidó Talmudot és az Ószövetséget emlegeted egy zsidónak, rögvest úgy érvel, ahogy egy muszlim, ha a Koránt és a szunnákat (prófétai hagyományokat) említed.A zsidó azt mondja: az Ószövetség az elmélet, a Talmud a gyakorlat - persze! mint, ahogy a muszlim is:a Szent Korán az elmélet, a szunnák a gyakorlat; de mint ahogy a Koránban sincs egyetlen parancsolat se arról, hogy a házasságtörőket kövezd halálra (korbácsolást rendel el Allah, a nőknek szolid, visszafogott öltözetet, nem tetőtől-talpig beburkolózást...), úgy a 10 parancsolat sem "ad" lovat az alá, hogy verd át az üzlettársadat, nem is értem, miért merik egy lapon említeni a két írást.Igaz, a "felebarátod" kifejezés a zsidók egymásközöttségére utal, hiszen a Biblia is ír egyrészt az izraelitákról, másrészt a "nemzetek"-ről, és ilyen formában maga az Ószövetség a zsidóknak szól, csak van egy olyan, hogy Újszövetség, erről feledkeznek meg, nem fogadják el, (hogy is fogadnák el?!) mert ez már a "nemzeteknek" is szól...

Summa summarum:a mediával kasszíroznak a legnagyobbat,az sajnos zsidó-monopólium, amit én személy szerint nem tudok elviselni az az, hogy saját magukat a történelem bűnbakjának tekintik (mint ahogy már írtam az előzőekben) és ha megfigyeled az iszlám vallás lejáratása, illetőleg a világ iszlámellenessége is javarészt nekik köszönhető,a ponyvaregényeiken, filmjeiken keresztül, ahogy beleszuggerálják az emberekbe, hogy utáld a muszlimot,gyűlöld,mert vallási fanatikus (de csak utánunk..), de a lényeg:a mi - vagyis a zsidó - legnagyobb ellenségünk (lásd:Izrael - kontra - Palesztina), addig mossák az agyakat a hírközlésen (saját tulajdon!)keresztül, amíg végül mindenki elhiszi, hogy náluk alázatosabb, meggyötörtebb,szánnivaló nemzet nincs is a világon, mindegyik más szemét,aljas.

Kevés rasszista nemzet létezik,mint a zsidó...Ezért nem kedvelik sokan..Jah, a tudatlanságról meg annyit (a szimpatizánsok itt az oldalon gyakorta emlegetik, hogy az átlag ember milyen tudatlan és csak vagdalkozik velük kapcsolatban),nézzétek,minden relatív,nézőpont kérdése,ki minek ül fel.

2009. jan. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok és méginkább sokszínű válaszokat! Sokat segítettetek abban, hogy jobban ráláthassak erre a témára.

Nekem alapvetően nincsen bajom a zsidókkal, hiszen nem ismerem őket, alig tudok róluk valamit és nincsen okom arra, hogy utáljam őket.

Még egyszer köszönöm a válaszokat! :)

2009. jan. 22. 16:12
 24/86 anonim ***** válasza:
77%

Kedves kérdező.

Akik a Talmudról írtak, Ők járnak közel az igazsághoz. Elképesztő szöveg. Én csak beleolvastam, de aki azt komolyan veszi, hát az nem tiszta fialás.

A másik dolog 2000 évvel ezelőttre nyúlik vissza, amikor az akkori zsidó vezetők bujtotgatására keresztrefeszíttették a rómaiak segítségével Jézust. Ez a keresztények számára 2000 évig megbocsáthatatlan bűn volt, így amikor közös ellenséget kellett keresni, akkor vallási okokra visszavezethetően, általában minden baj okozójaként a zsidókat kiáltották ki bünösnek. Szinte beleeivódott a nemzedékekbe a zsidógyülölet.

A jelenkorban egyes iszlám országok nem viselik el a mai napig a zsidó állam 1948-as kikiáltását.

Ha nem vallási szempontból közelítesz egy zsidóhoz, akkor ugyanolyan ember mint Te, főleg akkor ha a zsidó barátod nem is vallásos, és a Tamudról (mint a zsidó felsőbbrendüség bizonysága) csak másoktól hallott. Személyes véleményem hogy a történelemben minden vallási vita előbb-utóbb emberek kirekesztéséhez, megalázásához, leöléséhez vezetett, ez a zsidókkal szemben különösen kicsúcsosodott. Ma már a zsidó vezetők a zsidó népet nem „Isten kiválasztott népének” hanem „Isten választott népének” nevezik, amit így finomitva, Istent már nem kisajátító értelemben, hanem Isten a zsidó népre rótt többletfeladataként értelmezik. Tarts távol Magad minden vallástól, egyik sem vezet sehova ! (Lehet lepontozni, szeretem amikor 0%-osra sikerül !!! :)

2009. jan. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 anonim ***** válasza:
83%

Én még hozzátenném,hogy az sem igaz,hogy a zsidók mindig a társadalom gazdagabbik feléhez tartoztak. "Az 1890-es évek végétől az első világháború kirobbanásáig megtöbbszöröződött a Galíciából kivándorlók száma, ami a bécsi zsidó lakosság arányát kb. 20%-ra emelte. A galíciai zsidók a társadalmi spektrumban többségében a középréteg alsó szegmensén, valamint az alsó rétegekben helyezkedtek el." (História 1994 /056) Ez csak egy példa.



Idegen gyűlöletre mindig csak azokat lehet rávenni,akik nagyon keveset tudnak azok mindennapi életéről és nem veszik figyelembe az általános emberi gyarlóságot. Csak azt veszik észre, ami az ő érveiket támasztja alá és a saját hibáikat meg nem.

2009. jan. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 anonim ***** válasza:
40%

Én már írtam, de ezt mindenképpen ideirom még. A legegyszerűbben egy nagy amerikai államférfi fogalmazta meg:


JEFFERSON, THOMAS. 18. századbeli amerikai államférfi. "A szétszórt zsidók ma is államot alkotnak, amely idegen államot alkot az államon belül, ahol élnek." (D.Boorstin, The Americans).


Erről ennyit, ez mindent elmond.

2009. jan. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:
83%

Elözőhöz:

Ez nem egészen így van. Sőt egyáltalán nem így van.

Magyarországon is rengeteg zsidó asszimilálódott a 19 sz-ban. Nevet váltottak. Ma már névről sokukat meg se ismernéd.És rengeteg dologban öregbítették,segítették országunk hírnevét.

2009. jan. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 anonim ***** válasza:
38%

Egy zsidó soha nem asszimilálódik, ezt ők is vallják. Első a zsidóság.

Ők mindent saját érdekükben tesznek,még a névváltoztatást, és a látszólagos asszimilációt is.

És ezt azért mondom, mert valószínüleg ugyan így cselekednék az ő hátterükkel. (Ne legyünk naívak.) De nem születtem, és ez nekem így jó. Engem is meghülyítene ha azt sulykolnák belém hogy én vagyok a kiválasztott nép.

2009. jan. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 anonim ***** válasza:
61%

Sztem neked nem tiszta az a szó,hogy asszimilálódás. Ha megtartja zsidó hitét,de ugyanolyan állampolgára az országnak ugyanúgy dolgozik, él, magyarul beszél attól az már az adott ország normáinak átvétele. Lehet egyszerre zsidó és magyar is egyben.


Amúgy meg sokan még a hitüket sem gyakorolják.


Szerintem olvass többet a dologról,mert amit mondasz az teljes valótlanság. Maximum pár fanatikusra lehet jellemző,de az minden népben van.

2009. jan. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/86 anonim válasza:
73%

Akkor most én is el szeretném mondani, hogy mit is gondolok a zsidókról. Sőt elmesélem a történetet is, hogy hogyan alakult is ez ki....


Namármost... nagyon érdekelt régebben a Holokauszt. Minden filmet, minden könyvet elolvastam, ami ezzel volt kapcsolatos. Sok könnycseppet is ejtettem a zsidókért, amikor láttam a sovány testüket vagy a már halott testüket. Sőt, ha ez nem lenne elég: vettem magamnak egy Dávid-csillag medált és hordtam kb. három napig. Csakhogy aztán olyan dolgok történtek, hogy már eszem ágában sincs sajnálni őket.


Először is: láttam egy filmet Hiroshimáról, ami rosszabb volt, mint bármelyik Holokausztos film. Csakhogy én eddig semmit nem hallottam erről a helyről és igencsak csodálkoztam, hogy miért is nem? Ezt miért nem mondják mindenhol, miért nem emlékeztetnek rá mindenhol?


Így indult el, hogy egyre jobban kezdtem felfigyelni ezekre a dolgokra:

Ha olyan könyvet olvasol, amiben valamilyen úton módon zsidó is van, tuti, hogy úgy mutatják be, mint a szegény zsidót, akit mindenki utál, csak mert zsidó. De van egy csomó ilyen film is...


Olvasd csak el a Hullám című könyvet.

Rövid tartalom: Egy történelemtanár meg akarja mutatni a gyerekeknek, hogy a németek miért nem lázadtak fel a nácik ellen. Ezér létrehozta a Hullámot. A Hullám egy csoport egy iskolában, külön jelképekkel, jelmondatokkal, köszöntéssel stb. a náci Németország mintájára. A Hullám tagjai megkezdték a toborzást, persze akadtak, akik azt mondták, hogy ők inkább nem csatlakoznak hozzájuk. A történet odaáig fajul, hogy aki nem csatlakozik a Hullámhoz, azt kényszerítik veréssel és egyéb brutális módszerekkel.


És ebben a könyvben természetesen szerepel egy zsidó fiú. És természetesen ő sem akar csatlakozni a Hullámhoz. És természetesen csak az ő példáját hozzák fel. Megverik, leb+döszsidózzák stb.

Aztán a rabbija megy az igazgatóhoz, hogy mit képeznek itt a diákokból. A dramatizálás nagyon fontos az ilyen könyveknél úgyhogy direkt megjegyzik: A rabbi két évet töltött Auschwitz-ban. Naná! Enélkül nem lenne teljes az élet.

És ez csak egy példa. Többet is írnék, de nem akarok még hosszabb hozzászólást írni.


Azért azt még hozzá kell tennem, hogy amikor megtudtam, hogy hazaárulónak nevezik azt a zsidót, aki elárulta, hogy Izraelnek van atombombája, azt hittem elájulok (hogy ne írjam csunyábban)

Képesek lennének még egy Hiroshimai esetet megismételni??? Az ilyeneket én nem tudom sajnálni.


Mint látjátok, tulajdonképpen a Hiroshimás film változtatta meg a nézeteimet.


Persze tudom, hogy nem lehet általánosítani.

És most jöjjön az ellenzék. Az egyik legjobb élményem a zsidókkal kapcsolatban:


Van egy könyv. A címe: Emberi kísérletek

Persze a náci haláltáborokban. Több történetet, interjút írnak le benne és az egyik nagyon megfogott:


A történet eleje nem is fontos. In medias res:

Amikor a hölgy kiszabadult a haláltáborból Svédországba menekült. Ott direkt a menekülteknek biztosítottak munkát, szállást, gyerekeknek iskolát stb.

Persze az interjú Magyarországon készült, mert a néni már hazaköltözött.

A riporter utolsó kérdése ez volt:

Miért jött haza, ha olyan jó volt Svédországban, és tudta, hogy egyik rokona sem élte túl a Holokausztot? Hiszen senkie nem maradt Magyarországon?


És ez volt a válasz:

Egyszer a svéd rádióban meghallottam a Magyar Himnuszt. Honvágyam támadt és nem bírtam ki, hogy ne jöjjek vissza Magyarországra.


A könyvnek ez a része érintett meg a legjobban. Persze erre is tudnék még több esetet mondani.


Az hogy utálják a zsidókat, rossz kifejezés. Max előítéleteik vannak velük szemben.


Aki mégis azt mondja, hogy ő vérbeli antiszemita, annak valószínűleg olyan gondjai vannak, amit másokra akar fogni. Gyűlölni akar valakit azért, mert neki rossz. Az ilyeneket nem kell komolyan venni...

2009. jan. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!