Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért utálják annyian a zsidókat?

Miért utálják annyian a zsidókat?

Figyelt kérdés
Még csak 14 éves vagyok és ezt nem igazán értem! De hallom sokfelől a "zsidózást" meg a zsidók szidását. Miért van ez? Valami rosszat tettek ami miatt alapozott az utálat?
2009. jan. 21. 16:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/86 anonim válasza:
39%

Az alábbi időpontban irt válaszokkal csak egyetérteni tudok:

01-21 20:50

01-21 21:13

01-22 07:05

01-22 08:55

Nem tudom ki irta öket de kb tisztában van a valósággal. Még annyit: a világ javát tényleg ők irányitják. Hallottad már a Rotschild nevet? Ezt olvasd el:

[link]

a családuk története. Sulyosan uzsorás familia de bejött nekik. Országokat tesznek tönkre avval hogy feszültséget szitanak aztán kölcsön adnak a háboruban álló feleknek, igy mindenkinek fizetni kell, ha nyert ha vesztett. Ha más igazságokra is kiváncsi vagy olvass Dr Drábik János irásaiból. De hozzáteszem biztos nem mind utálja a gój-okat.

2009. jan. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/86 anonim ***** válasza:
75%

Nézzétek meg,hogy ki a világ leggazdagabb embere? Egy mexikói. Ne mindegy.


Ma beszélgettem az egyetemi tanárommal erről,és azt mondta,hogy a zsidókérdés - mármint ez az összesküvéselmélet - nem racionális kérdés, hanem emocionális kérdés.Vagyis valakik elhintették ezt a mítoszt.

Nem is tudom mit számít, hogy kik a gazdagok fajilag?

Az arabok a zsidók,vagy mások? Tök mindegy.

Még 300 év múlva is a zsidó világhatalommal fognak riogatni és azok akik hajlamosak az ilyen miszticizmusra meg fogják kajálni.


Nem gondoljátok,hogy minden népben vannak rossz és jó emberek? Csak a saját rosz embereikről nem veszünk tudomást,csak a mások rosszairól.

2009. jan. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/86 anonim ***** válasza:
26%
olvasd el a Talmudot ,hogy mit ir a nem zsidokrol!!!!!!!!es akkor meg fogod erteni ugy ahogy Adolf ......is megertette. De te ne tedd amit o tett hanem szeresd oket es imadkozz azert ,hogy fogadjak el az UR JEZUST mint MEGVALTOT.
2009. febr. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/86 anonim ***** válasza:
18%

Azért utálják öket mert a legtöbb gazdag ember régebben és ma is zsidó vallásu családböl származik!


Egyrészt azért utálják öket mert gazdagabbak, másrészt mert tanultabbak, harmadrészt pedig azért mert a többsége a tanultságát arra használta és használja hogy más embereket becsapjon anyagi haszon szerzés miatt!


Az régi aranymuvesek is mind zsidök voltak, rengeteg embert becsaptak! Lényegében nekik köszönhetö az elso infláciö is, amikor az arany volt a fizetöeszköz de ugye senki sem cipelt a zsebében aranytömböket ekkor kitalálták hogy helyette jegyeket kezdtek el kiadni fizetoeszkozként (a pénz elődje) és egyes aranymuvesek több jegyet adtak ki mint amennyi aranyfedezet volt mogotte.

2009. jún. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/86 anonim válasza:
16%

Mert a vallásuk és a világi felfogásuk gyülőletet kelt a nem zsidó, de még sokszor a zsidó emberekben is.

A vallásuk (a talmud is) más népek elnyomására, elpusztítására buzdit, részvét nélkül.

A vallásuk miatt erős összetartás van köztük, ami kizár minden nem zsidót (alsóbbrendű gojt).

Ennek az összetartásnak (ami a magyarokban teljessen hiányzik) rengeteg vagyont tudtak összeszedni a századok alatt. Rájöttek, hogy a bankok, a gyárak, és a kereskedelem hozza a legnagyobb hasznot. Ennek a goj kizsákmányolásnak, csak a királyok, és az állami hatalmak tudtak gátat vetni. Ők erre létrehozták a bolsevizmus eszméjét, hogy elpusztítsák a kereszténységet, és a nemzeti öntudatot.

Röviden ezért utálják őket az emberek.

2010. jan. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/86 anonim válasza:
69%

Na, ideírom az én véleményemet is. A zsidókat sok minden miatt lehet utálni, a gazdagságukért, a tanultságukért,a rafináltságukért, az elitista hozzáállásukért, miszerint ők a kiválasztott nép, azért, hogy nem illeszkednek be egy ország nemzeti öntudatába, hanem kozmopoliták, stb. De ez nem új dolog, a korai ókor óta mindig is történtek zsidóellenes megmozdulások. A középkorban Európába vándorló zsidó csoportokat alapvetően mint "Krisztus gyilkosai" utálták, és rögtön csökkentett jogaik voltak (pl nem lehetett földjük). Ezek után nem csoda, ha homogén, elzárkózott kis csoportokká váltak Európa-szerte, és egymásra számítottak a befogadó nemzetek helyett. Ez csak a saját véleményem, de szerintem van különbség születésileg is az emberek között, ahogy az egyik fekete, másik nagyorrú, harmadik vágottszemű,a lelki alkat is más lehet. És hiszem, hogy ez nem rasszizmus. Sokak szerint jellemző a zsidókra a családközpontúság, a pénzügyi rafináltság, a világpolgár-gondolkodás, és emellet a mélabú, melankólia. De még efölött is ahány ember, annyiféle. De elkanyarodtam. Azt hiszem, a gyűlölet "öröklődik", családokon belül átadódik, egyszer egy politikus felszítja, vagy (akár jogosan) előkerül, és sokáig fennmarad, ha teljesen változik is. És ehhez hozzájárul, hogy a kommunizmusban különböző okokból rengeteg zsidó volt a Párt főemberei között. Nagyon érdekes kérdés még a nácik előtti antiszemitizmus, Wagner is pl az volt, de ez teljesen más mint a mostani zsidógyűlölet. A mostani magyar valóságban pedig rengeteg az alulművelt, kiszolgáltatott, elkeseredett ember, akik könnyen találnak egy ellenségképet. Emelett tényleg rengeteg gusztustalan zsidó főember van most is. Valamint a sértett holokauszt-ipar, mint ez a MÁV-ügy. Ilyen múlttal és körülmények között alapból megvan az emberekben az ellenérzés, és az sem csoda, hogy egyre szaporodnak az idióta elméletek, miszerint a magyarok a Sziriusz bolygóról érkeztek, és Jézus magyar volt, és a zsidók az ősgonoszok.

Viszont a sok általánosító ködösített hülye elfelejti, hogy az egész európai kultúra zsidó-keresztény alapokra épül, hogy a zsidóknak köszönhetünk sokat a legnagyobb tudósokból és művészekből, és hogy Jézus maga is zsidó volt. És azt pedig úgy általában felejtik el, hogy a legnagyobb érték az emberi élet, hogy ugyanúgy egyenrangú ember mindenki, és nincs olyan, hogy egy egész népcsoportot jogosan ölsz meg, és nincs kolletkív bűnösség. Ha ezt valaki elfelejti, és nem tiszteli emberként a másikat, akkor eszmék, politikusok, irányzatok úgy veszik rá a legszörnyűbb dolgokra, ahogy akarják. A mai európai politika pedig tabutémává tett minden ilyet, amivel csak annyit ér el hogy az emberekben egyre nő az elfojtott utálat. Minden komplexusról, előítéletről, másik utálatáról beszélni kell. Semmi sem fekete-fehér. Bocsánat ha túl hosszúra nyúlt a gyűlölet-pszichológiai elmélkedésem, illetve ha teljesen érthetetlen.

2010. márc. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/86 anonim ***** válasza:
21%

Azért ulljuk a zsidókat, mert egy olyan nép, ami elnyomja a másik fajt. Például a zsidók elnyomják a Magyarokat is.

Lehetséges, hogy nemhiszitek el mert ők kissebségek és róluk a TV-ben és rádióban nemlehet ijet mondani mert tiltja a törvény. És igen a zsidók becsapnak sokmindenkit egy élő példa: gyurcsány is becsapta Magyarországot. Hány miliót zsebrerakhatott.

88!

2010. márc. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/86 anonim ***** válasza:
34%

Az előző kommentelő vagyok.

Nemakarok eltérni a kérdéstől, de a cigányok is hány embert megöltek. A sajtó elhallgatja ezeket. Most is nemrég egy cigány zsírkavaróval agyonvert egy kb. 78 éves nénit(azért irtam kb. 78 évesnek mert nemtudom h hányéves pontosan). Akkor cigányok felakasztottak Magyar embereket stb. egész estig sorolhatnám, hogy gyilkoltak meg a cigányok Magyar embereket. Ennyi lett volna. Úgyhogy szerintem nemkéne védeni a zsidókat és a kisebbséget!

2010. márc. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/86 anonim ***** válasza:
70%

Annak a kommentelőnek nincs igaza, aki azt mondja, hogy már a zsidók annyira asszimilálódtak, hogy ők sem tudják, ki a zsidó.

Ezt azért mondom, mert én is részben zsidó vagyok, és megismerem a másik zsidót. Ez a génekben van. Aki nem ezt mondja, az hazudik, vagy tudatlan.

Emiatt tudnak összetartani, és egymást segíteni.

2010. máj. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/86 anonim ***** válasza:
58%

"Ma beszélgettem az egyetemi tanárommal erről,és azt mondta,hogy a zsidókérdés - mármint ez az összesküvéselmélet - nem racionális kérdés, hanem emocionális kérdés.Vagyis valakik elhintették ezt a mítoszt."

Nos nem lehetett nehéz elhitetni egy olyan "mítoszt" ami történelmi tényeken alapszik. A zsidók itt Európában mindig kereskedelemből és hitelezésből éltek régen minden valamirevaló grófnak volt udvari zsidaja. Ha utánanézel történelmi művekben már francia uralkodókat is ők hitelezték. A zsidók jelleme (kapzsiság, rátartiság, becstelenség, alamusziság) és jellemző behízelgő viselkedése akkoriban közismert tény volt olyan mint pl az hogy az afrikaiak feketék. Ezeket a XIX. században és a múlt század elején több híres ember is megfogalmazta (pl az autógyáros Henry Ford). Ezen kívül megjósolták hogy a nemzetközi kereskedelem erősödésével és a sajtóban lévő egyeduralmukkal a zsidók egyre nagyobb gazdasági és politikai befolyásra fognak szert tenni a világban. Csak aztán a II. vh alatt történt események miatt azokra hivatkozva száműztek minden zsidóellenes elméletet a médiákból. Ettől függetlenül ha a mai világot vizsgáljuk egyértelműen látható a zsidók befolyása, érdekeik korlátlan érvényesülése a világban. Pl a globalizációból hasznot húzó nemzetközi bankok, kereskedelmi áruházláncok korlátlan hatalma (ugye elsősorban kik foglalkoztak kereskedelemmel hitelezéssel a múlt század elején is akiknek a számát ezen szakmákban utána korlátozták a numerus clausussal), az arab világ elleni izraeli agresszió amerikai támogatása (passzív mint Izrael évenkénti rendszeres gazdasági támogatása illetve a felelősségének elkenése a médiában, aktív mint pl az öbölháborúk), a II. vh utáni még jelenleg is gyakran kiharcolt hatalmas kártérítések, a kommunisták felelősségének elkenése (akik vezetői között sok volt a zsidó ha utánanézel), a holokauszt revizionistáinak ellehetetlenítése bebörtönzése az ilyen irányú vizsgálatok tiltása több országban stb. sorolhatnám. Ha ezt a fajta kivételezett bánásmódot a világban mondjuk a tajvaniakkal kapcsolatban tapasztalnám azt mondanám hogy a tajvaniak zsebében van a világ és a média. De így azt kell mondjam hogy a zsidók zsebében. Ami meg a "jó és rossz embereket" illeti nyilván vannak a zsidók között is becsületesek és a nemzsidók között is kapzsi haszonlesők csak ez arányukban a zsidóknál sokkal gyakrabban fordul ez elő.

2010. máj. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!