Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért utálják annyian a zsidókat?

Miért utálják annyian a zsidókat?

Figyelt kérdés
Még csak 14 éves vagyok és ezt nem igazán értem! De hallom sokfelől a "zsidózást" meg a zsidók szidását. Miért van ez? Valami rosszat tettek ami miatt alapozott az utálat?
2009. jan. 21. 16:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim válasza:
51%

Mindig arra tanítottak a szüleim, hogy minden ember egyenlő és tilos a faji megkülönböztetés. Azt sem tudtam, kik a zsidók, mik a jellemzőik, és semmi rosszat sem tudam róluk. Emiatt naívan beleléptem egy üzleti kapcsolatba, egy zsidóval, majd utána még egy szerződésem zsidóval történt. Mind a ketten úgy átvágtak, félrevezettek, hogy az összes pénzem elszállt (mert a pénz persze náluk maradt okos módon), így én most életem leglehetetlenebb helyzetében kínlódok.

Zsidóval nagyon vigyázz. Erkölcstelenek. A pénzen kívül semmi nem érdekli őket, bármit képesek megtenni a pénzért, akár a másikat is hajlandóak kisemmizni. És mindezt olyan ügyesen, úgy nyalják közben az ember seggét, olyan kedvesek, aranyosak, hogy észre sem veszed, hogy a pénzed már elszállt. Nincsen lelkük és lelkiismeretfurdalásuk sem. A pénz az első számú fontosság, meg hogy nekik jó legyen.

Én soha többet nem szeretnék zsidóval üzletelni. Van az amondás, hogy zsidóval ne köss üzletet, mert a zsidó köt veled.

Miután ez megtörtént, barátokkal beszélgetve egyre többen mondták el hasonló tapasztalataikat.

A zsidóknak van pénzük, de minden pénz sáros, aljas módon szerzett, más átvágásával, ügyes trükkökkel, nem egyenes és nem tiszta módon született.

S azóta utálom a zsidókat, nagy ívben el fogom kerülni őket.Bár nyilván nem minden zsidó rossz és nem minden nem zsidó becsületes, de a nagy átlagra sajnos szerintem ez igaz. Én két zsidóból kettővel jártam nagyon szarul, és most próbálok valahogy a padlóról felállni, pénz nélkül....nem könnyű.

2011. okt. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 paradoomer válasza:
0%
2011. okt. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 anonim válasza:
23%

Mielőtt okoskodnának egyesek, tisztázhatnák magukban, hogy mit jelent az, hogy FAJ, RASSZ meg NÉCSOPORT. Ahogy látom, sokan hiányoztak biosz óráról.


A zsidókat nem véletlenül nem szeretik. Mindenütt ott vannak, mindenhová "betörnek" (úgy értem: minden országban jelent vannak szinte) és rengeteg pénz áramlik hozzájuk. Egyszóval szinte az ő kezükben van a világ. Az pedig elég bizonyíték arra, hogy felsőbbrendűeknek tartják magukat, hogy magukat "Isten kiválasztott népének" tartják magukat...

2011. dec. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 anonim ***** válasza:
up.
2012. jan. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 VálaszVálaszoló válasza:
0%
:D Most is ők szedik el a szüleid pénzét az orbánbával együtt.
2012. márc. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 anonim válasza:
2012. jún. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 anonim válasza:
38%
Azért nem szeretik a sokan a zsidókat, mert a pénz az istenük, és a hatalom megszerzése az életük értelme. Sajnos a vallásuk erre tanítja őket. Inkább sátáni, mint isteni. Persze vannak kivételek. Nem véletlen, hogy kétezer éve üldözik őket a világban. Bárhol is bukkannak fel, ott sok lesz a szegény, ők viszont egyre hatalmasabbak és gazdagabbak lesznek. Képtelenek beilleszkedni abba a környezetbe, ahová csöppennek. Saját magukat teszik kívülállókká. Nagyon veszélyesek tudnak lenni egy közösségre, vigyázni kell velük, mert szeretnek bomlasztani. De azért nem kell őket utálni, ők ilyenek.
2012. jún. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert, sok zsidó rengeteg embert ölt.
2012. júl. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/86 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nem utálják "annyian" a zsidókat, csak annak a bizonyos kisebbségnek iszonyatosan nagy a hangja. Nyomják a szövegeiket ahol csak tudják, terjesztik a szélsőjobbos propagandát anélkül, hogy megvizsgálnák, vajon mennyire hitelesek azok az infók, amik ott megjelennek. Mert egyszerűbb a kurucznak, a metapédiának és a hasonló oldalaknak egyszerűen elhinni, amiket leírnak, mint időt és fáradságos munkát szánni arra, hogy leellenőrizzék mindezeket, hogy megdolgozzanak az igazságért.


Számomra is megdöbbentő volt itt végigolvasni a válaszokat - tisztelet a kivételnek -; ennyi gyűlölködést és félreértést, általánosítást, demagóg szöveget egyrakáson csak a már említett szélsőséges oldalakon olvastam.


Nem térek ki a részletekre, mert kilométereket lehetne írni, inkább csak egyetlen alaptémát emelek ki: a 21. sz. alatti válasz írója bemásolt egy – szintén kizárólag antiszemita honlapokon megtalálható – irományt. Ez kb. minden mondatában hazugság, kezdve ott, hogy a zsidóknál a Bibliával (ez náluk a keresztények Ószövetségével egyenlő, ennek része a Tóra) szemben előnyt élvezne a Talmud; mert erről szó sincs. Amíg egy átlagzsidó akkor is ismer néhány részt a Tórából, ha nem vallásos, a Talmud egészét még azok sem ismerik, akik felsőfokú képzés keretein belül tanulják ezt.


Az idézetek pedig egy antiszemita hamisítványból származnak, egyáltalán nem hitelesek. Továbbá gusztustalan dolog egy-egy műből kiemelni ilyen módon valamit; ugyanezt a Bibliával is meg lehetne tenni például. Bár ezt is megtették már, militáns ateista honlapokon olvasható egy-két ilyen összeállítás; a szerkesztők hozzáértése kb. megegyezik mindkét esetben...


Akit TÉNYLEG az igazság érdekel, az alábbi linken elolvashatja az eredeti Talmud összehasonlítását a leghírhedtebb antiszemita ferdítésekkel:


[link]


Ja, és még egyet kiemelek a rasszista propagandából: az ezen az oldalon bemásolt linket a kakukkos hasonlattal. Ezen biztosan baromi jókat lehet élvezkedni meg röhögni mindazoknak, akik alapon elfogultak, előítéletesek. Csak - gondolom - az nem jut eszükbe, mint ahogyan a válaszolónak sem, hogy utánanézzenek, vajon tényleg igazak-e a leírtak. Hogy csak egyetlen példát említsek: a nevelőszülők ha észreveszik a cserét, bizony kihajítják a fészekből az idegen tojást, nem tűrik meg.

Ráadásul, mint többnyire minden hasonlat, ez is sántít; mert az egyik leglényegesebb dolgot nem említik: a kakukk hasznos madár, ha lehet mondani ilyet, az egyik leghasznosabb. Ugyanis tömegesen pusztít el olyan fajta hernyókat (szőröseket), amelyeket SEMMILYEN másik madár nem. Ha a kakukk nem lenne, egyes szőrös hernyófélék már túlszaporodtak volna, ennek minden következményét pedig viselni kellene.

De hát hiába, aki épp akkor hiányzott biosz órán... :D


Lehet lepontozni, mert azt is sokkal könnyebb, mint érveket írni. :P

2012. júl. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/86 anonim válasza:
81%

lehet ,hogy készőn írok de záradékul annyit tennék hozzá ,hogy mind ugyan olyanok vagyunk fehérek,feketék , zsidók,romák.... Nem véletlen ,hogy isten kiválasztottnépének tartják magukat mivel a katolikus egyház azonos alapokon fekszik újizrael=kereszténység izrael meg a régi zsidóságot a biblia forditásai is azt jelenti ,hogy könyvecskék és elöször thora formában írodótt és végezetül Jézus is zsidó volt mert Mária zsidószármazásu és a valás az anyán keresztül öröklödik.


u.i.

Szerintetek és most a nagy áriákra gondolk ezer év alatt nm keveredett meg eléggé a magyarság szinte mndenkiben van zsidó itthon mert a 2.vh-ig 500.000-en éltek az azt jelenti ,hogy a mostani lakosság 5%-a volt zsidó származásu és ha mindenki szépen elmenne a fővárosi levéltárba az biztos ,h találna itt ott nm magyar őst mert az echte honfoglaló magyarokhoz már semmi köze még a legnagyobb ultra nacionalistának is akad szlovák vagy éppenségel zsidó őse. És nekem ne jöjjön senki azzal ,hogy a zsidóság pénz éhes mert magyarbol vagy éppenséggel németből is van ilyen ez az emberen múlik és nem a géneken, a zsidóság meg azért van ilyen helyzetben mert mindig kellett küzdenie mert sehol nem voltak otthon és emiatt jutottak magasra.


A RASSZIZMUS EGY ALUL ISKOLÁZOTT BUTA EMBERRE VAL.

2013. jan. 21. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!