Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Rám szálltak Jehova tanúi....

Rám szálltak Jehova tanúi. Történt már veletek ilyen? Mit csináljak? Mikor unják végre meg?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja rám szálltak a jehovák. Kedvesek voltak, kérdezgettek mindenfélét, én éppen kint metszegettem, ezért beszélgettem velük egy kicsit, mert alapvetően mindig érdekel mások hite. Mondták, hogy hoznak füzetet, ha érdekel, mondtam, dobják be nyugodtan, ha erre járnak, szeretek olvasni vallásokról. (Első hiba.) Aztán azon vettem észre magam, hogy már nagyon tolakodó kérdéseikre válaszolok, mint egy jó gyerek: (Második hiba.) itthon vagyok hétfőn, ez-és-ez a vallásom, ezt-és-ezt dolgozom, mit gondolok Istenről, mit gondolok az emberekről, hogy érzem magam a világban és hasonlóak. Utána egészen meglepődtem magamon, hogy ilyesmiket ki tudtak belőlem húzni, de nagyon rutinosak voltak. Jöttek még egyszer, hogy hoztak füzetet, nekem meg leesett az állam, hogy ezt ők így értették, hogy személyesen a kezembe átadják, nem pedig bedobják, és megint jöttek a kérdésekkel, meg a bociszemekkel, én meg udvariasan kihátráltam. De olyan sokat kérdeztek, hogy béna voltam, és nem találtam alkalmat arra, hogy megmondjam, hogy nem akarok beállni közéjük. Valami nagyon megdöbbentő kérdezésstratégiájuk van, mert úgy csűrik-csavarják, hogy ha nem küldöd el őket teljesen tuskón, akkor nincs módod elhessegetni őket. Vagy csak nekem nem megy, de én mindig próbálok normálisan beszélni egy másik emberrel.

Azóta azt a valószínűleg nem szerencsés választást választottam, hogy egyszerűen nem nyitom ki az ajtót, ha látom, hogy jönnek, mert semmi kedvem udvariatlanul elküldeni őket és belemenni egy bugyuta vitába. Mégis, fél éve (!) minden hónapban idejönnek, néha többször is, nyomják a csengőt, és állnak az ajtó előtt türelmesen. Már volt, hogy elhalasztottam a tervezett bevásárlást, mert nem akartam kimenni közéjük. Bárki más értene ebből, de ők addig nyomják a csengőt, amíg kiprovokálják belőled, hogy kimondd, hogy NEM érdekelnek, szálljanak már le rólad, és aztán jól elmondhatják a "véleményüket" rólad. Tudom, mert már megtörtént velem is, rokonnal is, hogy megátkozták, és bevallom, félek tőlük. Nem akarom, hogy bárki is megátkozzon, még ha ez röhejesen is hangzik. A másik meg, hogy nem akarok egy idős nőt elküldeni a fenébe, egyszerűen képtelen vagyok idősekkel tiszteletlenül beszélni.

Meddig fognak még jönni? Van erre valami szabály náluk, hogy mikor szállnak végre le valakiről? Vagy tényleg csak akkor, ha elküldöd őket az anyjukba? Nincs valami trükk arra, hogy hogy lehet leállítani őket valahogy udvariasan, hatékonyan? (Úgy, hogy ne kelljen beszélni velük? :D) Ma nem is ketten csöngettek be már, hanem négyen, leesett az állam, amikor megláttam őket. Félelmetes. Persze nem nyitottam ki nekik megint.


2011. jún. 6. 11:01
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 A kérdező kommentje:
Ennek örülnék, ha beválna. A füzeteikkel alapvetően nincs baja az embernek, felőlem bedobálhatják. Remélem tényleg elfogadják, hogy nincs időd, megpróbálom. Mondjuk azt nem tudom, hogy akkor, amikor legközelebb megint itt szobroznak, akkor lesz-e a kedvem ehhez a csevejhez munka közben.
2011. jún. 6. 11:21
 12/66 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem egészen egyszerűen mond el, hogy jól esett velük beszélgetned anno, de ennyi, nem akarod jobban megismerni a vallásukat, és nem szeretnél közéjük bekerülni, majd udvariasan kérd meg őket, hogy távozzanak és többet ne is jöjjenek vissza. Ezután ajtó becsuk, és nem foglalkozni vele, hogy miket mormognak az orruk alatt. Ha megint visszajönnek, akkor már kicsit erélyesebben rájuk szólsz, hogy a múltkor már megmondtad, hogy ide többet ne jöjjenek, amit csinálnak zaklatásnak minősül, és ha képtelenek felfogni, hogy nem vagy rájuk kíváncsi, akkor az ügyet a hatóságok kezébe adod, akik nyilván intézkedni fognak.

Ha ez sem használ, akkor én jelzés értékűen kimennék, és elmondanám a következő alkalommal, hogy akkor MOST hívom a rendőrséget, és szépen az orruk előtt tárcsáznék. Ha ezt is semmibe veszik, akkor valóban kihívnám a rendőröket...

Ezzel nem küldesz el az anyjukba senkit, elvégre udvariasan ugyan, de kicsit keményebben mondod el, hogy nem vagy rájuk kíváncsi. A lényeg hogy ne legyél tesze-tosza, és igen is mondd el nekik, hogy nem tartasz rájuk igényt, mert ha egy pillanatig is megingani látszol, azt ők nagyon jól észreveszik!

Nagymamámnak azzal sikerül lekoptatni őket (mélyen vallásos), hogy elvi vitába bonyolodtak, hogy ezt és ezt amit ők mondanak még is hol írja a Biblia stb. A nő sértődötten húzott el, és azóta sem járt ott, és miért? Csak mert sikerült olyan kérdésekkel megfogni, amire egyértelmű választ nem tudott adni, terelt, lényegében meg lett alázva a vallásában, meg lett fogva a fondorlatosságában...

2011. jún. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 A kérdező kommentje:
11:19-nek, szerintem két pár volt, aki összeállt egy utcára. Két nő volt és két férfi. Nem hiszem, hogy ál-jehovások lennének, ahhoz túlságosan hittek a világvégében amikor beszéltünk :)
2011. jún. 6. 11:22
 14/66 A kérdező kommentje:
Igazatok lehet, hogy csak meg kellene mondani. Valószínűleg ezért szálltak rám, mert látták, hogy olyan mulya vagyok vitába keveredni, hogy a végén még képesek lesznek megtéríteni a nagy mulyaságomban :D Mondjuk azt nem tudom, miért olyan emberekre hajtanak, akiken látják, hogy nem valami nagy a hajlandóság... Még azt is megmondtam nekik, hogy katolikus vagyok, mégis azt gondolják, hogy kitérek és beállok közéjük?
2011. jún. 6. 11:28
 15/66 anonim válasza:
43%
Szerintük 2012 végén eljön a világvége. Akkor meg minek tovább toborozni.
2011. jún. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
96%

kérj tőlük pénzt kölcsön.


soha nem fogod látni őket, még a környéken sem.

2011. jún. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
84%

11.30!


Ez milyen jó ötlet.

Alkalmazni fogom, nem csak a Jehovásokkal szemben!:))

2011. jún. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
4%

A kérdezőt hol lehetne feljelenteni? Vagy a weblap készítőit, hogy engednek provokáló, uszító kérdéseket feltenni? Meg 16-an csengettek, nem? Undorító, hogy nem ellenörzik a weblap üzemeltetői, hogy egy IP címről, vagy email címről érkezik a kérdés?


"A gyűlöletkeltésért, mások sértegetéséért, provokálásért, vállalkozásod, weboldalak reklámozásáért, trágárkodásért, rasszista írásokért, több kérdés ugyanazokkal a válaszokkal történő végigspameléséért, közízlés megsértéséért kitiltás jár, így ilyen válaszokat ne írj!

Fenntartjuk a jogot, hogy válaszodat (ha nem tartod be a fenti szabályokat), további különösebb indoklás nélkül töröljük."


Szerintem ideje alkalmazni a használati feltételeket kedves üzemben tartók!!!

2011. jún. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
95%

A válasz írója 32%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:48


na megjöttek a jehova prédikátorok, kérdező menekülj:D:D:D:D

2011. jún. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
87%

11.48!


Te is Jehova tanúja vagy?

2011. jún. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!