Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Rám szálltak Jehova tanúi....

Rám szálltak Jehova tanúi. Történt már veletek ilyen? Mit csináljak? Mikor unják végre meg?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja rám szálltak a jehovák. Kedvesek voltak, kérdezgettek mindenfélét, én éppen kint metszegettem, ezért beszélgettem velük egy kicsit, mert alapvetően mindig érdekel mások hite. Mondták, hogy hoznak füzetet, ha érdekel, mondtam, dobják be nyugodtan, ha erre járnak, szeretek olvasni vallásokról. (Első hiba.) Aztán azon vettem észre magam, hogy már nagyon tolakodó kérdéseikre válaszolok, mint egy jó gyerek: (Második hiba.) itthon vagyok hétfőn, ez-és-ez a vallásom, ezt-és-ezt dolgozom, mit gondolok Istenről, mit gondolok az emberekről, hogy érzem magam a világban és hasonlóak. Utána egészen meglepődtem magamon, hogy ilyesmiket ki tudtak belőlem húzni, de nagyon rutinosak voltak. Jöttek még egyszer, hogy hoztak füzetet, nekem meg leesett az állam, hogy ezt ők így értették, hogy személyesen a kezembe átadják, nem pedig bedobják, és megint jöttek a kérdésekkel, meg a bociszemekkel, én meg udvariasan kihátráltam. De olyan sokat kérdeztek, hogy béna voltam, és nem találtam alkalmat arra, hogy megmondjam, hogy nem akarok beállni közéjük. Valami nagyon megdöbbentő kérdezésstratégiájuk van, mert úgy csűrik-csavarják, hogy ha nem küldöd el őket teljesen tuskón, akkor nincs módod elhessegetni őket. Vagy csak nekem nem megy, de én mindig próbálok normálisan beszélni egy másik emberrel.

Azóta azt a valószínűleg nem szerencsés választást választottam, hogy egyszerűen nem nyitom ki az ajtót, ha látom, hogy jönnek, mert semmi kedvem udvariatlanul elküldeni őket és belemenni egy bugyuta vitába. Mégis, fél éve (!) minden hónapban idejönnek, néha többször is, nyomják a csengőt, és állnak az ajtó előtt türelmesen. Már volt, hogy elhalasztottam a tervezett bevásárlást, mert nem akartam kimenni közéjük. Bárki más értene ebből, de ők addig nyomják a csengőt, amíg kiprovokálják belőled, hogy kimondd, hogy NEM érdekelnek, szálljanak már le rólad, és aztán jól elmondhatják a "véleményüket" rólad. Tudom, mert már megtörtént velem is, rokonnal is, hogy megátkozták, és bevallom, félek tőlük. Nem akarom, hogy bárki is megátkozzon, még ha ez röhejesen is hangzik. A másik meg, hogy nem akarok egy idős nőt elküldeni a fenébe, egyszerűen képtelen vagyok idősekkel tiszteletlenül beszélni.

Meddig fognak még jönni? Van erre valami szabály náluk, hogy mikor szállnak végre le valakiről? Vagy tényleg csak akkor, ha elküldöd őket az anyjukba? Nincs valami trükk arra, hogy hogy lehet leállítani őket valahogy udvariasan, hatékonyan? (Úgy, hogy ne kelljen beszélni velük? :D) Ma nem is ketten csöngettek be már, hanem négyen, leesett az állam, amikor megláttam őket. Félelmetes. Persze nem nyitottam ki nekik megint.


2011. jún. 6. 11:01
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
90%
Ha katolikus vagy akkor vágj vissza és térítsd meg őket. :)
2011. jún. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
30%

11:28! Ők nem azt hiszik hogy 2012-ben jön a világvége... Ez nem igaz. Viszont azzal egyetértek hogy nagyon erőszakosak tudnak lenni. Én tanulmányoztam velük a Bibliát egy sárga könyv segítségével(az ő kiadványuk), és azt vettem észre hogy egyre jobban beleszólnak a magánéletembe. Pl: kistestvérem játszott egy lövöldözős játékon a számítógépen, erre ők számon kértek engem eléggé nyomlósan hogy miért rakok föl tesómnak ilyen játékokat, mondván hogy ettől erőszakossá válhat ő maga is. Na most azzal egyetértek hogy erőszakos játék nem túl jó senkinek sem, sőt. De azért ez már túlzás hogy ők mondják meg hogy az öcsémnek mit rakok föl a gépre, meg hogy ő min játszik stb... Semmi közük hozzá!


Alapjáa véve jó emberek, nem bántanak senkit sem, de normálisan beszélgetni nem lehet velük, mindig kitérnek a tanításaikra, meg erőszakosan nyomják rád az ő vallásukat meg minden. Én ezt vettem észre rajtuk...

2011. jún. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
77%

Vegyél egy fordított keresztet, és tedd ki az ajtódra :)

Vagy a nyakadba, és amikor jönnek, fesd ki a szemed feketére, meztelenül nyiss ajtót, és mondd, hogy bocs, de éppen hasist szívsz a vizipipából a meleg élettársaiddal. Vagy valami hasonlót.

De amúgy komolyan mondtam. És a helyedben alig várnám a helyzetet és az elsápadó arcukat. Csinálj hülyét belőlük. Amúgy is azok.

2011. jún. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
72%

És muszlim vagyok.


Hozzánk is jöttek. Naná hogy még be is invitáltam őket, és teával vendégeltem meg őket. Először két lány jött, és üveges szemekkel prédikáltak. Elkezdtem visszakérdezni, és a végén már én prédikáltam nekik. Az egyik lány nagyon elbizonytalanodott a hitében. Ekkor inkább elmentek. Meg ígérték, hogy később visszajönnek. Jöttek is, de már az a lány helyett, aki elbizonytalanodott, egy férfi jött, valami vezetőféle.

Elkezdtem velük is beszélgetni, és ők is érvek nélkül maradtak, így elmentek. De megígérték, hogy visszajönnek. Mondtam nekik, az jó lenne, mert akkor legalább muszlimok lesznek.

Többet nem jöttek. Pedig várom őket, hogy megtéríthessem őket.


Mond nekik hogy megtértél Allahoz, és Mohamed a prófétád!

Sok sikert.

2011. jún. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező, szerintünk te elég határozatlan emberke lehetsz, hogy még nem zavartad el őket a fenébe.

Zavard el őket a fenébe, és kész!

Üdv: a csapat 3 csaj

2011. jún. 7. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
0%

"Vegyél egy fordított keresztet, és tedd ki az ajtódra :)

Vagy a nyakadba..."


Mert a "nem fordított" mennyivel kevésbé "riasztó"??? Már úgy értem, hogy egy Jehova Tanúja nem fog megriadni egyiktől sem, nem ilyen félénk emberek.


"erőszakkal nyomják rád a vallásukat..."


Ez úgy hülyeség, ahogy van! Örülj neki, hogy a jelenleg látható, ún. történelmi "keresztény" egyházak térítői módszerei már viszonylag ritkán fordulnak elő a világban.


Kedves kérdező:

Előadtad magad szegény, szerencsétlen emberként, akit csak kihasználnak a Tanúk és képtelen vagy megszabadulni tőlük, mert "ragadnak, mint a piócák" (emlékeztetnélek, hogy a piócákkal ősidők óta életeket mentenek!!!).


Azért csak gondolkozz el a következő kérdésen:

Miért helyezkednek szembe oly sokan Jehova Tanúival, és miért mondják nekem az ilyenek, hogy ne tanulmányozzak velük?


Sokan ellenezték Jézus prédikálását, és ő azt mondta, hogy sokan fognak szembehelyezkedni a követőivel is. Amikor Jézus tanítása nagy benyomást tett némelyekre, a vallási ellenfelei ezzel vágtak vissza nekik: „Csak nem vezetett félre titeket is? Az uralkodók és a farizeusok közül senki sem hitt benne” (János 7:46–48; 15:20). Sokan azok közül, akik azt tanácsolják neked, hogy ne tanulmányozz Jehova Tanúival, vagy tájékozatlanok e kérdésben, vagy előítélet vakítja el őket. Tanulmányozz a Tanúkkal s győződj meg saját magad arról, vajon ezáltal jobban megérted-e a Bibliát vagy sem (Máté 7:17–20).


Vagy gondolkozz el egy másik kérdésen:

Miért keresnek fel a Tanúk olyanokat, akiknek már van vallásuk?


Ebben ők Jézus példáját követik. Ő a zsidókhoz ment. A zsidóknak megvolt a maguk vallása, de az sok dologban eltért Isten Szavától (Máté 15:1–9). Minden nemzetnek van ilyen vagy olyan vallása, akár úgynevezett keresztény, akár nem keresztény nemzetről legyen szó. Létfontosságú az emberek számára, hogy olyan hittételeik legyenek, melyek megegyeznek Isten saját kinyilatkoztatott Szavával. A Tanúk azirányú erőfeszítése, hogy ebben segítségükre legyenek, a felebaráti szeretet kimutatásának egyik módja.


Sokan nem értik, hogy miért keresik fel a Tanúk azokat is időről-időre, akik korábban elutasítóak voltak?

Mert bizony az ember változik és senki sem tudhatja előre, hogy mi fogja megváltoztatni a gondolkozását. Persze az emberek költöznek is, így ugyanazon a címen néha másokat találunk.


Röviden: akik itt döntik a törvényt és elkönyvelik Jehova Tanúit egy "elmeháborodott" és fanatikus vallási szektának, akiket madzagon rángatnak a vezetőik, azok inkább nézzenek jól szét a saját házuk táján, szinte biztos, hogy érdekes dolgokat találnának, ha legalább annyira kritikusan vizsgálódnának!

2011. jún. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 jin ***** válasza:
44%

hàt nàlnk 3szor jotek amikor èn itthon voltam!

1.konyhakèssel ès èlazovel a kezembe nyitottam ajtot mer èppen kièleztem a dinnye felvàgàshoz!elkezdett eroszakoskodni èn meg elkezdtem èlezni a kèst ès kozbe mondtam h koszonom szèpen fuzetet de nem tèrek + jehovàsnak!tàna esett le mièrt nem folytatta az eroszakoskodàst

2.ajtot nyitotta m ès mondtam màr jàrtak itt a fuzetet elolvasom de nem tèrek meg!be akart jonni beszèlgetni!

erre mondtam h nem engehetem be!tovàbb eroltette erre mondtam h tanul nomkel!ès elkoszontem!

eddigieknèl nemvolt itthon anyum

3. anyukàm nyitott ajtotoneki is magyaràztak de megoldotta o is!azota nem làttam oket !

2011. jún. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 jin ***** válasza:
43%

vagy kèrdezz rà:

az ateizmus ha nem hiszed el amit mondanak ès nem is fogod???

14/F

2011. jún. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
95%

Minden vallásos azt mondja :enyém az igazi!Főleg a Jehova tanúi:miénk az igaz vallás ,mert a többi,és jön asok sóder duma!

De mutassa már meg valaki,hogy melyik vallás vezet örökéletre,vagy mejik vallásban találom meg a bűneim bocsánatát?????Segítek: EGYIKBENSEM!!!!!!!

Egyedűl a Jézus Krisztusba vetett hit által menekül meg valaki.Hit álltal van az üdvösség ,és nem a vallásos cselekedetekből.Legyen az akár olyan buzgó is mint a Jehova tanúi vallás.Isten előtt az mind utálatos amit tesznek,csak sajnos nem hiszik el!!!!

2011. jún. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
79%
Uccsó válaszoló! Valószínűleg igazad van, sőt... Ők nagyban éreztetik veled hogy ha nem állsz be közéjük, akkor elpusztulsz. Én a bibliában azt olvastam hogy "Aki Jehova nevét hívja segítségül, az megmenekül". Ez szerintem nem jelenti azt hogy be kellene közéjük állni...:)
2011. jún. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!